Jump to content
Sign in to follow this  
seba2stian

MSI H81m-p33

Recommended Posts

Witam.
Od jakiegoś czasu próbuję zainstalować na swoim pc osx. Kiedyś na starszym delu poszło mi to bez problemu i cieszyłem się osx. Po zakupie nowego sprzętu pomęczyłem się 3 miesiące na windowsie i w końcu zrezygnowałem i postanowiłem wrzucić sobie osxa.
No i przygotowałem sobie pendrive z systemem 10.8.5, znalazłem nawet paczkę z konfiguracją pod moją płytę(na tym forum), dorzuciłem co configa wpis z odpowiedni FakeCPUID i ... nic. Doczytałem że muszę spatchować bios no i tu zaczęły się dopiero schody.

PMPatch nie trybi z moim biosem wyrzuca:

PMPatch 0.5.12
PowerManagement modules not found.
AMI nest modules not found.
Phoenix nest modules not found.

CpuPei module at 007B1500 not patched: Patch pattern not found. 

Nieciekawa sytuacja bo nie wiem co dalej. Bez patcha wyrzuca mi tylko jabłuszkowe logo i reset, nawet bez żadnego errora.
Jeżeli to w czymś pomoże to mam MacBooka do pomocy.
Dorzucę jeszczemój układ:

MSI H81M-P33

Intel Pentium G3258
NVIDIA GTX 750 Ti/

Dysk Toshiba MK7575GSX 

Pomógłby ktoś z tym patchem? 

powodem jest Intel Pentium G3258  nie obsługiwany natywnie przez OS X ! 

Można się bawić z tym ale z doświadczenia z tą płytą wiem że będą niekontrolowane zwiechy, 

Opis instalacji http://www.insanelymac.com/forum/topic/303407-how-to-install-yosemite-mac-os-x-1010-on-a-pentium-g3258-or-other-unsupported-cpu/

żeby był spokój i działało naprawdę bezproblemowo to najtańszym rozwiązaniem jest zakup i3 z hd 4600 

Pozdrawiam MK

U mnie na 10.8.5 Pentium G3420 z H81M-E33 działał, bez żadnych FakeID, jednak zdarzały się KP, glitche i inne zwiechy. Tak jak napisał kolega wyżej, najlepiej zakupić i3-4330 lub wyższy z HD4600 ew. i3-4130 lub wyższy i zainstalować WebDrivery. Druga sprawa, że GTX 750Ti jest obsługiwany dopiero od 10.10, nawet z driverami webowymi NVidii.