Skocz do zawartości

Aktualizacja macOS 10.12.5


Rekomendowane odpowiedzi

15 maja 2017 - Apple wydało stabilną wersję aktualizacji macOS 10.12.5. 
 
Na liście zmian można zaleźć:
 

  • Fixes an issue where audio may stutter when played through USB headphones.
  • Enhances compatibility of the Mac App Store with future software updates.
  • Adds support for media-free installation of Windows 10 Creators Update using Boot Camp.
  • Adds support for more digital camera RAW formats.
  • Resolves an issue, affecting some enterprise and education customers, that may cause the system date to be set to the year 2040. 
  • Prevents a potential kernel panic when starting up from a NetInstall image. This fix is available when starting up from a NetInstall image created from the macOS 10.12.5 installer.

 
Oprócz w/w zmian, są też łatki bezpieczeństwa. 
 
Na szybko sprawdziłem i aktualizacja weszła mi na Cloverze 4049 i HD4600 bez problemu.
 

Właścicielom nvidii które wymagają sterowników webowych do poprawnego działania, polecam poczekać dzień, dwa do wydania sterowników kompatybilnych z 10.12.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawia się rzeczy które działają. 

 

Jak nowa wersja Clovera nie wprowadza nic, albo nieistotne zmiany to nie trzeba go za wszelką cenę aktualizować. 

 

10.12.5 i nowe stery wciąż nie naprawiają problemu czarnych ekranów przy CSM off jak mam podłączone dwa kub więcej monitorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem Apple udostępniło deweloperom pierwsze wersje beta systemów macOS 10.12.6. Zaś ja czekamy na 5 czerwca na WWDC i macOS 10.13 beta 1.

 

Najnowsza wersja Clovera to 4076: 

- jakie zmiany są w ostatnich wydaniach https://sourceforge.net/p/cloverefiboot/code/commit_browser

 i na insanelymac http://www.insanelymac.com/forum/forum/327-clover/

- do pobrania z #15422-AppleLife.ru 

 EDK2 rev.24622 Clover_v2.4k_r4076 XCode ver. 8.3.2 (8E2002),  10.10.5 - 10.12.5 бета 5. https://yadi.sk/d/oNXNsJqT3JCDJy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z black screenem stawiając od nowa hacka na 10.12.05 przy GTX 1060. Pomogła zmiana SMBIOS z 17.1 -> 14.1.

 

Żeby odpalić na definicji 17.1 spróbowałem dwóch metod, z czego wrzucenie dwóch kextów do S/L/E (Lilu + NvidiaGraphicsFixup), choć może nie najbardziej eleganckie, to przyniosło rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.