Jump to content
Najrad

Aktualizacja MacOS Sierra - 10.12.3

Recommended Posts

Osoby korzystające z nvidii wymagających sterowników webowych powinny się wstrzymać z aktualizacją - brak jeszcze dostępnych sterowników do 10.12.3. Możliwe jeszcze dziś lub jutro zostaną wydane. 

314TeR ma chyba kryształową kulę ;-) ja właśnie zaktualizowałem system a po restarcie wyskoczyło info o dostępności driver'ów NVIDIA - zainstalowane i moc jest z nami ;-) i to w 5k

A w 10.12.4 beta nie działa injekcja kextów, już trzeba będzie łatać bootloader, ciekawe co pozmieniali.

Przy okazji zaktualizowali kexty Nvidii i dodali wsparcie dla KBL...

Nie mogłem się powstrzymać ;)  Fajnie działa ten tryb nocny. Magicznych kextów dla Zen nie widać. Wydaje mi się że może zmiany w bootloaderze to podstawa pod nowe Maki, choć to trochę wróżenie z fusów.

Przy Polarisach znów grzebią - poprawicie mnie jeśli dobrze widzę ale wcześniej nie było AMD9510controller.kext... nowe maki znów coraz bliżej skoro za porządki się biorą. Many jeszcze AMDLegacyFramebuffer.kext i AMDLegacySupport.kext.

A w 10.12.4 beta nie działa injekcja kextów, już trzeba będzie łatać bootloader, ciekawe co pozmieniali.

Programiści bootloadera Clover już nad tym pracują, od wersji 3985 https://sourceforge.net/p/cloverefiboot/code/commit_browser

10.12.4 i Tryb nocny wbudowany zastąpi mi może zewnętrzny program f.lux, zależy jeszcze na ile będzie konfigurowany.

Czekam jak zawsze na czerwcowy WWDC na testy kolejnego macOS 10.13, i w każdej chwili na kolejne nowe iMac, Mac Pro, Mac mini itd. - które Apple nie aktualizuje. Napędza to przecież rozwój możliwości hackintosha, upgrade sprzętu. Narazie Apple mobile sprzęty aktualizuje MacBooki różne.