Skocz do zawartości

Instalacja macOS Sierra na B85M-G43 i I3-4130


ThePiotreg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Aktualnie posiadam:
1. Gigabyte P31-ES3G
2. Intel Core 2 Quad Q8200, Obsługuje SSE2 i 3
3. Intel ICH7
4. -
5. MSI Geforce GTX 660 TwinFrozr 2GB
6. Creative Xmod
7. Realtek 8111C
8. -
9. Nagrywarka IDE Podłączona przez adapter IDE->USB, 3 dyski SATA: SSD 240GB (OS X), SSD 120GB (Windows), 640GB (Dane)
10. Klawiatura PS2 (Adapter PS2->USB), Myszka USB
Na komputerze jest zainstalowany Yosemite i chodzi od roku bez większych problemów.
W tym tygodniu kupiłem nową płyte główną, ram i procesor. Będę instalował system na nowo i chciałbym się dowiedzieć czy wszystko co chce żeby działało będzie działać i jakiego poradnika instalacji mam używać.
Po "upgrejdzie" konfiguracja będzie wyglądać tak:
1. MSI B85M-G43
2. Intel Core I3-4130, Obsługuje SSE2 i 3
3. Intel B85
4. -
5. MSI Geforce GTX 660 TwinFrozr 2GB
6. Creative Xmod + Realtek ALC892
7. Realtek 8111G
8. -
9. Nagrywarka IDE Podłączona przez adapter IDE->USB, 3 dyski SATA: SSD 240GB (OS X), SSD 120GB (Windows), 640GB (Dane)
10. Klawiatura PS2 (Adapter PS2->USB), Myszka USB
Zależy mi na zintegrowanej karcie dźwiękowej bo mam zamiar podłączyć pod nią głośniki 5.1 (3 kable), do słuchawek i zmiany głośności będę używał xmoda.
Jak z dualbootem windowsa i osx na 2 osobnych dyskach w uefi (można bootować przez clovera windowsa z innego dysku?)
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że analogowe 5.1 praktycznie nie występuje w macOS a jego obsługa np przez "dekodowanie" np z AC3/DTS do 5.1 analogowego potrafi dosłownie parę programów? 

 

Reszta podzespołów powinna działać.

 

Możesz zacząć od UniBootX Clover i Yosemite - weź config od Z87/Z97 uzupełnij o kext do LAN i wywal patche do audio z configu, a zamiast nich dorzuć AppleALC. Pozostanie Ci potem wygenerowanie jedynie tabeli do PM i właściwie cała praca skończona. 

 

Jak na płycie masz wyjścia analogowe 5.1 lub 7.1 to możesz je połączyć w midi w jedno zespolone wyjście, ale i tak musisz mieć program który będzie potrafił takie wyjście obsłużyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zmiana planów. Nie mogę pobrać 10.10 ze sklepu apple bo historia pobierania (kupione) mi się z jakiegoś powodu wyczyściła :(. Czyli muszę zainstalować 10.12, nie przyszkadza mi to teraz jakoś specjalnie bo podobno naprawili problemy z dźwiękiem (na el capitanie zewnętrzne urządzenia po prostu nie działały, np. jak mój xmod). Waszego clovera już zgrałem i zrobiłem wszystko według poradnika, wyświetla się skórka bootcamp a config wybrałem z87 haswell. Sprawdziłem czy jest te RtVariables i zauważyłem że jest tam dużo pól typu "uzupełnij" czy "#boardserialnumber". Do tego w folderze "kexts" znajdują się foldery od 10.6 do 10.11, czyli nie ma 10.12, więc nie mam za bardzo jak "wywalić patchy do audio z configu, a zamiast nich dorzucić AppleALC". Po włączeniu instalatora, ładowanie staje na czymś w stylu "nvidia startup: official", "appleHDA" i "timeup", stoi na tym przez pare minut i żadnego odzewu. Spróbuje jeszcze wyłączyć wirtualizacje ale z tego co u was wyczytałem to:

"Alternatywnie można dodać drop tabeli DMAR (domyślnie dodane w configach przykładowych) i/lub dodać flagę startową dart=0."

 

 

 

screenshot-from-2016-12-20-14-43-58.jpg

 

 

 

screenshot-from-2016-12-20-15-00-04.jpg

 

 

Edit: w waszym poradniku instalacji jest napisane:

 

 

Lepszą alternatywą dla włączania CSM jest wgranie Uefi Gop Bios do naszej karty graficznej (najpierw sprawdźcie, czy wasza ma takowy do pobrania z neta, bo być może go nie ma i jedyną opcią jest włączenie CSM), ponieważ u mnie po włączeniu CSM, UEFI oraz Clover nie były rozciągnięte na pełny ekran, a, kiedy wgrałem Uefi Gop Bios i wyłączyłem CSM, to pięknie UEFI oraz Clover są na pełnym ekranie w rozdzielczości 1920x1080  ;)

 

Zauważyłem że autor ma tą samą kartę graficzną co ja (660 TwinFrozr). Rok temu pisali mi coś podobnego o zmianie biosu na UEFI. Jeśli to ma jakoś pomóc to gdzie pobrać taki bios i jak to sflashować, w życiu flashowałem tylko 3 karty graficzne z czego 2 działały, do tego były to karty na agp, nie wiem jak sprawa wygląda z pcie. Mam kartę graficzną na pci jak by flashowanie nie wyszło i trzeba byłoby wgrywać oryginalny bios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pola z # w configu Clovera Clover uzupełnia sobie sam

2. Patche do AppleHDA wywalasz z sekcji KextsToPatch w configu

3. Skoro nie ma 10.12 w kexts, utwórz go i wrzuć tam co najmniej FakeSMC

4. Aby załączył się instalator w ogóle musisz ustawić KernelPm na true w configu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko co napisałeś, nie wiem czy na 100% dobrze pousuwałem te AppleHDA i wpisałem te KernelPm (1 zdjęcie), bo instalacja staje dalej w tym samym miejscu (2 zdjęcie). Tym razem postanowiłem poczekać trochę i po ponad 5 minutach czekania pokazuje się to: (3 i 4 zdjęcie).

 

1 zdjęcie:

screenshot-from-2016-12-21-16-18-28.jpg

2 zdjęcie:

1.jpg

3 zdjęcie:

2.jpg

4 zdjęcie:

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.