Jump to content
Sign in to follow this  
DAWIDS24

Instalacja El Capitana na t420

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zainstalować osx i windowsa na t420. Doczytałem, żeby był dual boot, najlepiej zrobić dwie partycję w OS X Extended (Journaled). Podczas instalacji osx, idzie od razu sformatować oraz podzielić dysk na dwie partycje ? 

Bios aktualnie mam 1.49. Dysk instalacyjny z El Capitanem zrobiłem przy pomocy transmaca. Nie znalazłem na forum (wyszukiwarka co to jest whitelist).

Jeśli dobrze rozumiem pobieram clovera i kopiuję jego zawartość na pena z osx do katalogu esp-usb. Potem zamieniam nazwę cofiglist.

Ja robiłem inaczej,

instalowałem wersję UEFI windowsa w pierwszej kolejności. Przy tworzeniu instalacji windowsa stworzyłem partycję dla niego oraz dodatkową dla el capitana w fat32. Zainstalowałem windowsa normalnie, po czym przeszedłem do instalacji el capitana.

Do tego laptopa polecam ten topic - http://hamac.pl/topic/10407-yosemitemaverics-lenovo-x220-uefi-ew-tx20-w520 

jest to temat do X220 ale powinien podejść.

Whitelista (usunięcie) służy temu aby np. zamontować niewspieraną (niepodpisaną) przez lenovo kartę wifi.

Odtwórz clovela wg instrukcji, po czym musisz odnaleźć nazwę płyty głównej i przekopiować odpowiedni config i kexty.

Przebieg instalacji:

Pen sformatowany jako mac extendend (kronikowy) (system plików kronikowy hfs+), schemat guid. Następnie instaluje na system przy pomocy konsoli na macu. Potem instaluje na tym penie clovera v2 oraz kopiuje EFI na pena i zastępuje, te które podczas instalacji clovera się pojawiły.