Skocz do zawartości

Instalacja macOS 10.12 Sierra - krok po kroku


arnon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pobrałem ,,macOS sierra bootable USB" oraz ,,macOS sierra bootable for INTEL PC's" - nagrywałem TransMac'iem, jak i Win32DiskImager i nic. Clover wstaje kiedy dałem folder ze swoją płytą ale instalki sierry nie ma :( Sprawdzałem pendrive - wgrałem na niego Clover i Clover chodzi, także muszę robić coś nie tak z obrazem. Pomożecie? Nie mam stacji dyskow zeby nagrac na plytke.

 

ps. Aby odpalił Clover muszę mieć w BIOS włączącą opcje ,,USB Legacy", aczkolwiek pod Windowsem raczej nie przygotuje obrazu, chyba, że macie jakiś inny sposób albo magiczny plik.

 

Mam ten sam problem. Clover dziala ale nie widzi bootowalnego usb z sierra. Ktoś wie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje 3 grosze.

 

1. Przerabianie instalatora macOS pod OS X, zamiast klepać komendę w terminalu, można użyć programu DiskMaker X - wersja 6 obsługuje Sierrę.

2. Klucz pod clovera i macOS musi być zawsze w schemacie MBR, nawet jak robisz to na jednym kluczu, to klucz formatuje się na MBR, dzieli na dwie partycję, np 8GB klucz dzieli się na dwie partycje, pierwsza 1GB format Fat32 pod Clovera, druga (reszta klucza tu 7GB) w HFS+. Na pierwszą partycję instalujemy Clovera instalatorem, na drugą odtwarzamy np Sierrę z MAS przez DiskMakerX.

Dlaczego twierdzisz że schemat partycji musi być MBR ? Ja od zawsze mam GPT, clovera instaluje na partycji EFI a instalkę na zwykłej partycji i wszystko śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem aby cokolwiek zmienić w configu clovera musisz montować partycje efi. Przy mbr na kluczu usb masz cały folder efi zawsze pod ręka, czy to w macOS czy Windows itd. Po prostu jest to wygodniejsze.

W sumie masz rację nie pomyślałem o tym.

A pod windowsem da się jakoś uzyskać dostęp do takiej partycji efi , jakoś ją zamontować żeby edytować config clovera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też Sierra uruchamia się zdecydowanie dłużej od Yosemite i El Capitan?

U mnie występują dwa problemy:

pierwszy związany jest z nowymi cloverami powyżej 3021 bodajże, od momentu wybrania partycji z systemem mija jakieś 3-4 sekundy zanim pojawi się pasek ładowania systemu, występuje zarówno przy uruchamianiu Yosemite i Sierra, po zmianie clovera na starszą wersję Yosemite uruchamia się błyskawicznie ale niestety Sierry on nie obsługuje.

 

drugi problem objawia się tym że Sierra uruchamia się dosyć długo, najpierw idzie jeden pasek postępu bootowania następnie na moment czarny ekran i pojawia się drugi raz i znowu coś tam wczytuje. Tak jakby logowanie trwało dużo dłużej niż w poprzednich systemach. Mam włączone logowanie automatyczne bez podawania hasła jeśli ma to jakieś znaczenie.

Próbowałem uruchamiać w trybie verbose w nadziei że zobaczę z czym jest problem niestety drugi etap uruchamiania (logowania) jest w trybie graficznym więc nic się nie wyjaśniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

 

zrobiłem wszystko jak w poradniku z tym że chce zainstalować High Sierra i skutek marny.

 

Otóż po kolei co zrobiłęm:

1. przygotowałem pena z CLoverem i odpowiednio ustawiłem z kextami pod mój sprzęt

2. przygotowałem pena z instalką high sierra

3, odpaliłem kompa z pena z Cloverem i wybrałem instalację z pena z High Sierra

4 po uruchomieniu instalatora przygotowałem dysk na którym chcę zainstalować system formatując go wg poradnika

5, Uruchomiłem instalacje - tu zdziwienie instalator napisał że czas instalacji to około 7 minut - po skończeniu komputer zresetował się i znów uruchomiłem go z pena z cloverem i tu problem bo wg poradnika pisze byśmy znów wybrali pena z instalką ale to nic nie daje bo ponownie tak samo instaluje High sierre i tak można by w kółko lecz gdy uruchomie z Clovera ten dysk który wskazałem przy instalacji pojawia się nowy etap instalacji

6. Uruchamiam CLovera wybieram po drugim instalowaniu dysk na którym powinien być zainstalowany system i tu lipa - uruchamia się znów instalator i wyskakuje komunikat bodaj w drugim oknie że nie ma dostępu do pliku \system .......

