Jump to content
Sign in to follow this  
314TeR

Karta lub pudełko do przechwytywania i nagrywania materiału z HDMI/DVI

Recommended Posts

Zna ktoś jakieś tanie solidne karty lub pudełka do przechwycenia materiału video z wyjścia HDMI lub DVI? Chodzi mi po głowie przygotowanie filmików poradników z instalacji macOS na PC i chciałbym zrobić to porządnie. Pokazać proces bootowania Clovera, etc... a tego nie pokażę w wirtualnej maszynie anie nie przechwycę obrazu w prosty sposób. 

Zna ktoś jakieś proste karty jak np Black Magic Mini Recorder na PCI-E ostatecznie na Thunderbolt aby materiał z kompa z wyjścia HDMI lub DVI nagrać na drugim komputerze. 

A może ktoś z Was ma do sprzedania coś co mu zalega... 

Cześć Piotr,

Trochę stare pytanie, ale odpowiem, może komuś się przyda. Używałem/używam trzech urządzeń:

• Elgato Game Capture HD60 (800 zł) - podłączane przez USB2, własna aplikacja do przechwytywania. Proste jak budowa cepa.
  • Blackmagic Intensity Shuttle (950 zł) - podłączane przez Thunderbolt. Używałem z Open Broadcasting Software, albo z własną aplikacją BM Media Express + kodeki ProRes od Adobe (trochę nielegalnie instalowane)
  • Blackmagic Decklink - wybór pierdyliarda kart na PCIe z najrozmaitszymi wejściami/wyjściami. Na allegro najtańsza to Mini Recorder od 400 zł. Używać jak wyżej.

Obecnie używam Decklink Duo 2 (4 we/wy) + Media Express + kodeki ProRes. Śmiga aż miło (dzięki za Hackintosha!).

Dzięki za listę. Szukając informacji na własną rękę doszedłem do tego, że najtańszy a zarówno bardzo solidnym wyborem będzie Blackmagic Decklink Mini Recorder.