Skocz do zawartości

Aktualizacja MacOS Sierra - 10.12.4


Rekomendowane odpowiedzi

Finalna wersja 10.12.4 

 

Najbardziej istotne nowości:

 

  • funkcja Night Shift jako alternatywa aplikacji flux (sprawdź opis konfiguracji); uwaga night shift jest dostępny dla:
    • MacBook Air (Mid 2012 or later)
    • MacBook (Early 2015 or later)
    • MacBook Pro (Mid 2012 or later)
    • Mac mini (Late 2012 or later)
    • iMac (Late 2012 or later)
    • Mac Pro (Late 2013)
  • wsparcie dla dyktowania tekstu w dialekcie języka chińskiego nazywanego Wu (szanghajski);
  • Siri może informować użytkownikach o meczach krykieta rozgrywanych w lidze Indian Premier League oraz pomiędzy reprezentacjami należącymi do International Cricket Council
  • aktualizacja API PDFKit.
  • oraz inne poprawki błędów

 

Zalecane jest przed instalacją 10.12.4 zrobić kopię zapasowa systemu/dysku i bardzo ważne jest odrazu zainstalować najnowszy Clover 4049                          Clover_v2.4k_r4049.zip

 

 

Ja instaluję wersję combo update 10.12.4. Sposoby pobrania:

 

 

  1. macOSUpd10.12.4.pkg | com.apple.pkg.update.os.10.12.4.16E195 | 091-03392 | http://swcdn.apple.com/content/down...8rgm15pjtdfuhlosad3igtm5f/macOSUpd10.12.4.pkg | 1,23_GB

 

 

10.12.4 :

  • macOS Build 16E...
  • Kernel updated to Darwin 16.4.0
  • Updated Intel, NVIDIA, and AMD graphics drivers
    • NVIDIA Alternate Graphics Drivers have not been updated for 10.12.4 yet.
  • This update will replace your audio drivers. If you enabled Realtek onboard audio using MultiBeast or the cloverALC script, no changes will be necessary.
  • Install macOS Sierra App has been updated - If you downloaded macOS Sierra from the App Store prior to today, and you want to have the latest version on your backup installer USB, simply log into the Mac App Store and click Download. The updated 10.12.4 Install macOS Sierra App can be found in the Applications folder. You may then re-create your UniBeast installation USB.

Pre Update Notes:

- This update may break some of your Sierra functions, like audio and the nVidia Web drivers. Make sure you backup first.

- If you're using nVidia drivers for your GeForce GTX 750, 750Ti, 960, 970, 980, 980 Ti and the Titans 'Maxwell' graphics cards, you'll need to install the nVidia 10.12.4 Web driver(s) after the 10.12.4 update which are not yet available.

- No support for GTX 1070/1080 graphics cards, yet. Still awaiting the a Nvidia compatible driver.

- For Samsung 950 M.2 NVMe SSD owners, you will need to await the update of RehabMan's patcher script and installation instructions.

- For those who are using the MacPro6,1, iMac15,1, or iMac17,1 system definitions may need to re-apply the black screen fix. Thanks to pantrychef who pointed this out in Post #14.


Update Procedure(s)

Here's the step by step way to update for those who aren't using the nVidia Maxwell graphics cards. For Nvidia Maxwell card users, see below

 

 Backup your current installation using Carbon Copy Cloner or SuperDuper;
 Download the Software Update or Combo Update and run it to update to 10.12.4 - the updater will reboot upon completion;
 Upon rebooting into Sierra, you can:

 Check to see if your audio is working (If you enabled Realtek on-board audio using the latest MultiBeast for Sierra or toleda's CloverALC120 script, your audio should be OK),
 (Optional) Update to the latest version of Clover,
 (Optional) Check to see if your TRIM setting has survived through the update (About this Mac > System > System Report > NVMExpress or SATA/SATA Express) - if not, use the "trimforce" Terminal command (1); if you've used the "trimforce" command in El Capitan, then it should "survive" the update, but check to make sure; and
Re-boot​
 (Optional for Samsung 950 M.2 NVMe SSD owners) You will need to await the update of RehabMan's patcher script and installation instructions.​


For Nvidia Maxwell graphic cards users (see 2nd and 3rd note above), you'll need to do the following:

 Backup your current installation using Carbon Copy Cloner or SuperDuper;
 (Optional for Samsung 950 M.2 NVMe SSD owners) See the Notes above on RehabMan's patch-nvme.
 Download the Software Update or use the MAS update.
 Download the latest Nvidia web driver for 10.12.4 (when available).
 Run the Sierra 10.12.4 Mac App Store Update - the updater will reboot upon completion;
 Upon rebooting, run the Nvidia web driver pkg and reboot when its completed it's installation.​

 

 

 

Prócz tego wydano dzisiaj:

 

- Xcode 8.3 ze Swift 3.1

 

- iOS 10.3 - z systemem plików APFS http://thinkapple.pl/2017/01/25/system-plikow-apple-file-system-ios-10-3/

APFS zostanie wprowadzony prawdopodobnie w kolejnym macOS 10.13 dedykowany dyskom SSD. Ciekawe jak z jego obsługą dla zwykłych dysków talerzowych i w ogóle w hackintoshach.

