Jump to content
Sign in to follow this  
Risque

Czy warto wymienić Y580 na MBA?

Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum to chcę serdecznie wszystkich przywitać. 

 

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się systemem Apple'a. W związku z tym przeczytałem całe forum i zmontowałem sobie macOS'a na moim Y580. Oczywiście wcześniej ukradłem kompatybilną z OS kartę wifi (Atheros 9285) od mojej narzeczonej z jej Asus'a. Po paru popołudniach spożytkowanych na dopieszczaniu systemu wszystko zaczęło działać pięknie. Włącznie z wifi, usypianiem/wybudzaniem, bluetooth, ekran jaśniej/ciemniej, touchpad/gesty... Wszystko, wszystko. Duma mnie rozpiera. 

 

Ostatnio koleżanka zaproponowała, że sprzeda swojego Macbook'a Air 13 (początek 2014) - i5/8GB/256GB SSD, resztę konfiguracji każdy zna. Dla zabawy sam ogłosiłem wśród znajomych, że sprzedam swojego staruszka. Wyszło na to, że mam kupca i dokładając około 500 zł mogę mieć MBA. 

 

Zastaniam się teraz grubo czy warto dokonać takiej zamiany. I tu się rodzi pytanie do Was. Proszę o za i przeciw. Konfiguracja mojego laptopa to i5/8GB/1TB+120GB SSD. Lenovo kupiłem na początku studiów myśląc głównie o projektach, pracy w Office i grach. Teraz już nie grywam. Nie muszę wykonywać projektów na uczelni. Laptop służy mi do rozrywki, tworzeniu prostej grafiki w GIMP'ie, Word, Excel. 

 

Jedno o czym słyszałem to bardzo kiepska matryca w MBA ale ta z Y580 też do najlepszych nie należy. Proszę o argumenty.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj  :)

Jeśli chodzi o laptopy i macOS, to jak dla mnie jedynym słusznym wyborem jest MacBook. Gdy byłem jeszcze na polibudzie, to po akcji z laptopem ASUSa (nówka, wyłożył mi się po dwóch tygodniach) kupiłem MPB z Retiną z 2012 (HD4600 + GTX650M). Korzystałem rok i mogę z pewnością stwierdzić, że był to jedyny komputer przenośny w moim życiu, z którego byłem tak zadowolony. Używałem go do programowania (również w pracy), i pierdół typu gitara, przeglądanie netu, filmy etc. Można było od czasu do czasu również zagrać (przeszedłem na nim GTA V i DB: Xenoverse), ale grzała się cholera niemiłosiernie (procek dochodził do 9x *C). Jedyne co mnie w nim denerwowało, to świrowanie Bluetootha z Magic Mousem, od czasu do czasu dawała znać o sobie matryca odblaskowa, no i oczywiście brak mocnej, dedykowanej grafiki (to już raczej kwestia stricte laptopowa, zresztą jak pisałeś, nie będziesz używał laptopa do grania). Co do matrycy w MBA niestety się nie wypowiem, bo z MBA miałem okazję korzystać tylko krótką chwilę, jednak jak już brać jakiekolwiek MB to z Retiną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.