Skocz do zawartości

Generowanie indywidualnych numerów SMBIOS + uruchomienie iMessage


Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie nie można się zalogować do aplikacji... Poźniej numer do podania na infolini.

 

Co do clovera... Nie jest raczej aktualny i za cholere nie wiem jak mam go zaktualizować... :/ Już trzy razy starotwałem kompa z pena bo nie chciał ruszyć :/

 

 

 

Edit:

 

Udało mi sięjednak zaktualizować clovera do aktualnej wersji. Po tym wylogowałem się z iCloud i zrobiłem wszystko od początku.

Wylosowałem sobie nowy numer seryjny w CC. Zappisałem smbios tylko z tym numerem. Restart. Apple Mac Hack -> wklejam pozostałe numerki w CC. Restart. Logowanie do iCloud. Później logowanie do iMessage i lipa.

 

Wszystko się odbywało po włączeniu dwustopniowego uwierzytelniania.

 

Gdzie jest błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam kotleta. Ostatnio sporo siedziałem z imessage i udało mi się uruchomić na ID kapeli, w której mamy 3 iPady. iMessage działał bez problemu, potem utworzyłem nowe ID ale niestety efekt taki jak na początku. Jestem teraz pewien na 100%, że to nie wina hardwar'owa czy też coś w konfigu, a apple być może ma blacklist. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat iMessage jest dość "śliski", rzekłbym. Te usługi działają bardzo słabo również na oryginalnych sprzętach Apple. Zanim przeszedłem na Hackintosha jako główną stację roboczą, korzystałem z mojego MacBooka i na nim także bywały okresy, w których - z bliżej nieokreślonego powodu - iMessage przestawało działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie pytanko.

Zaczynam ponowną próbę uruchomienia iMessage. Po wylosownaiu numeru seryjnego przez Clover Configuratora, sprawdziłem go na every mac. W wyświetlonej specyfikacji widniał tam procesor i5, model niby ok iMac12.1.

 

Pytanie czy mam losować, aż nie znajdę na every mac takiego który wyświetli mi mode 12.1 z procesore i7 czy nie jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możecie ewentualnie przejrzeć ten dość rozbudowany temat dotyczący rozwiązywania problemów z iMessage (ignorując Chimery itp. twory Tonego): https://www.tonymacx86.com/threads/how-to-fix-imessage.110471/

Mój poradnik powstał w oparciu o własne doświadczenia i długie grzebanie w sieci, metody w nim opisane zdają się sprawdzać dla większości użytkowników Hackintoshy. Jedyną alternatywą, która przychodzi mi do głowy jest skopiowanie danych z prawdziwego Maca, aczkolwiek osobiście bym tego nie polecał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko działa imessage, facetime itd. już około 3 lata na tym samym SN ale z ciekawości sprawdziłem na stronie apple status gwarancji i wygląda na to że ten numer seryjny jest zarejestrowany (potwierdzona data zakupu). Jest się czym martwić, wyszukać jakieś inne numery czy tak zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać że Apple ID jest zbanowane ?

Pytam bo do icloud i appstore mogę się zalogować a np do facetime już nie (pokazuje się komunikat jak we wcześniejszym moim poście).

Dla testu założyłem nowe Apple ID i tu także nie mogę się zalogować ale dla odmiany dostaję komunikat żeby skontaktować się ze wsparciem Apple.

Ktoś tu wspominał że z wystawionych na aukcjach płyt można przy odrobinie szczęścia odczytać MBA i ROM. Czy oba te numery są na jednej etykiece czy niekoniecznie? Mógłby ktoś zapodać przykładowo jak to ma wyglądać i czego szukać może być na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko działa imessage, facetime itd. już około 3 lata na tym samym SN ale z ciekawości sprawdziłem na stronie apple status gwarancji i wygląda na to że ten numer seryjny jest zarejestrowany (potwierdzona data zakupu). Jest się czym martwić, wyszukać jakieś inne numery czy tak zostawić?

Super poradnik, u mnie zadziałał. Zmieniłem sobie cały smbios według poradnika i wszystko śmiga imessage też, nawet nie musiałem hasła resetować jak ktoś wcześniej pisał. Jak widać i na "hackintoshowym" serialu da się wszystko uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wszystko z iMessage ok, czy znów lecą bany od Apple lub uszczelnienie systemu? Od lat miałem pewne rozwiązanie i padło. Zmieniłem na to z tego tematu i nadal błąd logowania. Tak już od tygodnia, więc raczej to nie przypadek. Na MacBooku działa normalnie.

 

EDIT: Odpowiadam sobie sam. Clover 4524 popsuł iMessage, najnowsza wersja naprawia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Hej! Zrobiłem wszystko wg poradnika, wsio poszło w porządku, mam nowe nry smbios, sprawdzone na everymac i na stronie appla (komunikat że s/n nie jest poprawny). Po zrobieniu wszystkiego utworzyłem nowe apple id żeby przetestować czy działa;

- icloud - komunikat typu nie można połączyć się z icloud z tego konta apple id kiedy próbuję się zalogować, przez przeglądarkę mogę się zalogować

- App Store - działa

- itunes - działa

- imessage - nie działa, podają nr do obsługi klienta i nr sprawy i każą dzwonić żeby rozwiązać problem z logowaniem do imessage.

