Skocz do zawartości

Lenovo T430


seba2stian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nie mały problem z postawieniem hackintosha, ale do rzeczy.
Jakiś czas temu pytałem tu o pcta, dostałem info że raczej będzie ciężko i musiałbym wymienić procek więc postanowiłem pogonić starego Macbooka i kupić coś przenośnego pod hacka. Poczytałem i padło na Lenovo t430. No i ogólnie niby nie ma problemu powinien iść lekko ale coś chyba robię nie tak.
Zacznę od tego, że zacząłem prawilnie od witrualnej maszyny bootowalny(el capitan) pendrive plus clover. Znalazłem na githubie configuracje typka pod ten model i zrobiłem sobie clover configuratorem swój config. Wrzuciłem podobno wymagane kexty przez ten model i nic. Jedyne co się działo na ekranie to kilka plusów (odpalałem z -v) i tyle. Zwiecha.
Kombinowałem trochę z tym configiem i dupa. Nic nie działało. Ewidentnie coś musiałem robić źle.
No to poszedłem na łatwiznę i pobrałem gotowe distro najpierw Mavericks, potem Yosemite, na końcu Sierre i o dziwo ostania się raz w jakiś magiczny sposób zainstalowała( bo zazwyczaj wywalało dziwne błędy o braku pakietów). No to dostosowałem config itd niby coś tam działało ale nie dość że dźwięk nie trybił wcale i nie było można go w żaden sposób ruszyć to jeszcze były przeboje z grafiką bo... albo karta miała 5mb vram, albo ekran był rozciągnięty tak jakby o 50%... Koledzy pomóżcie i podpowiedzcie może co mogłem robić źle ewentualnie poratujcie jakąś lekturą.
Wrzucę jeszcze konfigurację lapka:
Płyta główna: Lenovo ThinkPad T430
Procesor: Intel Core i5-3320M Ivy Bridge-MB
Karta graficzna: HD4000
RAM: 8GB.
Sieci i dźwięk póki co nie ważne bo nie odpala instalacja. 
A no i jeszcze config na którym działy się te plusy dziwne

http://pastebin.com/42GykGfN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dopasowane do forumowego UniBootX - prawdopodobnie będziesz musiał wyciągnąć nazwę swojej płyty głównej wg poradnika o forumowym bootloaderze i zmienić nazwę mojego katalogu. Powinnien działać touchpad i klawiatura od ręki a potem i dźwięk (o ile jest ten sam kodek na Twojej płycie). Myślę że powinno to pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to tak dla pewności jeszcze dopytam. 
1.Ustawiam bios(mimo że raczej mam już te ustawienia bo na githubie właśnie widziałem ale sprawdzę)
2.Robię bootowalnego pendriva z El Capitanek z AppStore
3.Robię sobie 2 pendriva z Cloverem UniBootX wg. tego poradnika http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/
4. Config zrobię sobie na podstawie tego z paczki i dorzucę kexty i acpi. 

 

No właśnie lepiej wrzucić ten config gotowy czy zrobić swój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam znaczek przekreślonego kółka jak bootuje pendriva... po odpaleniu z -v mam komunikat "this version of mac os x is not supported on this platform"

 

PS. Jest jeszcze pod spodem Reason: #uzupelnij.

Coś mi każe uzupełnić tylko co?

 

PS2.Ok przepraszam za głupote, znalazłem w configu. Coś ruszyło z tym że już widzę że monitor dalej rozciągnięty, ale to może kwestia odpowiedniego kexta potem którego mam na dysku : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w config.plist parametr ig-platform-id.

U mnie jest o ile kojarzę 0x01660009 

 

Wg tego poradnika:

 

https://www.tonymacx86.com/threads/guide-booting-the-os-x-installer-on-laptops-with-clover.148093/- sekcja Choosing a config.plist

 

Spróbuj wpisać tam wartość 0x01660004 lub 0x01660008 

 

Może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję bardzo za pomoc! Zainsalowałem El Capitana. W configu musiałem zmienić ig platform na 0x01660004. Musiałem też doinstalować kexta na rozdziałkę 1600x900. Śmiga na razie wszystko prócz wifi ale wiedziałem że nie będzie działać bo intela. 
Ps. Dla potomnych w razie bo ktoś szukał kiedyś to kext do 1600x900 znalazłem w tej paczce 
https://mega.nz/#!d0MUkJCL!M2aZA6jq37o1rIEwmBsreA-2y2v52dgNNJaab-LQIdU

Ps2. Mógłby kolega jeszcze polecić jakieś sprawdzone wifi na usb które odpali bez kombinowania? Nie chce patchować biosu a z tego co czytałem w tym modelu bez tego nie ruszy żadna karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tutaj się nie wypowiem ;-) A fakt bez patchowania się nie uda, dodatkowo aby to zrobić potrzeba mieć programator i rozebrać laptopa aby się do kości BIOS dostać. W x220 (czy T420) można BIOS przeprogramować z poziomu windowsa, w tych x230/t430 niestety już się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze mały problem. Gdy chcę zamknąć komputer(w sensie wyłączyć) uruchamia się ponownie. Gdzieś widziałem to na forum ale nie mogę teraz się dogrzebać. 

 

Ps. Pomógł doinstalowany FakeSMC :)

 

Teraz jeszcze pytanie odnośnie stacji dokującej. Tam kolega pisał i nawet podawał przykład ale link wygasł. O jaki model chodziło stacji? Na tej stacji też mam 2 wyjścia cyfrowe (DVI i DP). Po zamknięciu kalpki powinny działać dwa podpięte monitory? Bo są jeszcze droższe stacje z dwoma DVI idwoma DP. No i pytanie jaka mi potrzebna :)

http://allegro.pl/stacja-dokujaca-lenovo-4337-w510-t510-t420-t430-fv-i6761104054.html

 

 

PS2. Kupiłem dziś Asusa Nano N10 i śmiga elegancko bez żadnych problemów : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.