Skocz do zawartości

czy da się / jak uruchomić HD2000 w hackintosh'u


patrex003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam HD7770 jak każdy wie nie działa na niej sleep - z resztą jak na większości Radków..

 

Ostatnio natchnąłem się w internecie na sposób aby naprawić sleep przy pomoc grafiki zintegrowanej ( z resztą na forum już jest ten temat ).. Oczywiście sleep się naprawił i działa ale chciałbym popchnąć jeszcze jakoś HD2000. Może działać bez większych rewelacji byle by można było wykorzystać ją jako dodatkowy pulpit czy do wyświetlania plików. Pod tym względem np Windows nie mam problemów ale hak już tak.. Niezależnie od tego czy mam włączony / wyłączony inject Intela zawsze robi się to samo. CMS w koniczynie wyłączony bo inaczej nawet bootloader nie chce działać jak ustawiona jest integra jako pierwsza grafika..

 

Zna ktoś może jakiś sposób i chciałby się nim podzielić ?

Swojego czasu przy którejś wersji OS X dało się popchnąć nawet pierwszą generację HD Graphics ale bez "fajerwerków" ale działała więc wydaje mi się że może i istnieje jakiś sposób na HD2000.

 

Grafika dział mi do momentu logowania się do systemu robi mi się coś takiego wtedy i tak już zostaje:

post-4609-0-92274100-1478219374_thumb.jpg

 

W "Raport systemowy" -> "Grafika / Monitor" integra jest widoczna

post-4609-0-59271100-1478219477_thumb.png

 

Dziękuję wszystkim z góry za wszelkie informację jak i porady.

Pozdrawiam,

patrex003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, żeby komukolwiek udało się pchnąć HD2000 z QE/CI. Za czasów 10.7 i 10.8 można było spotkać kexty, z którymi grafa odpalała w natywnej rozdzielczości, jednak wciąż bez akceleracji.

 

Z ciekawostek: u mnie HD2000 w i5-2300 jest wykrywana jako HD3000, jednak nie mam możliwości sprawdzenia czy działa w pełni, bo mam na niej jedynie wyjście VGA.

 

EDIT: Podobno da się odpalić samo CI ustawiając FakeID/IntelGFX=0x01168086

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mógł byś mi kolego napisać to jak mam to wyglądać w configu ? nigdy tego nie robiłem więc nie wiem za bardzo jak za to się zabrać..

 

od samego początku zdaje sobie że nie będę miał QE/CI ale jak już będzie działał ten monitor z jakąś rozdzielczością zawsze można go wykorzystać do czegoś :D jakieś zastosowanie znajdę dla niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.