Skocz do zawartości

Czy warto wymienić Y580 na MBA?


Risque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum to chcę serdecznie wszystkich przywitać. 

 

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się systemem Apple'a. W związku z tym przeczytałem całe forum i zmontowałem sobie macOS'a na moim Y580. Oczywiście wcześniej ukradłem kompatybilną z OS kartę wifi (Atheros 9285) od mojej narzeczonej z jej Asus'a. Po paru popołudniach spożytkowanych na dopieszczaniu systemu wszystko zaczęło działać pięknie. Włącznie z wifi, usypianiem/wybudzaniem, bluetooth, ekran jaśniej/ciemniej, touchpad/gesty... Wszystko, wszystko. Duma mnie rozpiera. 

 

Ostatnio koleżanka zaproponowała, że sprzeda swojego Macbook'a Air 13 (początek 2014) - i5/8GB/256GB SSD, resztę konfiguracji każdy zna. Dla zabawy sam ogłosiłem wśród znajomych, że sprzedam swojego staruszka. Wyszło na to, że mam kupca i dokładając około 500 zł mogę mieć MBA. 

 

Zastaniam się teraz grubo czy warto dokonać takiej zamiany. I tu się rodzi pytanie do Was. Proszę o za i przeciw. Konfiguracja mojego laptopa to i5/8GB/1TB+120GB SSD. Lenovo kupiłem na początku studiów myśląc głównie o projektach, pracy w Office i grach. Teraz już nie grywam. Nie muszę wykonywać projektów na uczelni. Laptop służy mi do rozrywki, tworzeniu prostej grafiki w GIMP'ie, Word, Excel. 

 

Jedno o czym słyszałem to bardzo kiepska matryca w MBA ale ta z Y580 też do najlepszych nie należy. Proszę o argumenty.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witaj  :)

Jeśli chodzi o laptopy i macOS, to jak dla mnie jedynym słusznym wyborem jest MacBook. Gdy byłem jeszcze na polibudzie, to po akcji z laptopem ASUSa (nówka, wyłożył mi się po dwóch tygodniach) kupiłem MPB z Retiną z 2012 (HD4600 + GTX650M). Korzystałem rok i mogę z pewnością stwierdzić, że był to jedyny komputer przenośny w moim życiu, z którego byłem tak zadowolony. Używałem go do programowania (również w pracy), i pierdół typu gitara, przeglądanie netu, filmy etc. Można było od czasu do czasu również zagrać (przeszedłem na nim GTA V i DB: Xenoverse), ale grzała się cholera niemiłosiernie (procek dochodził do 9x *C). Jedyne co mnie w nim denerwowało, to świrowanie Bluetootha z Magic Mousem, od czasu do czasu dawała znać o sobie matryca odblaskowa, no i oczywiście brak mocnej, dedykowanej grafiki (to już raczej kwestia stricte laptopowa, zresztą jak pisałeś, nie będziesz używał laptopa do grania). Co do matrycy w MBA niestety się nie wypowiem, bo z MBA miałem okazję korzystać tylko krótką chwilę, jednak jak już brać jakiekolwiek MB to z Retiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.