Jump to content
Sign in to follow this  
p410

problem z instalacją maveicks

Recommended Posts

Witam  kolegów    od kilku dni  walcze z  os na pc  , wszystko zrobiłem jak na video  na youtube i na forum jak koledzy  przectawiali ,  ale   cała  praca . zatrzymuje sie   po wybraniu w clover boot os x install from install osx mavericks  pojawia sie  jabłko  na szarym tle i tak ,  morze być nawet pare godzin,  próbowałem wielu sposobów , nawet wciskałem  spacje na boot options for boot osx install ... lecz co bym nie wybrał i tak nie daje to rezultatu . przyznam sie bez bicia ze nie kumam  o co w tym chodzi , nie mam juz sił ale . nadal sie nie poddaje  , wiec prosze was o pomoc  

mój sprzęt  to

msi x79a -gd45 (8d) military clas

intel i 7 3930k 3,2 gh . podkrecony  4,2  

dysk ocz 120gb 

karta graficzna . gtx660ti  geforce

32 gb ram 

pendrive . robiłem na macbook pro .

Morze ktoś mi napisać . raz jeszcze  bo może  zrobiłem coś zle  krok po kroku   jak dla lajka   co zrobić  od początku by mieć pewność  że  bedzie ok ??,  i  linki . w razie potrzeby do pobrania  czegoś , pozdrawiam i licze na  pomoc z waszej strony

witam siedziałem w czoraj do puzna  i  szukałem na necie  co by mogło pomuc  i znalazłem ale  do pewnego momentu a mianowicie

w opcjach Clover    : wpisałem to :-v cpus=1 npci=0x2000    'LGA 2011 (bo mam taką)'

jakoś wystartowała instalacja  a po wybraniu partycji sformatowaniu  i dalszym instalowaniu  gdzie  komunikat mówił . ze jeszcze pare sekund   a trwało to z 20 min  i po zrestartowaniu kąpa  dalej systemu nie ma  , teraz gdy próbuje  znów tak samo  zrobić  to nic nie idzie 

ok jakoś poradziłem    jest instalator  

wpisałem  to: -v cpus=1 npci=0x2000

i pozmieniałem . w opcjach   cpu i graphic  no i poszło .  instalacja trwa  pozostało 21min

instaluje na  bysk bez nazwy  dziwne bo wcześniej  musiałem wybrać  jezyk i wybrać dysk  i sformatować , a teraz od razu instaluje  jesli dobze rozumuje  to kontynuuje  instalacjie ???

instalacja skończyła sie  , ale jak resetuje ką pa . wciąż  musze mieć  pena  i z clovera odpalać  i podawać  komende -v cpus=1 npci=0x2000 jak to zmienić by normalnie odpalać  z dysku  bez niczego , tak jak powinno być

U mnie na P7X79 muszę mieć flagę npci=0x2000 i tyle. Możesz dodać do config.plist Clovera i zapomnieć o tym. Clovera musisz mieć ale możesz go zainstalować na dysku (wskazówka - EFI)

W sumie nawet nie wiem co ta flaga dokładnie ma za zadanie a Google nic sensownego nie mówi...