Skocz do zawartości

Wsparcie dla GPU Pascal


Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku odpaliłem z CSM off i ruszyło bez problemów. Sprawdziłem też z CSM = on i wynik jest taki sam.

 

Model: Asus GTX1060 DUAL (6 GB DDR5 192-bit, 2x HDMI + 2x DP // DUAL-GTX1060-O6G)

 

Ta sama karta i dostaję brak sygnału po hdmi, jak ładuje z opcją użycia web driverów w cloverze

 

EDIT

Wydaje się, że zmiana identyfikacji na iMac 14.2 pomogła

 

fF87I9A.png

 

EDIT2

 

Kurde, no nie do końca jest ok. Mimo iż poprawnie identyfikuje kartę i monitor to przy ekranie logowania łapie coś takiego:

yavKFi7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na GTX 960 zaczęły się freeze'y po aktualizacji więc tak wspaniale to nie jest.

 

EDIT:

Może to też być wina 10.12.4, safari też się potrafi "zamyślić", wcześniej się to nie zdarzało.

 

EDIT2:

Po testach wychodzi, że to wina sterowników- na starszych problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowe drivery 378.05.05.05f02 https://images.nvidia.com/mac/pkg/378/WebDriver-378.05.05.05f02.pkg, naprawili nightshift.

Jest też rozwiązanie na black screen na MacPro6,1, iMac15,1 etc: http://hamac.pl/topic/13561-applegraphicsdevicepolicy-patch-na-czarny-ekran-mp61-imac15x-17x-etc/?p=127332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem GTX 970 Asus Strix OC na GTX 1080 Asus Strix Gaming 8GB - po wymianie karty odpaliła od kopa , wgrane sterowniki  378.05.05.05f02, teraz tylko jeszcze zmiana monitora na 4K, ale to może jutro dzisiaj już nie mam czasu

 

 

Edit:

jednak znalazłem czas, 4k śmiga bez problemu na 60Hz po podłączeniu do DP 1.2

post-312-0-69157300-1492797843_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do ludzi z GTX1070 o sprawdzenie dual monia na kilku konfigach(kablach). Widzę u Janka działa i ma on układ 2x HDMI, 2xDP i 1x DVI. Mam okazję dorwać kartę MSI 1070 ale z układem 1x HDMI, 3xDP i 1x DVI, boję się akcji z brakiem możliwości bootowania z dwoma i więcej moniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety wyłącznie karty z układem wyjść 2x HDMI + 2x DP + 1x DVI-D. Niemniej, sprawdziłem jak spisują się one z kilkoma monitorami.

Asus GTX1060 DUAL (6 GB DDR5 192-bit, 2x HDMI + 2x DP + 1x DVI-D // DUAL-GTX1060-O6G) - pali od kopa na trzy monie w dowolnym konfigu kablowym, włącznie z bootscreenem. To samo GTX1070 ROG (8 GB DDR5, 256-bit, 2x HDMI + 2x DP + 1x DVI-D // STRIX-GTX1070-O8G-GAMING).

 

Myślę, że z układem 1x HDMI + 3x DP + 1x DVI-D nie powinno być większych problemów, w końcu jak pamiętam to referent wyszedł z takim właśnie układem wyjść. Czekam na potwierdzenie, czy tak w rzeczywistości jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referenty Pascali nie mają DVI, a z jak widziałem 3xDP + 1xHDMI. 

 

Piszcie na jakich płytach testowaliście - mam parę potwierdzonych wypadków kiedy seria 9xx i 10xx nie odpala 2 monitorów pod macOS Sierra (w tym moja 980Ti) i trzeba VGA popchnąć. U mnie udało się włączając CSM, dlatego zaczynam podejrzewać czy to nie jest problem kombinacji VGA/Mobo a nie tylko np VGA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referenty Pascali nie mają DVI, a z jak widziałem 3xDP + 1xHDMI. 

 

Piszcie na jakich płytach testowaliście - mam parę potwierdzonych wypadków kiedy seria 9xx i 10xx nie odpala 2 monitorów pod macOS Sierra (w tym moja 980Ti) i trzeba VGA popchnąć. U mnie udało się włączając CSM, dlatego zaczynam podejrzewać czy to nie jest problem kombinacji VGA/Mobo a nie tylko np VGA. 

 

 

chyba nie tylko pascali to tyczy. Mam 750Ti i na el capitan chodzi z CSM off, a pod Sierra staje, ale z CSM wlaczonym idzie bez problemu. 

 (dwa monki - jeden DVI drugi HDMI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacji iMac 14.2, 2 monitory na: 980 Ti od EVGA + Maximus Impact VII - do 10.11.6 startuje jak chcę i w dowolnej konfiguracji. Od Sierra 10.12.0 aby odpalić oba monitory - muszę ustawić CSM na ON. Do mojej VGA są dostępne dwa BIOSy i niestety na obu to samo. Z jednym monitorem startuje zawsze, dwa muszę włączyć CSM. 

 

Przetestuję zaraz NvidiaGraphicsFixup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacji iMac 14.2, 2 monitory na: 980 Ti od EVGA + Maximus Impact VII - do 10.11.6 startuje jak chcę i w dowolnej konfiguracji. Od Sierra 10.12.0 aby odpalić oba monitory - muszę ustawić CSM na ON. Do mojej VGA są dostępne dwa BIOSy i niestety na obu to samo. Z jednym monitorem startuje zawsze, dwa muszę włączyć CSM. 

 

Przetestuję zaraz NvidiaGraphicsFixup. 

 

EDIT:

NvidiaGraphicsFixup u mnie nie rozwiązuje problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa monitory działają na GTX1060 od Gigabyte, ale tylko w przypadku podłączenia po DP. Port DVI działa tylko w przypadku podpięcia jednego monitora. Natomiast po sleepie zdarzają się dość dziwne glitche graficzne, chociaż wygląda mi to na błąd ze strony Nvidii, bo w sterowniku 378 problem występuje też na Linuksie (https://askubuntu.com/questions/896221/strange-artifacts-along-window-borders-after-waking-computer-from-sleep-mode). Ktoś jeszcze się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.