Skocz do zawartości

700zł na płytę główną, procesor i ram


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem przed kupnem nowego komputera, ale ze względu na MB i iPhone myślę nad postawieniem Hacka, bo wydaje mi się, że będzie bardziej wydajny niż maszyna z Windowsem.

 

Aktualnie mam: obudowę i zasilacz 450W, dysk SSD 120GB no i peryferia. 

W starym komputerze posiadam jeszcze (prawdopodobnie sprawną..) kartę graficzną ASUS Radeon EAH 4650 wersja z 1GB - niestety w benchmarkach wypada gorzej od intelowskiej integry z 6 i 7 generacji.

 

Więc wychodzę z zapytaniem czy w tej cenie znajdę te trzy rzeczy aby postawić Hackintosha - na którym zajmę się zdjęciem w Lightroom, zmontuję mało wymagający film, pobawię się w Photoshopie itp., 

 

Głównie przy maszynie z Windowsem kierowałem się kupnem nowego Pentium G4560 i 4/8GB RAM DDR4. - koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/XlEsXz/

 

Nie wiem tylko czy Pentium zadziała pod hackiem, włącznie z integrą, która pewnie będzie miała problemy.

 

Jakieś propozycje? Czy może odpuścić i kupić Pentiuma pod Windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS zaktualizujesz sam w banalny sposób, zresztą czasem lepiej nie aktualizować jeśli nie chcesz mieć problemów z NVRAMem. 4GB RAM to mało do Lightrooma. Integry z Pentiuma nie uruchomisz. Najprościej i najbardziej bezproblemowo będzie postawić sprzęt na Haswellu, jednak dostępność nowych części jest kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS zaktualizujesz sam w banalny sposób, zresztą czasem lepiej nie aktualizować jeśli nie chcesz mieć problemów z NVRAMem. 4GB RAM to mało do Lightrooma. Integry z Pentiuma nie uruchomisz. Najprościej i najbardziej bezproblemowo będzie postawić sprzęt na Haswellu, jednak dostępność nowych części jest kiepska.

 

Według informacji płyty główne z zakresu na chipsecie H110, B150, Z170 nie współpracują z tym Pentiumem bez aktualizacji biosu :P 

 

Mm, czyli pewnie zostaje mi albo Windows i Pentium, albo Hack i i3-4330 z jakąś okazją na allegro :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na giełdach - najmniej problematyczny powinien być zestaw na Haswellu z wbudowaną HD4600 + mobo z generacji Z87/Z97 - choć nawet bardziej polecam Ci Z87 - paradoksalnie mniej problemów i częściej działa nvram i jakiś RAM. Jak będzie to chipset inny niż Z87/Z97 - to zwykłe DDR3 1600 i aby miały jak najmniejszy CL. Przy Z87/Z97 warto powalczyć o jakieś 2400 z CL10. Przy grafice korzystającej z RAMU + zastosowanie photoshop, etc powinno dać się odczuć różnicę 1600 vs 2400. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.