Skocz do zawartości

Wymiana układu ATI w starym Macbooku Pro


pablo1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zostawił mi takiego staruszka 2007r w którym nie dawno padła grafika. Zdiagnozowałem go wstępnie przez udostępnienie ekranu i przejrzenie profilu systemowego w którym wyświetla się GMA950 + 64MB przydzielonej pamieci (a siedzi tam ATI X1600). Miałem podobną usterkę w mojej starej 17tce gdzie poleciała NVIDIA 8600, ale na szczeście Apple wymieniło płyte na rev.2 i komputer pracuje do dziś.

 

Moje pytanie jest takie czy ktoś z Was ma jakieś zaufane miejsce w którym wymienią takie BGA do 400zł razem z układem bo tyle chce przeznaczyć ów znajmy na reanimacje staruszka.

 

I błagam powstrzymajmy się od komentarzy typu "wywal szmelc" itd. :) bo pytanie jest dosyć konkretne.

 

pozd. P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę, że nikt nic. W chwili wolnej rozebrałem tego kompa i "proceduralnie" ogrzałem układ gorącym powietrzem 2x po 4,5min ok 400 stopni. Komp na razie żyje. Wiem jednak, że często to rozwiązanie bardzo prowizoryczne. Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia/spostrzeżenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, może tydzień, miesiąc, trzy miesiące... Takie same akcje robiło się z Xboxami 360 swego czasu. Sam zrobiłem 3 i wszystkie zdechły. Podgrzane BGA łapie kontakt ale do czasu, rozszerzalność temperaturowa i utlenianie cyny spowoduje powrót problemu. Ponowne grzanie raczej nie pomoże a wręcz może zaszkodzić, płytę trzeba grzać równomiernie najlepiej podgrzewaczem od dołu i tylko dogrzewać powietrzem od góry. Inaczej coś przypalisz w końcu albo PCB się wygnie tak, że już nic nie zrobisz.

 

Jedynie podnoszenie układu i całkowity reballing tylko czy warto. Nawet jak kogoś znajdziesz to czy będzie miał takie sito? Jak nie to cena podskoczy i to już na pewno nie będzie się opłacać. 

 

Szukaj, na allegro swego czasu było tego multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Macsupport -ul.Kadecka 10, 30-078 Kraków;

    tel. 889 56 64 55 strona http://macsupport.pl/ 

    godziny otwarcia : pon-pt 9:00-17:00.

    Przedstawiciel na forum: macsupport

    Zakres usług:

    - Naprawa iPhone; iPad i iPod

    - Naprawa, modernizacja i pomoc softwarowa Macbook; iMac i Mac mini

    - Pomoc softwarowa, wymiana podzespołów Mac Pro

    - Naprawa Cinema Display

    - Naprawa Time Capsule; AirPort Express; Apple TV

    - Naprawa zasilaczy macbook i iMac

  • Zadzwon do nich, wycena awarii za free
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.