Jump to content
Sign in to follow this  
kriz2000

Karta Intel 3160 na M.2 - uruchomienie albo zamiennik dla Lenovo G50-80

Recommended Posts

Witam,

chciałbym uruchomić na swoim laptopie G50-80 El Capitana, o ile wszystkie podzespoły są kompatybilne z tego co sprawdziłem, sam system zaraz po instalacji wstaje bez problemów tak problem jest z kartą wifi.

Jak wiadomo karty intela nie są wspierane. W razie jakby nie było zamiennika to kupię kartę na USB ale moje pytanie brzmi czy jest jakakolwiek karta na M.2 która byłaby kompatybilna z El Capitanem? Chyba, że jakimś cudem da się kartę intela zmusić do działania.

A takie pytanie z innej beczki mam czy karta na slot mini PCIE jest kompatybilna z M.2? Bo wyglądają praktycznie tak samo i z tego co czytałem M.2 to po prostu interfejs na szynie PCIE. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Cześć.

Nie zmusisz karty Intela do działania koniec kropka. Niestety, niektóre nasze laptopy (też mam Lenovo) mają poblokowane BIOSy i wpisane w nie tzw. whitelist of supported devices. Innymi słowy - możesz kupić tylko podzespoły zatwierdzone przez Lenovo - ot takie skurczybyki...

Przez powyższe, ja mogę zapomnieć o jakiejkolwiek wymianie płytki WiFi+BT na inną gdyż:

1. Mam zablokowany BIOS a złamania jego whitelist wiąże się z wylutowaniem kosti ROM i użycia zewnętrznego programatora, 2

2. Mam do wyboru dwie inne karty (Realtek i Broadcom), ale obywie nie są kompatybilne z OSX.

Lista teoretycznie supportowanych przez G50-80 kart to: (źródło str. 80)

1. WirelessLan_Non_Intel, Ltn NFA335 1x1BN+BT4.0 PCIE M.2
  2. WirelessLan_Non_Intel, Cbt BCM43142 1x1BN+BT4.0 PCIE M.2
  3. WirelessLan_Non_Intel, Cbt RTL8723BE 1x1BN+BT4.0 PCIE M.2
  4. WirelessLan_Non_Intel, Ltn NFA345 1x1AC+BT4.0 PCIE M.2
  5. WirelessLan_Non_Intel, Cbt BCM43162 1x1AC+BT4.0 PCIE M.2
  6. WirelessLan_Intel, Intel 3160 1x1AC+BT PCIE NGFF WLAN

Lista supportowanych kart przez OSX masz tu: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-airport-pcie-half-mini-v2.104850/

Także jesteś w tak samo czarnej d*** jak ja  :-k Możesz ew. jeszcze pokusić się o zdjęcie blokady z BIOS, ale pamiętaj - na własną odpowiedzialność!

A klipsem nie da rady podejść do programowania kości? Jaka tam jest kość (obudowa). Programatory SPI są do kupienia już od paru/nastu PLN, reszta to mechanika, może uda się obejść lutowania.