Skocz do zawartości

Czy modyfikacje DSDT dobre także dla Linuksa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

natknąłem sie na ten portal szukając rozwiązania mojego problemu z Linuksem - może znajdę tu kogoś, kto pomoże.

Otóż na dowolnej dystrybucji Linuksa (32 lub 64 bit) mam problem z kartą dźwiękową M-Audio Delta 1010LT (pod Windows 7 jest wszystko OK):

przy odtwarzaniu dźwieku wystepują liczne trzaski i zniekształcenia. Jesli uruchomie kernel z parametrem "acpi=off" karta gra poprawnie, za to pojawiają się efekty uboczne np. spowolnienie systemu i ogólna ślamazarność zarówna w trybie tekstowym jak i graficznym. Poczytałem na tym forum różne wątki dotyczące modyfikacji DSDT - myślę, że także u mnie mogłoby to rozwiazać przedstawiony problem - pytanie: czy ktoś znający temat może to potwierdzić tzn. czy rzeczywiście jest sens, abym poświęcał czas na zabawę z modyfikacją tabeli DSDT i na co zwrócić szczególną uwagę ew. czy jakoś inaczej da sie problem rozwiązać? Interesuje mnie to też dlatego, że rozważam przesiadkę na hackintosh'a - używana przeze mnie karta dźwiękowa jest kompatybilna rówież z systemami Apple. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

widzę, że temat nikogo (oprócz moderatora) nie zainteresował. Pobawiłem się z moją tabelą DSDT - poprawiłem wszystko co się dało - teraz nie mam żadnych komunikatów o błędach podczas startu kernela i w zasadzie może nawet mógłbym już przymierzać się do instalacji hackintosh'a ...Ale - no właśnie - problem z kartą dźwiękową nie zniknął! Rozwiąznie mimo wszystko znalazłem - jedno właściwe ustawienie dla CPU w BIOS'ie i wszystko jest OK!

Wcale nie łatwo było na to wpaść - jest to jedyna karta audio z wszystkich, które miałem okazje testować  - "wrażliwa" na wspomniane ustawienie w BIOS'ie komputera.

Nie wiem, może ktoś w przyszłości natknie się na podobny problem - mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienie będzie wtedy pomcne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.