Jump to content
Sign in to follow this  
Vemar

Potrzebna pomoc z Bootloaderem po instalacji.

Recommended Posts

Witam, od 2 dni się odrobinę meczę z moim sprzętem gdyż chciałbym mieć zainstalowanego OS X 10.6.3, ale jest problem. Po aktualizacji do 10.6.8...

 

Komputer obsługuje płytę główna H81M PRO VD z procesorem i5 4460 (Haswell) LGA 1150, reszta chyba jest mniej istotna Grafika Ati HD 6870, zintegrowana HD 4600 i pamięci ram 8GB DDR3.

 

Chodzi mi głównie o to że z płyty iBoot Haswell 1.0.0 startuje świetnie ten cały OS X i instaluje też bez żadnych błędów, ale jeśli próbuję zainstalować Chameleona, Chimere, lub nawet Clover EFI to wywala mi błędy, albo, zatrzymuje bootloadera, albo czarny ekran i freez logo apple i nic dalej się nie dzieje, podczas gry uruchomię z płyty to ruszy bez problemu.

To że jest freez lub restart podczas bootowania bootloadera jest winą uszkodzenia bootloadera czy braku plików? Instalowałem różne poprawki typu fakesmc, smbios, poprawki non-dsdt. Nawet flagi typu -v, czy nawet GraphicsEnabler=No nic nie pomagają, a jak chcę wyświetlić błąd dodając do -v -x to kończy się wyświetlanie i czarny ekran.

 

Nawet próbowałem skopiować ukryte pliki z płyty z której startuje cały system by zobaczyć co się stanie, a chciałem zainstalować to ustrojstwo w trybie UEFI przy pomocy clovera.

 

Nie mam nawet tego jakiegos tam DSDT bo nie wiem z czym to się je.

Co ciekawe HPET działa i bez aktualizowanego DSDT, więc zapewne trzeba go spatchować, ale nie wiem jak.

 

Wie kto gdzie może leżeć problem? Audio ALC 887 nie trybi ale to do naprawy, HDMI Audio też nie ale też raczej dało by się zrobić, LAN RTL 8111G też nie, tylko by ten bootloader dobrze działał to problem z głowy.

 

Bardziej preferuje Clovera i zauważyłem że teraz zawiesza się przy wczytywaniu sterowników Extensions.mkext z pamięci apple cache.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można usunąć, czy tam coś, gdyż bootloader zadziałał, ale nie wiem co zrobiłem ale zaktualizowałem OS X zainstalowałem boot0 tam gdzie trzeba, uruchomiłem terminal z płyty i zainstalowałem boot1h i boot na dysk0s2 (główny dysk OS nie partycja EFi), a później pozostała tylko instalacja pkg chameleona bez bootloadera po starcie z iboota by nadpisać brakujące pliki , na sam koniec aktualizacja brakujących kextów z multibeasta i działa. Wydaje mi się że mój dysk i OSX się w jakiś sposób gryzą, albo pomogła jakaś opcja uruchamiania, lepiej ich nie ruszać.

Teraz musze dojść do ładu i składu z kextami od internetu i dźwięku,ciekawe ile dni będę się męczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego używasz boot1h, skoro masz UEFI? Przede wszystkim czy masz zablokowane rejestry MSR? Jeśli tak, to musisz użyć patchowania w locie z Clovera lub wgrać spatchowany UEFIpatchem BIOS. Potem FakeSMC, AppleALC, kext od sieciówki i niemal na pewno będziesz mieć działającego hacka. Jeśli grafika sprawia problemy, wyciągnij AMD i odpal instalację na integrze (w Cloverze zaznacz opcję Inject Intel), chociaż AMD powinna odpalić z InjectATI=Yes. I pamiętaj, że na HD 4600 nie działa złącze VGA/D-Sub. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haswell wymaga minimum 10.8.5 do pracy, a kompy które mają wyłącznie HD4600 to minimum sensowne 10.10. Twoja ATI też będzie strzelać focha z sleepem od 10.10 w górę, więc jak chcesz mieć i radona i sleep, musisz uruchomić też iGPU i ustawić ją jako podstawową. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.