Skocz do zawartości

Wydajny i ładny ultrabook 13 ' do 4,5k dla Mac OS (Zenbook Flip, lenovo)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje ładnego ultrabook'a coś na wzór MacBook Air (myślę ze 13 cali jest optymalnym wyborem) na którym będę mógł mieć system OS.

Sprawa polega na tym ze chciałem bardzo kupić sobie pierwszego Maca (miałem na oku Mac Book Air), jednak dwa argumenty zaważyły ze pozostanę przy Windowsie.

Pierwszy to fakt ze mam kilka swoich programów (np. słowniki, Ivona) których nie odpalę na Mac OS. Drugi to ze na allegro wszystkie prawie MacBooki Air przeznaczone na nasz rynek mają "pionowy enter" a mi to strasznie utrudnia pisanie. 

Dlatego chce kupić ultrabooka i postawić na min poza Windowsem, tez system OS, żeby trochę zacząć przyzwyczajać się do tego systemu. 

 

Nie ukrywam ze zależy mi tez na wydajności, zamierzam czasem zagrać w jakąś gierkę lub obrobić jakiś film.

 

Wpadła mi w oko taka hybryda:

ASUS ZenBook Flip UX360UAK -  https://www.x-kom.pl/p/351275-ultrabook-133-asus-zenbook-ux360uak-i5-7200u-8gb-512ssd-win10-rose.html#specification- jeśli na nim działał by Mac OS było by super. Szkoda tylko ze nie ma dobrej grafiki. Ten laptop ma ekran dotykowy, czy on będzie działał na OS ? Bardzo mi się podoba ze może służyć jako tablet <3 Jest bardzo ładny i cienki. 

ASUS ZenBook UX303UB-8 - https://www.x-kom.pl/p/270900-ultrabook-133-asus-zenbook-ux303ub-8-i5-6200u-8gb-240ssd-win10-gt940.html- Tu jest dość tani, a wydajny sprzęt.

Nie wiem, nie wiem, nie wiem .... co robić... proszę pomocy  :wacko:

 

Czytałem gdzieś, że laptopy Lenovo np. Y700 świetnie nadają się na instalacje Mac OS.

Proszę o odpowiedz jeśli można.  Dziękuje z góry. 

PS. znalazłem tą stronę z laptopami... http://blazinglist.com/top-10-best-laptops-hackintosh-2015/ na ile ona jest pomocna nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że na MacBook można odpalić też Windowsa ? Nie ma z tym najmniejszych problemów, a pionowy enter to kiepska wymówka da się przyzwyczaić :P

 

Większość laptopów ma technologie Optimus zarządzającą kartami graficznymi, która nie działa na OS X. Prawdopobnie będziesz musiał też wymieniać Wifi i usuwać blokadę Whitelist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie emulator. Normalnie instaluje się Windowsa na MacBooku.

Tak to wiem o tym, nawet na stronie apple jest artykuł, ale to chyba bez sensu kupować Mac Booka, aby postawić na nim Windowsa. A czy jest możliwość abym na Mac Book Air postawił Windows  i Mac Os ? 

Np. na tym ? http://allegro.pl/new-apple-macbook-air-13-3-i5-8gb-128ssd-i6290962977.html :) bo w sumie jeśli była by taka możliwość to może wrócę do pomysłu z kupnem tego MacBooka Air  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można mieć dwa systemy, wg mnie na laptopie to nawet trzeba mieć Windowsa. Wybierasz który chcesz bootować przytrzymując ALT przy starcie.

 

W Mac OS masz asystenta BootCamp do instalacji Windowsa i poprowadzi Cię za rączkę, tak że nic nie zepsujesz. Jedyny minus to Windows tylko i wyłącznie w Legacy (MBR), ale to w niczym nie przeszkadza bo i tak głównym systemem będzie OS X ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można mieć dwa systemy, wg mnie na laptopie to nawet trzeba mieć Windowsa. Wybierasz który chcesz bootować przytrzymując ALT przy starcie.

 

W Mac OS masz asystenta BootCamp do instalacji Windowsa i poprowadzi Cię za rączkę, tak że nic nie zepsujesz. Jedyny minus to Windows tylko i wyłącznie w Legacy (MBR), ale to w niczym nie przeszkadza bo i tak głównym systemem będzie OS X ;).

Kurcze to już nie wiem co wybrać, tak się napaliłem na tego ZenBook'a Flip. (ekran dotykowy, funkcja tabletu :wub:) Tylko ze u mnie głównym systemem był by Windows, a Mac OS okazjonalnie, aby się przyzwyczajać do niego :)  Warto kupić tego Mac  (http://allegro.pl/new-apple-macbook-air-13-3-i5-8gb-128ssd-i6290962977.html ) i postawić na nim Win 8.1 ?

