Skocz do zawartości

Karta graficzna do monitora 5k Dell 2715k


Greg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zwiedzałem sobie Europę i z tego zwiedzania przywiozłem sobie monitor :-) Monitor Dell 2715k czyli 5k

 

problem jest taki, że żeby te 5K zadziałało to trzeba mu podpiąć dwa kable DP z karty graficznej. No i muszę kupić kartę graficzną, a że ja nie gram to nie wiem czy jest sens pakować się w gtx 980 ti na przyład.

 

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, ten monitor był swego czasu sprzedawany w Apple Store jako panel dla Mac'a Pro więc raczej powinien być wspierany. 

 

tu ze strony: https://support.apple.com/pl-pl/HT206587

 

  • 27-calowy wyświetlacz Dell UP2715K 5K jest obsługiwany przez komputery iMac (Retina 5K, 27-calowy, koniec 2014 r.) i nowsze modele oraz Mac Pro (koniec 2013 r.) z systemem OS X Yosemite 10.10.3 lub nowszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednym to on chodzi bez problemu ale w 4k. Wyczytałem na forach w jezyku language, że ktoś go odpalił na gtx 960 i na 980 z 2xDP bez większego problemu. Problem jest taki, ze mam wrażenie, z góry przepraszam za ignorację, iż 960 to już trochę leciwy sprzęt a 980 to jednak trochę overkill jak na to co potrzebuje czyli lightroom i na razie iMovie ... może kiedyś Final cut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

dopiero teraz się za to biorę. Tzn za cały komputer na Z97 Pro Gamer a z zakupów wróciłem z Asus Geforce GTX 980. 

 

no i zaczeły się schody, a było tak pięknie. Tzn używając poradników i plików z forum, postawiłem najpier El Capitan a teraz Sierrę tak gładko, że mam poczucie iż Hac to jest to. 

 

Poskładałem graty do skrzynki, podłączyłem monitor bezspośrednio do gtx po DP do monitora, ustawiłem bios w wersji 2.16.1240 (powinienem pewnie uaktualnić ale do czego to nie wiem po tej całej akcji z NVRAM), potem na jeden PEN UniBootX z konfigiem z forum pod Z97 na drugi Pen instalkę systemu - parę chwil i El Capitan stał.

 

No i właśnie - grafika chyba 800x600 ;-) pobawiłem się z tymi WebDriverami i tzw 4 litery. Mówię dobra, może to El Capitan

 

więc dziś uopgrade do Sierry - no i to samo. Znaczy lepiej bo juz mam opcję wybierania OS X Default Drivers i Web Drivers. 

 

Ale jak wybiorę WebDriver to po resecie który jest wymuszany znowu to samo - default drivers.

 

Próbowałem z nvda_drv=1 nic

Próbowałem z SystemParameters NvidiaWeb yes też nic.

 

więc trochę jestem w kropce i nie ukrywam, ze bardzo liczę na waszą pomoc bo ten monitor ma tylko DP a Z97 tylko wyjście HDMI więc nie zepnę tego inaczej jak po GTX. Zresztą na koniec ma być 5k retina więc nie ma wyjścia ;-)

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki webowe aby były ładowane wymagają zapisu do NVRAM lub odpowiednich wpisów do configu (inne dal systemów do 10.11.6 inne do 10.12.0 i wyżej). Z97-Pro Gamer ostatni bios z zapisem to 2102. 

 

Wgraj ten bios, zainstaluj sterowniki, przełącz na webowe i sterowniki zadziałają, a czy monitor wystartuje to inna kwestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak jak powiedziałeś i wow to jest to poszło od razu - wielkie dzięki bo już zaczynałem tracić nadzieję ;-)

 

Mało tego, może się komuś przyda jak ktoś ma głośniki wbudowane w monitor jak ten dell, to nagle maszyna przemówiła. W głośnikach monitora połączonego po DP pojawił się dźwięk :-) tak po prostu .. wow

 

Teraz co do rozdzielczości. Musiałem z terminala odpalić HiDPI i po. Restarcie mam 1080p w Retinie przy 60hz - czad.

 

Problem jest taki, że nie nie pokazuje wyższych rozdzielczości. Czyli mąż co mozgę wybrać bez HiDPI to 2560x1440....

 

Coś jeszcze muszę zrobić, żeby pojawiło się coś więcej?

 

Tzn nie mówię o 5k bo najpierw muszę poszukać drugi kabel DP, zlośliwość leżał leżał i zapadł się pod ziemię ... damnit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

w pierwszej kolejności wielkie dzięki 314TeR za pomoc :) za konfigi, za UbootX i za co tam tylko można jeszcze podziękować ;-)

 

a zaczynam tak bo tego posta piszę właśnie wyświetlając forum w 5k Retina :-) kurcze ale to wygląda \:D/ 

 

a kabel oczywiście się nie znalazł, trzeba było zamówić nowy. Na szczęście, dziś przyszedł nowy i mogłem się z wam podzielić wiadomościami 5120x2880, 60Hz :-D

 

Teraz inny temat - ale nie wiem czy nie należałoby założyć oddzielnego wątku - jeśli tak to dajcie znać. Temat: postawiłem, działa, ale jak sprawdzić, że wszystko jest tak jak należy? Bo jest mnóstwo wątku prowadzących przez proces instalacji, ale nie widziałem nic odnośnie sprawdzenia czy na pewno "się udalo" postawić go tak jak na prawdziwym Mac'u....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.