Skocz do zawartości

Generowanie indywidualnych numerów SMBIOS + uruchomienie iMessage


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A ja z połączeń sieciowych mam tylko firewire i wyświetla mi się jako fw0, bo na razie nie mam innych kart sieciowych działających. Fw oczywiście działa i z macbooka udostępniam net dla hackintosza.

A mój problem jest taki, że gdy odpalam simpleMLB.sh w terminalu to mi wywala: "Invalid serial number (reason: invalid week number).

 

A i mi nie zależy na imessage i innych typu facetime. Ja muszę się zalogować do app store, a już próbowałem i się nie udało. Później usunąłem na stronie icloud wpis o tym kompie, bo tam był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój problem jest taki, że gdy odpalam simpleMLB.sh w terminalu to mi wywala: "Invalid serial number (reason: invalid week number).

 

Masz dokładnie napisane co jest źle. Jak nie znasz angielskiego to przynajmniej wrzuć w jakiś translator, np google:

https://translate.google.com/#en/pl/Invalid%20serial%20number%20(reason%3A%20invalid%20week%20number)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero doszedłem, że smbios jest wczytywany z nvram. Trzeba cashe nvram wyłączyć, żeby identyfikacja się wczytywała z extra. Przynajmniej na początku dopóki nowy smbios nie zapisze się do nvram. Niech mnie ktoś poprawi jeżeli jest inaczej.

 

Nie jest wczytywany... zresztą, co by zrobił człowiek który "zresetował" sobie zawartość NVRAM. W NVRAM jest przechowywane za to token FMM i parę innych informacji. Czasami warto skasować zawartość NVRAM, np można to zrobić w terminalu:

sudo nvram -c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć EN0 żeby działał App Store, jeśli nie masz innych sieciówek to zastosuj NullEthernet, który będzie udawał, że posiadasz LAN: https://bitbucket.org/RehabMan/os-x-null-ethernet/downloads/

 

A jakieś wskazówki co z tym zrobić? Bo zrobiłem patch (wkleiłem teks z pliku), nie działało, później w kext utility jeszcze dodałem tego keksta i nic, wykonałem wszystkie kroki. I Nie mam żadnej karty build in. Karty ethrnet tej podrobionej nie wykrywa, a nówkę kupioną tu :

http://hamac.pl/topic/11114-wifi-abgnac-bt-40-bcm94360cd-pe%C5%82en-komplet-sprawdzony-model/

DPCI menager wykrywa ale nie jako build-in. W iMessage debug od modelu po system id wszystko jest a reszta poniżej "failed".

 

Nie mogę się zalogować do iCloud w tym do app store, a na app store mi głównie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple niestety dość mocno utrudnia łączenie się z "nie maców". To co działało 2 lata temu, dziś już nie chce wstać.

 

Najważniejsza jest higiena instalacji i po doszlifowaniu configu, odpaleniu wszystkich kart sieciowych, wifi itp itd mocno polecam reinstalację. Czasami po takim czystym przeinstalowaniu wszystko zaczyna działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co mieliście i co macie na komputerach. Opis był długo tworzony, prawie pół roku, bo weryfikowaliśmy różne aspekty działania.

 

Ja sprawdzałem tę metodę - JEDYNIE przy czystych instalacji i ona działa.

 

Jak masz problem z postawieniem od nowa systemu, postaw obok testowy na ~30GB partycji i sprawdź czy zadziała. Jak zadziała, to masz wciąż jakieś śmieci w systemie, jak nie to to może jednak config i smbios nie do końca poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno ta procedura jest też opisana tutaj na filmie, przy czym tam jest więcej czynności do wykonania, jak znajdę chwilę czasu to spróbuję według tego filmiku:

 

How to fix iMessage iCloud and Facetime on Hackintosh ( Step by step )

 

 

Nie ma w w/w filmiku nic więcej czego by nie było już w poradniku. Pozostałe rzeczy są zupełnie zbędne, jak np pokazywanie ukrytych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie - to w końcu numery seryjne mają pochodzić z prawdziwego Maka czy mają być wygenerowane (prawidłowe, ale nieistniejące w Apple)? W każdym poradniku napisane jest inaczej, dodatkowo zależnie od tego kiedy został on napisany. Generowanie u mnie nie zadziałało, mam możliwość uzyskania S/N od znajomego, który ma iMaka 14,1 (zmienię u siebie SMBIOS i przeinstaluję system). Czy coś to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generowałem w Clover Config i dziś mi w końcu zadziałało. U mnie problemem było to że u mnie siedzi Enoch zamiast Clovera i ten smbios ma trochę inny wygląd. Poza tym co najważniejsze - do ręcznej edycji pliku smbios (lub config w przypadku Clovera) nie używać zwykłego edytora tylko TextWrangler lub coś podobnego. Jak wyedytujesz zwykłym to nie będzie działać. Nie wiem czy na tyle poprawnie to zrobiłem, żeby mi iMessage chodziło, nawet nie mam zamiaru go używać. Najważniejsze, że app store mi odpala i icloud.

Ktoś pisał, że trzeba zwracać uwagę na to żeby cpu się zgadzał a ja mam całkiem inny. Mam Amd Phenom II x2 550 z odblokowanymi dwoma rdzeniami i identyfikuje mi go jako Intel Xeon ale wrzucony smbios mam z iMaka 14,2 (czyli i5) i działa. Próbowałem Mac Pro 3.1 i 5.1 bo one mają Xeony ale nie udało mi się ustrzelić dobrego seriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javazlaz w żadnym wypadku nie powinieneś stosować takich samych wartość, co oryginalny sprzęt Apple. tzw 2 maszyny mają takie same wartości np serial Number. Generujesz sobie nowy, taki który nie jest przypisany.

 

@Kosma zwykłym edytor, nawet nano albo vim wystarczy, nie ma to żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość co opisałeś nie ma żadnego związku z iMessage.

 

Kilka spraw czysto kosmetycznych, ale je wymieniam bo mnie irytują niestety ¯\_(ツ)_/¯

- używasz dawno już usuniętych flag w kenelu

 

Twoja płyta ma jeden LAN, ty masz wgrane 2 sterowniki.

 

Wiesz jaka powinna być tego długość ? bo nie wiem czy źle zamaskowałeś czy jest błędnie.

	<key>BoardSerialNumber</key>
		<string>D255000000002FB</string>

 

1. CPU, nie jest to i7 a Xeon, nie ma grafiki Intela wbudowanego, jednak system pokazuje i7, raczej nie to. NIE

2. Znana konfiguracja lub fragment tego komputera i jest na czarnej liście w Apple po np. karcie sieciowej, w sumie mogą szpiegować? NIE

3. Innym działa, dlaczego?  Może dlatego, że ich konfiguracja sprzętowa jest bardziej zbliżona do oryginału Appla? Opcja 1: źle zrobione Opcja 2: blokada na poziomie konta Apple ID

4. Clover configurator do generowania nie jest w 100% niezawodny? Błędy jakieś ma, ale to nie to

5. Może trzeba dodać jeszcze jakieś informacje dodatkowe w Cloverze? Wszystko co jest potrzebne, jest wypisane

6. Może jakiś kext jest przeterminowany, wgrałem z paczki i najnowszy fakesmc (z pakietu 17.10.2017)? UP

6. Na koniec to już spekulacje, może powinna być inna identyfikacja a nie iMac 14,2 np. 14,3, ale wszystko wskazuje na 14,2, praktycznie wszystko działa? To nawet nie ma żadnego znaczenia, a przynajmniej kiedyś nie miało. NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.