 

Nie wiem, nie wiem co robić. Ciężko podjąć mi decyzję...  :oops:  :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak uda Ci się odpalić na tym Flipie OSX to ekran dotykowy działał nie będzie. Czy się uda zainstalować Mac'a? Nie wiem... Google milczy na ten temat.

 

Ja Ci nie odpowiem co masz kupić; to Twoje pieniądze, ja mam dwa MacBooki i jestem zadowolony, ale mi służą do pracy jako typowy laptop. Windowsa używam sporadycznie jak już mnie sytuacja do tego zmusi.

 

Zastanów się do czego Ci ten sprzęt będzie potrzebny, jak nigdy nie używałeś OS X'a to może spróbuj zainstalować na czymś co już masz i sprawdzić temat. Ja na ten przykład jak mam włączyć Windowsa to szlag mnie jasny trafia, zawsze jak mi potrzebny to wpieprza się z jakimiś aktualizacjami mimo, że je wyłączyłem- mieli 2 godziny resetuje się 6 razy meh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak uda Ci się odpalić na tym Flipie OSX to ekran dotykowy działał nie będzie. Czy się uda zainstalować Mac'a? Nie wiem... Google milczy na ten temat.

 

Ja Ci nie odpowiem co masz kupić; to Twoje pieniądze, ja mam dwa MacBooki i jestem zadowolony, ale mi służą do pracy jako typowy laptop. Windowsa używam sporadycznie jak już mnie sytuacja do tego zmusi.

 

Zastanów się do czego Ci ten sprzęt będzie potrzebny, jak nigdy nie używałeś OS X'a to może spróbuj zainstalować na czymś co już masz i sprawdzić temat. Ja na ten przykład jak mam włączyć Windowsa to szlag mnie jasny trafia, zawsze jak mi potrzebny to wpieprza się z jakimiś aktualizacjami mimo, że je wyłączyłem- mieli 2 godziny resetuje się 6 razy meh...

Ok rozumiem. Nie wiem jeszcze co zrobię muszę to przemyśleć. Mi jest w zasadzie potrzeby Windows bo tam chce pracować, jednak jaram się tym ze każdy mówi ze OSX jest takie dobry i ta jakość wykonania, więc chce spróbować OSX. ZenBooki mi się bardzo podobają \:D/ (są nawet cieńsze niż Mac Air) jednak OSX nie jak mówicie nie bedzie działał w pełni. A czy mogę zapytać co zrobili by inni użytkownicy na moim miejscu?  :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Wziąłbym kasę którą masz, poszedł do kasyna (może być online jeśli mieszkasz w Polsce) i zagrał w BlackJacka. Krótka piłka, jedno rozdanie. Jeżeli wygram kupuje MacBooka i ZenBooka, testuje je oba. Dochodzę do wniosku, że używam ich tylko do hazardu więc sprzedaje oba, kupuje bilet do USA i resztę kasy stawiam na czarne w ruletce. Dalej w sumie nie wiem co bym zrobił ale obstawiam, że dalej bym grał jeśli miałbym za co... to ja, ale inni może mają inne podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Wziąłbym kasę którą masz, poszedł do kasyna (może być online jeśli mieszkasz w Polsce) i zagrał w BlackJacka. Krótka piłka, jedno rozdanie. Jeżeli wygram kupuje MacBooka i ZenBooka, testuje je oba. Dochodzę do wniosku, że używam ich tylko do hazardu więc sprzedaje oba, kupuje bilet do USA i resztę kasy stawiam na czarne w ruletce. Dalej w sumie nie wiem co bym zrobił ale obstawiam, że dalej bym grał jeśli miałbym za co... to ja, ale inni może mają inne podejście. 

Ok szukam Mac Air  =P~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

When it comes to looks and design, the ZenBook Flip 14 does not disappoint. It has a durable all-aluminum construction with no irregularities. Just as the lid comes resistant to torsion and bending. Even the flex for the interior is not easily noticed and quite negligible considering the size of the system.  Despite the chassis being compact, it has a foldable façade that covers an accurate mobile series of Intel Core i7-8550U CPU. It receives thermal ability from a single, edge-mounted vent found at the left of the keyboard.  The fast-performing CPU is followed by 8GB of RAM laptop under 800 dollars and 256 GB SSD lwhich is a powerful configuration for a 14-inch laptop that almost looks like a tablet-sized system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.