Skocz do zawartości

HD4600+R9270X+"wirtualny monitor"


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpiąłem oba monitory do HD4600 ( HDMI+DVI) i spotkała mnie taka oto niespodzianka: odpalam FCPX i obraz wyświetlany jest na jednym ( głównym) monitorze - pomimo wybrania opcji Dual Monitor - okno Browser - które powinno być na monitorze pomocniczym jest niewidoczne. Udaję się do preferencji monitora, a tam widoczne są trzy (sic!) monitory ( w raporcie systemowym jest zduplikowany monitor główny) Jak się pozbyć tego dodatkowego monitora? Mogę przywrócić DualMonitor w FCPX, poprzez wybranie jako monitor główny monitora pomocniczego, ale nadal mam trzy monitory w panelu. W BIOS mam iGpu MultiMonitor na Disabled. W załączniku zrzuty ekranu - nie wiem jak dodać do posta obrazki :(

Kurcze, nie dokończyłem nazwy tematu... miało być   HD4600+R9270X+"wirtualny monitor"  - moja wina, cięgi od Admina będą uzasadnione.

Archiwum.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem jako primary. Ostatnio używałem wyłącznie Radeona, ale trochę śniegu na Podhalu napadało i czasem trzeba ruszyć d... i poodśnieżać podwórko, więc włączyłem iGPU, żeby kompa usypiać. Teraz mam iGPU pirmary+ monitor podstawowy i ten mały monitorek podłaczony do Radka po DVI. Ale problemem był wstrzykiwany EDID, bo jak tylko usunąłem jego wstrzykiwanie, to wszystko zaczęło działać jak powinno i ten podwojony monitor zniknął. Jakoś nie mam zaufania do podpięcia obu monitorów do iGPU, więc przepiąłem jeden na Radeona. Sleep działa i wybudza się bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność interfejsu jest niższa, widzę to po efektach nakładanych w fcpx. Na radku odtwarzają się z lekkimi przycięciami, a na intelu.... no słabiutko. Ale to chwilowa zamiana - na czas trudnej zimy z opadami śniegu :) Generalnie pracuję na samym r9270X. Przy kodowaniu Compressorem timeline z fcpx-a chyba włącza się Radek, bo nie widzę różnicy w szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.