Skocz do zawartości

Komunikaty o problemie po każdym uruchomieniu


cinek6413
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od dwóch dni po każdym uruchomieniu systemu dostaję komunikat następującej treści: "Komputer został wyłączony z powodu problemu", a gdy wcisnę "Anuluj" wyskakuje kolejny komunikat: "Komputer został uruchomiony ponownie z powodu problemu". Za każdym razem jest tam też raport o błędzie który wygląda tak: https://jpst.it/SdVL

Co ciekawe raport zawiera wzmiankę Boot args: w której argumenty są inne niż te z których faktycznie bootowany jest hack (Clover). Ja używam tylko: npci=0x3000 kext-dev-mode=1 rootless=0

Nie wiem czy mogło by być to przyczyną jednak kilka dni temu naprawiałem dysk programem MHDD (zerowanie i REMAP), wcześniej robiąc lustro obu dysków z systemem i dokumentami Clonezilla. Po REMAPIE wszystko partycje przywróciłem i komputer działał normalnie. SMART dysków w normie. Potem zaktualizowałem jeszcze Clover Configuratora i po restarcie aż do teraz ciągle wyświetlają się te komunikaty.

Z innych rzeczy które zrobiłem już po wystąpieniu problemu to: aktualizacja Clovera i całego systemu (nadal El Capitan), sprawdzenie ustawień biosu. Jednak nic nie pomaga...

Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

 

W załącznikach dodaje oba te komunikaty.

post-2985-0-02276300-1485442432_thumb.jpg

post-2985-0-33538100-1485442436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic poza tym raportem błędu na to nie wskazuje. PM odpalony za pomocą Clovera (Drop OEM, Generate PStates, Generate CStates). Komp normalnie usypia się i wybudza. Procek jest kręcony i stany wydają się być ok (sprawdzane w HWMonitor). Tak samo poprzez wygenerowane SSDT. Chyba będę zmuszony przywrócić jeszcze raz tą kopię wszystkich partycji, ale nie wiem czy to rozwiążę problem na dłuższą metę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem partycje jednak niczego to nie zmieniło. Co ciekawe przez to że teraz wyświetlają się te błędy na starcie zniknął mi całkowicie inny błąd który kazał wpisywać ponownie hasło do iCloud (także przy każdym włączeniu komputera). W załączniku zamieszczam logi z konsoli z uruchomienia systemu.

 

 

konsola.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem partycje jednak niczego to nie zmieniło. Co ciekawe przez to że teraz wyświetlają się te błędy na starcie zniknął mi całkowicie inny błąd który kazał wpisywać ponownie hasło do iCloud (także przy każdym włączeniu komputera). W załączniku zamieszczam logi z konsoli z uruchomienia systemu.

 

Hej, nie wiem czy ci to pomoże ale miałem coś takiego po update Clovera do 3972 z 3968 i z 1012.2 na 10.12.3 ale pomogło wyczyszczenie nvramu, Więc jeśli masz natywny zapis  to możesz spróbować  zwłaszcza że piszesz że ci wstawia inne boot args 

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy ci to pomoże ale miałem coś takiego po update Clovera do 3972 z 3968 i z 1012.2 na 10.12.3 ale pomogło wyczyszczenie nvramu, Więc jeśli masz natywny zapis  to możesz spróbować  zwłaszcza że piszesz że ci wstawia inne boot args 

 

MK

 

Pomogło :D Wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.