Jump to content
Sign in to follow this  
Najrad

Dziwne zachowanie FCPX 10.3

Recommended Posts

Mam problem z nowym FCPX 10.3 Nie chce wczytywać przy starcie ostatnio ( np przy zamykaniu programu) używanych Library. Dotknęło mnie to po raz pierwszy na systemie który upgradowałem od Yosemite poprzez ElCapitan do Sierry. Po aktualizacji FCPX do wersji 10.3 po prostu nie wczytywał z automatu otwartych wcześniej Lib-ów. Zainstalowałem Sierrę na czysto i problem zniknął... aż do dziś. Final dziś po otwarciu powitał mnie okienkiem wyboru Library do wczytania ( notabene okienko jest puste i trzeba użyć opcji szukaj Library) Nie pomaga zresetowanie preferencji programu. To niby pierdoła, ale mnie mocno komplikuje workflow... mam kilka Libów z których korzystam przy większości projektów i każdorazowo muszę je ręcznie wczytywać. Jedyne co zrobiłem i co mogło ewentualnie spowodować tę komplikację, to uruchomiłem program klikając na Library które chciałem wczytać, wszystko ładnie pięknie się odpaliło, ale po ponownym otwarciu programu, już powitało mnie okienko wyboru Library. Mam kopię systemu na innym dysku i odkryłem, że gdy podmienię plik: com.apple.FinalCut.plist na ten z działającego systemu, to program uruchomi się i wczyta poprzednie Liby... ale tylko jeden raz :( po zamknięciu FCPa i ponownym uruchomieniu znów jest pusty i wita oknem wyboru Library. Ktoś ma wiedzę co robić, jak żyć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas pracy FCPX uprawnienia zmieniają się na powrót na "odczyt i zapis" . Podmieniłem już wszystkie pliki - które wykrywa CleanMyMac w trybie deinstalatora, ale nic to nie zmienia. Nie wiem w czym tkwi problem i co powoduje że babol występuje. Mogę sklonować tamten system, ale chciałbym odkryć o co kaman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze ciekawiej... nie jestem w stanie nagrać płyty BD z Finala :( Dochodzi do nagrywania i wysuwa tackę z płytą informując że "nie dał rady" Teraz nie wiem, czy to zbugowany FCP czy wina Sierry. Ostatniego BD "paliłem" w sierpniu jeszcze na Yosemite i FCPX 10.2.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.