Skocz do zawartości

Mini mac - brak OS [tiger 10.4.7]


wolan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z macami zbytnio doczynienia nie miałem,

 

Dostałem taką hybrydę, na której zainstalowany jest windows xp sp3, z prośbą o reinstalacje windowsa.

Z tego co się zorientowałem to na dysku nie ma zainstalowanego natywnego systemu. Wchodząc do menadzera uruchamiania jest widoczny tylko Windows. Wszelkie inne opcje rozruchu nie dzialaja (probowalem tryb odzyskiwania systemu macOS itd). 

 

Na chwile obecna Windows XP mi padl, nie mam zadnego dostepu do dysku komputera, jedyne narzedzia i rozeznanie jakie posiadam ogranicza sie do windowsa.

 

Z tego co wyczytalem, to moge sprobowac wgrac ponownie system za pomoca programu transmac, wgrywajac na pendrive plik .dmg z odpowiednim systemem.

 

Noi tu napotkalem problem, skad taki obraz wytrzasnac? 

 

Posiadam numer seryjny urzadzenia: VW71704NW0B

Poszperalem po necie i wyszukał wg tego numeru seryjnego te urzadzenia:

http://www.everymac.com/systems/apple/mac_mini/specs/mac_mini_cd_1.83-specs.html

Nie zgadzaja mi sie specyfikacje techniczne - gdyz z tego co zdarzylem zobaczyc pod windowsem, w urzadzeniu jest jeden procesor, a nie dwa. 

Wg tej specyfikacji potrzebuje systemu w wersji 10.4.7, ale skad go wytrzasnac? 

Poszperalem po necie i rzuca mnie tylko na podejrzane strony z tajlandii itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze XP juz nie jest wspierany (chociaz jak sie pogrzebie w rejestrze, to moze sciagac latki dla XPkow zainstalowanych w bankomatach, taka ot ciekawostka), wiem ze lepiej by bylo gdyby tam byl macOS, ale nie wiem czemu, osoba od ktorej dostalem tego maczka uparla sie na XPka, a ja sie zobowiazalem, ze to zrobie. Noi utkwilem w tym martwym punkcie i nie wiem co dalej zrobic. 

 

Jak wgrac tego tigera z powrotem na maca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to zrobic? Mam bootowalnego pendrive'a z XPkiem (robionego pod windowsem), ale mac go nie wykrywa przy starcie. Patrzylem takze przy boot menu (tzn menadzer uruchamiania, trzymalem przycisk "opcje" przy starcie), ale pen nie zostal wykryty. Na pewno jest sprawny, gdyz sprawdzalem go na swoim laptopie. Problem z systemem plikow? Podejrzewam, ze pod maca robi sie inaczej bootowalnego pena z windowsem, ale nie wiem jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje bootowalnej płyty (działa na 100%, sprawdzałem na laptopie). Trzymałem ALT przy starcie maca i pokazuje tylko partycje Windosowską (ktory sie nie uruchamia, bo brakuje jakiegoś pliku .dll, ktorego nie mam jak wgrac, bo awaryjny tez nie dziala) 

 

Jest jakis odpowiednik programow naprawczych bootowalnych na macu? Cos typu hirensboot itd. Tak zebym sobie wszedl na partycje z windowsem i przekopiowal brakujace pliki dll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze opcja uruchomic minika w trybie dysku twardego[jablko+T] i podlaczyc do drugiego maczka przewodem firewire z systemem  np.tiger, przerzucic system programem Carbon Copy Cloner, uruchomic ponownie miniaka i skonfigurowac.

Moglbym Ci cos takiego zrobic, bo posiadam imaka G4 z tygrysem na pokladzie. Tiger byl tylko na dedykowanych do danego modelu plytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.