Jump to content
Sign in to follow this  
p410

finder nie widzi dysku z systemem

Recommended Posts

wgrałem  mavericks a   gdy juz system stoi  to che wejsc na dysk  z systemem ale finder go nie widzi dopiero jak narzedzia  dyskowe  wejde , i za kazdym razem jak  włączam kąpa  pojawia sie cliver   i mam do wyboru  albo  normalne odpalenie sys albo recovery  czy  moge to jakoś obejść zeby . kąp  po właczeniu odrazu odpalał os ,   

powie mi ktoś . jak tez moge  zrobić  żeby nie . wpisywać za kazdym razem  cpu=1 npci=0x2000  bo beztego system nie odpali

Dopisz to sobie w sekcji Arguments w pliku config.plist . Domyślnie dysk systemowy nie jest widoczny w finderze. Uruchom opcje findera i tam w preferencjach/pasek boczny/ dyski twarde  dodasz sobie wszystko co potrzeba.

dzieki  z dyskiem poradziłem a co zrobić  żeby kąp mógł włączać  bez wpisywania cpu=1 npci=0x2000 

i jest sposób  jakiś  żeby po właczeniu  kąpa . odrazu  system sie uruchomił  czy tak bedzie zawsze  że z cloverem 

dodam że clovera  wgrałem na dysk z systemem  bo sądziłęm ze tak bedzie dobże  i  wyjołem pendriva z instalką i tak narazie  chodzi  ale   drazni że  musze w taki sposób włączać  system

I błagam.... "komp" a nie "kąp", chyba, że to o kąpiel chodzi. Masz Clovera, to tam gdzie go zainstalowałeś masz  plik o nazwie config.plist. Znajdź go i edytuj np w tekst edytorze, choć może w Twoim przypadku, to na początek lepiej w Clover Configurator. W menu Boot masz interesujące Cię opcje. Zaznacz, zapisz i powinno ruszyć. Możesz też sobie ustawić czas startu systemu w sekundach, jak wskażesz dysk systemowy, to system Ci sam odpali po odliczeniu ustawionego czasu.