 

Obecnie wylogowałem się z tego konta testowego i zalogowałem na moje główne właściwe, zalogowałem się tylko w appstore i itunes jako że tylko te 2 rzeczy są mi do pracy i szczęścia niezbędne. Nie logowałem się na imessage głównym kontem, nic nie mam bloknięte, wszyskto na iphone i ipadzie działa ok.

 

Co może być nie tak skoro cały poradnik przeszedłem krok w krok i wszystko poszło bez problemów? Dlaczego appstore działa a icloud i imessage już nie chce łyknąć logowania? Sprawdziłem teraz jeszcze raz S/N haka na stronie appla, nadal widzi go jako niepoprawny. Czy to normalne? Czy jak użyję nowych numerów i spróbuję się zalogować nie powinno ich już "zająć" tak żeby kolejnym użyszkodnikom pokazywało nr jako aktywny/zajęty/zarejestrowany? Czy zostaje mi zalogować się również właściwym kontem appla do imessage, poczekać na błąd logowania spisać nr sprawy i do nich zadzwonić? Jak taka rozmowa przebiega? O co pytają? Co trzeba powiedzieć żeby ją "zdać"? heh.. I najważniejsze - czy logowanie głownym kontem do imessage spierniczy mi imessage na iphonie/ipadzie gdzie jestem też zalogowany?

 

Przeżyję bez imessage na pc, icloud ostatecznie użyję przez przeglądarkę, sklepy działają, ale wiecie jak to jest, fajnie mieć wszystko działające w 100%... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - mam clover 4617, bez różdżki, mogę z listy wybrać linię imaka, wybrałem 13,2 (Z77, i7 3770) ale S/N generuje mi do modelu z i5 3470 wg everymac. Nie wiem jak to zrobić żeby na liście był 13,2 z i7 i po wpisaniu sn do everymac pokazało mi dokładnie model z i7. Nie wiem też czy to ma znaczenie, czytałem tu na forum że nie, ale jak widać coś im nie spasiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Może mi ktoś powiedzieć co robię źle, że nigdy nie mogę odpalić iMessage na komputerze(na laptopie bez problemu) zawsze z tym samym błędem? Mam smbios iMaca14,2, próbowałem używać wygenerowanego BoardSerialNumber z CC jak i z zdjęć płyt głównych (pokrywających się z smbiosem iMac Late 2013), ROM ustawiałem jako UseMacAddr0 lub na MAC Address mojej karty Wi-Fi od Apple'a. Po dopieszczaniu też z całkiem nowymi danymi (MLB z zdjęcia, mój ROM, losowy Serial) robiłem reinstall, nowe konto iCloud z 2FA i to samo :( Cały config.plist w załączniku.

Edit: Jeszcze dodam, że w iMessageDebug wszystkie wartości do BoardSerialNumber są cały czas takie same po restartach.

post-1400-0-65158600-1551211964_thumb.png

	<key>RtVariables</key>
	<dict>
		<key>BooterConfig</key>
		<string>0x28</string>
		<key>CsrActiveConfig</key>
		<string>0x3</string>
		<key>ROM</key>
                <string>D89695F3A401</string>
	</dict>
	<key>SMBIOS</key>
	<dict>
		<key>BiosReleaseDate</key>
		<string>09/17/2018</string>
		<key>BiosVendor</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>BiosVersion</key>
		<string>IM142.88Z.0131.B00.1809171347</string>
		<key>Board-ID</key>
		<string>Mac-27ADBB7B4CEE8E61</string>
		<key>BoardManufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>BoardSerialNumber</key>
		<string>D4VXXXXX1FGFXXXX8</string>
		<key>BoardType</key>
		<integer>10</integer>
		<key>BoardVersion</key>
		<string>1.0</string>
		<key>ChassisAssetTag</key>
		<string>iMac-Aluminum</string>
		<key>ChassisManufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>ChassisType</key>
		<string>0x0D</string>
		<key>EfiVersion</key>
		<string>133.0.0.0.0</string>
		<key>Family</key>
		<string>iMac</string>
		<key>FirmwareFeatures</key>
		<string>0xE00FE137</string>
		<key>FirmwareFeaturesMask</key>
		<string>0xFF1FFF3F</string>
		<key>LocationInChassis</key>
		<string>Part Component</string>
		<key>Manufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>Mobile</key>
		<false/>
		<key>PlatformFeature</key>
		<string>0x01</string>
		<key>ProductName</key>
		<string>iMac14,2</string>
		<key>SerialNumber</key>
		<string>D25PXXXXX8JC</string>
		<key>SmUUID</key>
		<string>EXXXXX76-XXXX-XXXX-819C-76B17XXXXX23</string>
		<key>Trust</key>
		<true/>
		<key>Version</key>
		<string>1.0</string>
	</dict>

config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.