10.3 zmiany http://onetech.pl/apple-udostepnilo-finalna-wersje-ios-10-3-lista-zmian/

 

- watchOs 3.2

 

- tvOs 10.2

 

- iTunes 12.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z płytą GA-Q87TN poszło od strzała.... działa wszystko jak poprzednio. Procedura przed upgerade'm Najnowszy clover zainstalowany, kextwizard reboot, kextwizard jeszcze raz i dopiero update 

 

Pozdrawiam MK

 

Aktualizacja: na MSI H81M-p33  też poszło bez problemu nawet zdalnie przez  Remonte Desktop, jutro sprawdzę na gryphon'ach Z87 i Z 97 w pracy

 

Gryphony Asusa Z87 i Z97 też poszły i są w pełni funkcjonalne z icloudem imessage handoff itp.

Co ciekawe mam bluetooth 2.0 podpitego na usb wyjęte ze starego macbooka pro  i z nim działa parowanie z telefonem i odbieranie rozmów i smsów, nie działa natomiast continuity 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwację - bo faktem jest, że wersje clovera poniżej 4049 NIE wspierają w pełni 10.12.4. Notabene spróbuj sobie np zainstalować na czysto 10.12.4.

 

 

Dla mnie faktem jest poprawne działanie Clovera r3766 na moim komputerze z systemem Mac OSX Sierra 10.12.4. I to jest fakt. A ponieważ to jest mój komputer i ja sam instalowałem system, dlatego mogę stwierdzić fakt. 

Również instalowałem na czysto 10.12.4. Ostatnio nawet na Fusion Drive.

I żeby była jasność: Nie zamierzam nikogo krytykować, z nikim się kłócić, nikogo przekonywać do swoich racji... Nie zależy mi. Stwierdziłem jedynie fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak napisałem: nie zależy mi. Możemy więc zakończyć dyskusję.

Dla porządku tylko jedna mała uwaga. Piszecie o WERSJI Clovera, a to przecież jest release do wersji 2.4. Tak więc dla pełnej poprawności należy pisać Clover v2.4 (version - wersja) r4049 (release - wydanie). Nie, żebym się czepiał, ale lubię być precyzyjny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nar - nie mam zamiaru najmniejszego z Tobą dalej dyskutować... Nie siedzę w Twojej instalacji, nie wiem jak ja zrobiłeś, być może jedziesz z jakiegoś multishitu, czy innej wydumanej dystrybucji która pakuje wszystko do S/L/E i w instalator i w zainstalowany system. 

 

Na tym forum wspieramy tylko instalacje wykonane z oryginalnych nośników przy użyciu Clovera i tu jest faktem, że jeśli nie masz Clovera minimum 4049 to nie jesteś w stanie w pełni poprawnie zainstalować 10.12.4.

 

Zmiany do pełnej obsługi zostały wprowadzone wraz z następującymi wersjami:

Commit [r3985] - poprawka do metody wstrzykiwania kextów - bez tego w ogóle kexty z folderów clovera nie były ładowane: 

Commit [r4048]Commit [r4049] - poprawki ścieżek instalacji - bez nich nie można było prawidłowo zrobić aktualizacji do 10.12.4. 

 

Dlatego twierdzę z dużą dozą prawdopodobieństwa popartą wiedzą jak działa clover, że instalację jakie robiłeś nie są czystymi instalacjami. Jeśli nadal Twierdzisz że starsze wersje clovera poprawnie wspierają 10.12.4 - to masz okazję teraz to wytłumaczyć wszystkim co robią te 3 w/w poprawki i dlaczego one są zbędne wg Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Aby nie zakładać kolejnego tematy piszę tu, że wydano finalną wersję Sierry 10.12.5. Przed jej instalacją należy najlepiej wykonać kroki podobne jak opisałem w pierwszy poście tego tematu, a dodatkowe info np. tu https://www.tonymacx86.com/threads/macos-10-12-5-update.220866/

 

Apple aktualnie skupia się na czym innym, bo również na iOS 11. Teraz czekamy już dokładnie 3 tygodnie na WWDC i na pierwszą betę nowego macOS 10.13. Apple zapewne dużo w kolejnym systemie nie pozmienia - nawet w kontekście hackintosh i jak zwykle bez problemów zainstalujemy na PC. Jedynie z większych zmian to w tym roku może będzie już w finalnej wersji macOS z nowy system plików APFS dla dysków SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.