Skocz do zawartości

Niska rozdzielczość clovera i logo apple


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dwa kompy gdzie na jednym wszystko śmiga bez problemu, a na p8h61 lx2 clover i logo apple podczas startu jest rozjechane tzn ma niską rozdzielczość. Nie potrafię się z tym uporać. Dodałem CsmVideoDxe-64.efi w drivers64UEFI, ustawiłem w clover rozdziałkę w GUI taką jaką ma monitor, ale ciągle nic.

Mam yosemite na w/w płycie i grafika gt430 (procek i3-2100). W biosie nie mam żadnej opcji CSM. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFI GOP BIOS faktycznie zapewnia prawidłową rozdzielczość jak bootujesz w czystym UEFI z wyłączonym CSM. 

 

Na gt430 nie ma szans aby był GOP BIOS. Wtedy liczy się zwykły vrom i tryby graficzne jakie są tym epromie. Jak VGA nie ma rozdzielczości natywnej monitora, to ustawiana jest najbliższa kompatybilna z monitorem i VGA rozdzielczość. Jeśli EDID jest prawidłowo odczytywany, to czasami patchowanie VBIOS z clovera ma sens, ponieważ podmienia on rozdzielczość np 640x480 na rozdzielczość monitora, przez co może nastąpić dopasowanie. Niestety niekiedy to nie działa a z reguły nie działa jak są np dwa różne monitory podpięte.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Z monitorem 4k LG 27UD68 wiszącym na displayport. Clover znajduje jedynie:

1: 800x600

2: 1024x768
3: 1280x1024 
4: 1600x1200
5: 1280x800 
 
Ale nie 1920x1080. Wcześniej miałem zwykły FHD i clovera v2.3k r3320. Nie było problemu. Teraz chodzi z v2.3k r3949.
Karta GTX 960, i5 4690k, Gigabyte ga-z97m-d3h, bios f7. Nastawienie w biosie na Win 8 ale z CSM nic nie daje. Ten driver z clovera również nic. Clover boot.log plik mówi: 
 
0:217 0:000 SetScreenResolution: 1920x1080 - not found!
0:217 0:000 SetMaxResolution: found best mode 4: 1600x1200
0:415 0:197 Video mode change to mode #4: Success
0:415 0:000 - set
0:415 0:000 Console modes reported: 5, available modes:
0:415 0:000 - [01]: 80x25 (current mode)
0:415 0:000 - [02]: 80x50
0:415 0:000 - [03]: 100x31
0:415 0:000 - [04]: 128x30
0:415 0:000 - [05]: 100x60
 
Coś jakby go ogranicza. I skąd ta konsola bierze te rozdzielczości? 
Wie ktoś? 
 
Niektórzy w strefie angielskojęzycznej radzą  w BIOS:
windows 8 whql

disable csm
no clover driver CmsVideoDxe-64

 
Tylko że wtedy otwiera się nowe podmenu, o którym nie mam zielonego pojęcia co właściwie robi. ?????
 
Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSM na off, wywalić drivery CmsVideoDxe z Drivers64UEFI i start clovera w UEFI - musi działać. 

 

Jak tego dokonać - każdą płytę inaczej się ustawia. Sprawdź w instrukcji, etc... i ustaw.

 

Gigabyte ga-z97m-d3h jest jedną z najczęściej stosowanych w hackintoshach, może ktoś wie jaki jest efekt?

 

Jak się to robi, to wiem, zresztą odsyłać kogoś do instrukcji, to raczej nie sens tego forum, kolego administratorze.

Chodzi o to, że bywały przypadki, że po przestawieniu na windows 8 WHQI i wyłączeniu CSM nie można było już wejść do Biosu, ani wystartować OS,

żaden OS. I to jest trochę ryzykowne, jeśli się jest średnio zaawansowanym, a nie administratorem. OK?

 

"When I disabled CSM, the resolution on boot went up to the native 4k resolution of my screen. I was trying to get clover to appear in 4k, instead of 1024*800 but as mentioned with CSM turned off I didn't get from the boot screen to clover."

 

Trick z Biosem ma pewnie sens dla systemu z zintegrowaną kartą graficzną. Może to jakiś byk w clower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Mark Quark - odsyłam Cię do instrukcji z tego względu, że ja za Ciebie nie będę jej studiował abym mógł podstawić Ci pod nos rozwiązania w postaci kliknij w tę opcję, kliknij w tę opcję, bo masz takiego focha... Nie taki jest sens tego forum aby rozwiązywać problemy za kogoś, a pomóc mu, dać wskazówki co musi zrobić aby to zadziałało. 

 

Dostałeś wyraźnie napisane co jest konieczne do tego aby uzyskać pełną rozdzielczość podczas rozruchu o ile VGA posiada UEFI GOP Bios. Więc wybacz, ale pretensje to nie tu i nie w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Mark Quark - odsyłam Cię do instrukcji z tego względu, że ja za Ciebie nie będę jej studiował abym mógł podstawić Ci pod nos rozwiązania w postaci kliknij w tę opcję, kliknij w tę opcję, bo masz takiego focha... Nie taki jest sens tego forum aby rozwiązywać problemy za kogoś, a pomóc mu, dać wskazówki co musi zrobić aby to zadziałało. 

 

Dostałeś wyraźnie napisane co jest konieczne do tego aby uzyskać pełną rozdzielczość podczas rozruchu o ile VGA posiada UEFI GOP Bios. Więc wybacz, ale pretensje to nie tu i nie w ten sposób.

Szanowny 314TeR, nie rozumiemy się ani za grosz. Instrukcja jak ustawić BIOS nic mi nie da, ponieważ jak ustawić BIOS to wiem i nie potrzebuję porad jak klikać w opcje, natomiast ja chciałem zapytać na forum, czy ktoś takie ustawienie sobie zrobił i czy nie wystąpiły problemy opisane na innych forach, a także czy był efekt w postaci znajdywania przez clover rozdzielczości przynajmniej 1920x1080. Ponieważ ten także jest poddawany w wątpliwość. I tak, GTX 960 posiada UEFI GOP Bios. I być może nie jest pan zorientowany, ale Gigabyte nie poleca nastawiania na windows 8 WHQI, a serwis tej firmy prosi nawet o to by tego nie robić.  Poza tym problem ten mam wstawiony na forum niemieckim i pewnym angielskim i do tej pory nie jest rozwiązany. I jeszcze dodam, że do tej pory nie spotkałem się z odesłaniem do instrukcji ustawiania BIOSU na innych forach. Większość wychodzi z założenia, że ktoś kto buduje sobie hackintosha te podstawy wiedzy już ma. Jeszcze dodam tak na marginesie, że jeśli brakuje panu cierpliwości dla, powiedzmy początkujących, to nie nadaje się pan do tej roboty, którą próbuje pan wykonywać. Tu chyba mi większość przyzna rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.