 

Gdzie robię błąd proszę nakierujcie mnie...

 

Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z UniBootX z dziś - wersja 2017-11-11. Ma aktualnego clovera.

 

 

Jest udalo sie :) Dziala

 

3 pytanka:

1. Co zrobić by podczas uruchamiania komputera Clover wyświetlał tylko te dyski które che by były?

2. Co zrobić by podczas logowania zamiast krzaczków było logo jabłka z paskiem postępu?

3. Na starym OSX system widział mi cztery monitory teraz tylko dwa - grafikę wykrywa poprawnie gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co zrobić by podczas uruchamiania komputera Clover wyświetlał tylko te dyski które che by były?

config.plist Clovera -> sekcja GUI -> hide

 

i poukrywać sobie niechciane partycje.

 

2. Co zrobić by podczas logowania zamiast krzaczków było logo jabłka z paskiem postępu?

Przestać bootować z verbose ;) to znaczy, usunąć flagę -v z boot-args - config.plist -> sekcja boot -> arguments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estrax - i Ty jesteś kochany - zaraz się biorę za to może mi się uda ale w miarę rozumiem co napisałeś.

Zadałem to pytanie na grupie https://www.facebook.com/groups/hackintoshpolska/a dostałem taką terminologie że nic nie zrozumiałem poza tym info że jak nie ogarniam to mam zapłacić - może nie ogarniam ale chce się czegoś nauczyć! I tak sukxes bo postawiłem sam OSX'a :) ale z Waszą pomocą poradnika.

 

Logowanie bez krzaczków ogarnąłem.

Tylko pozostało wybrać te partycje które mają być przy logowaniu - ja używam Clover Configurator - możesz podpowiedzieć gdzie w nim poustawiać by nie wyświetlały się niepotrzebne wolumeny?

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poradnik. Przydał się. High Sierra 10.13.1 śmiga OK.

Mam jedynie mały problem. Może ktoś spotkał się z tym i wie jak zaradzić. Sprzęt jak w stopce.

Kiedy chcę wyłączyć komputer wybieram Shut Down..

System zamyka się poprawnie. Monitor wyłącza. Jednak komp pracuje nadal. Nie wiem czy mielą się jakieś procesy, ale wiatraki nadal działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gratuluje wszystkim, którym się udało zainstalować Sierrę lub HighSierrę. To nie jest poradnik dla początkujących. Jestem fachowcem w korzystaniu z trudnych aplikacji, ale tego języka i żargonu, szczególnie w tworzeniu Clovera KOMPLETNIE nie rozumiem. To absurdalne, aby nie było gotowych USB Cloverów pod konkretną płytę, w końcu ich pod Hackintosh nie jest tak wiele, a ja używam bardzo popularnej Asus P7P55D-E... lecz nijak nie potrafię update'ować mojego Snow Leoparda (10.6.8) do OSX Sierra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poradnik nie jest trudny, wystarczy przeczytać kilka razy ze zrozumieniem i potrafić odfiltrować zbędne informacje, które w niektórych krokach są nam niepotrzebne w zależności od platformy lub metody. Jedynym absurdem jaki w nim widzę to tylko nieszczęśliwe tłumaczenie pendrive'a jako "klucz USB". Wynaturzenie językowe rzadkie jak kisiel na morzu. Była już chyba nawet o tym dyskusja, ale nigdy wcześniej nie słyszałem tego zwrotu. Moim zdaniem zamiast udowadniać poprawność tłumaczenia z "USB key" wystarczyłoby napisać to językiem zrozumiałym dla każdego. W końcu pochodzimy z różnych regionów kraju i nie w każdym zakątku przyjmuje się ten sam żargon. Twórca wymyślił to chyba na solidnym kacu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.