Jump to content
Sign in to follow this  
PianoMan

Czy modyfikacje DSDT dobre także dla Linuksa?

Recommended Posts

Witam,

natknąłem sie na ten portal szukając rozwiązania mojego problemu z Linuksem - może znajdę tu kogoś, kto pomoże.

Otóż na dowolnej dystrybucji Linuksa (32 lub 64 bit) mam problem z kartą dźwiękową M-Audio Delta 1010LT (pod Windows 7 jest wszystko OK):

przy odtwarzaniu dźwieku wystepują liczne trzaski i zniekształcenia. Jesli uruchomie kernel z parametrem "acpi=off" karta gra poprawnie, za to pojawiają się efekty uboczne np. spowolnienie systemu i ogólna ślamazarność zarówna w trybie tekstowym jak i graficznym. Poczytałem na tym forum różne wątki dotyczące modyfikacji DSDT - myślę, że także u mnie mogłoby to rozwiazać przedstawiony problem - pytanie: czy ktoś znający temat może to potwierdzić tzn. czy rzeczywiście jest sens, abym poświęcał czas na zabawę z modyfikacją tabeli DSDT i na co zwrócić szczególną uwagę ew. czy jakoś inaczej da sie problem rozwiązać? Interesuje mnie to też dlatego, że rozważam przesiadkę na hackintosh'a - używana przeze mnie karta dźwiękowa jest kompatybilna rówież z systemami Apple. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

widzę, że temat nikogo (oprócz moderatora) nie zainteresował. Pobawiłem się z moją tabelą DSDT - poprawiłem wszystko co się dało - teraz nie mam żadnych komunikatów o błędach podczas startu kernela i w zasadzie może nawet mógłbym już przymierzać się do instalacji hackintosh'a ...Ale - no właśnie - problem z kartą dźwiękową nie zniknął! Rozwiąznie mimo wszystko znalazłem - jedno właściwe ustawienie dla CPU w BIOS'ie i wszystko jest OK!

Wcale nie łatwo było na to wpaść - jest to jedyna karta audio z wszystkich, które miałem okazje testować  - "wrażliwa" na wspomniane ustawienie w BIOS'ie komputera.

Nie wiem, może ktoś w przyszłości natknie się na podobny problem - mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie będzie wtedy pomcne.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.