Skocz do zawartości

Uruchomienie HD530 pod 10.12.5


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych informacja - od 10.12.4 sporo pozmieniano pod kątem obsługi HD530, w 10.12.5 przestała ona odpalać - mamy black screen przy bootowaniu!

Aby uruchomić HD530 w 10.12.5 należy zastosować Lilu v1.1.1 (lub nowsze) oraz IntelGraphicsFixup v1.1.2 (lub nowsze).

 

http://hamac.pl/topic/14134-pluginy-dla-lilukext/?hl=lilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki za info, to pomogło.

 

Teraz mam:

IntelGraphicsFixup.kext 1.2.7

Lilu.kext 1.2.4

10.12.6 albo 10.13.6

 

Działa dobrze jeden monitor pod HDMI.

Drugi pod DP nie działa, jest jakaś szansa uruchomienia drugiego?

Na wcześniejszych wersjach mogłem odpalić DP, czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czu ktokolwiek wie jak uruchomić Intela 530 na Catalina?

<key>AAPL,ig-platform-id</key>
                <data>AAASGQ==</data>
                <key>framebuffer-patch-enable</key>
                <data>AQAAAA==</data>
                <key>framebuffer-stolenmem</key>
                <data>AAAwAQ==</data>

To nie działa. 

Edytowane przez AlPaczino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pacjent laptop LENOVO Ideapad Y700-17ISK. Podobnie jak u kolegi @AlPaczinoproblem z kartą Intel HD 530 przy instalacji Cataliny 10.15.3. Instalator nie wchodzi w tryb graficzny. Wyświetla się charakterystyczne przekreślone kółko. Wcześniej na tym laptopie miałem High Sierrę na jednym dysku z Windowsem. Ostatnio wymieniłem dysk na SSD SATA na którym jest windows i dołożyłem drugi SSD M.2 na którym chcę zainstalować Catalinę. Jak zainstalowana była High Sierra karta miała platform-id 191B0000, teraz na tym samym configu nie można zainstalować Cataliny. Próbowałem różnych configów i instalatorów za każdym razem to samo. Proszę kolegów o pomoc bo mi już skończyły się pomysły.

Edytowane przez EscobarPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.02.2020 o 11:16, EscobarPL napisał:

Pacjent laptop LENOVO Ideapad Y700-17ISK. Podobnie jak u kolegi @AlPaczinoproblem z kartą Intel HD 530 przy instalacji Cataliny 10.15.3. Instalator nie wchodzi w tryb graficzny. Wyświetla się charakterystyczne przekreślone kółko. Wcześniej na tym laptopie miałem High Sierrę na jednym dysku z Windowsem. Ostatnio wymieniłem dysk na SSD SATA na którym jest windows i dołożyłem drugi SSD M.2 na którym chcę zainstalować Catalinę. Jak zainstalowana była High Sierra karta miała platform-id 191B0000, teraz na tym samym configu nie można zainstalować Cataliny. Próbowałem różnych configów i instalatorów za każdym razem to samo. Proszę kolegów o pomoc bo mi już skończyły się pomysły.

Ja nie szukałem rozwiązania, dołożyłem kartę ATI.

Tu może byś rozwiązanie twojego problemu:

https://www.tonymacx86.com/threads/guide-general-framebuffer-patching-guide-hdmi-black-screen-problem.269149/

W przypadku i9 9900k, zadziałało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.