Skocz do zawartości

Prosty programik do modyfikowania MKV


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję przerobić posiadany plik MKV - nazwijmy go #1, wyjąć ścieżkę dźwiękową, napisy z pliku MKV #2 i dodać je do pliku #1

 

 

Szukam czegoś prostego - jakiegoś programiku który pozwoli mi to zrobić. Nie chcę niczego rekodować, chcę tylko pobawić się zawartością kontenerów, dodając nową zawartość do czegoś co istnieje. Może ktoś polecić coś prostego? Nie musi być macOS, ale miło by było. 

 

PS Mile widzianą funkcją byłaby możliwość dodania napisów w formacie txt do tegoż MKV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nowy problem.

 

MKVToolNix genialnie mi przerabia TS na MKV, 1GB to dosłownie 3-4 sekundy. Teraz chciałbym wywalić zbędne minuty sprzed materiału, po i np z środka (reklamy). Możecie mi polecić coś mega prostego do edycji MKV, takiego aby mógł np wyciąć zbędne spady i remuxsować tylko tą część jaka mnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Movavi Split Movie

 

Dzięki, niestety ten program nie działa dobrze. Ni udaje mi się nim wyciąć materiału tak jakbym chciał. Początek nie jest precyzyjnie ustawiany, tzn nie na tej klatce jak chcę. Sama obsługa też nie najlepiej. O ile przewijanie do przodu po klatce działa jako tako, to już cofnięcie o jedną klatkę w tył w praktyce nie jest możliwe. Generalnie na obrazku wygląda ładnie, w praktyce okazuje się komercyjnym gniotem.

 

W między czasie dowiedziałem jak można prosto zrobić split w MKVToolNix. Wystarczy w zaawansowanych opcjach podać nr klatek w których ma nastąpić "pocięcie". Tylko jak najprościej odczytać konkretny nr klatki z materiału? Możecie polecić jakiś player albo jak np można włączyć taką opcję podglądu np w VLC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. U mnie program ten działa bezbłędnie. Precyzyjnie przesuwa 1 klatkę w przód lub w tył. Wycinam po kilka fragmentów ze środka a resztę zgrywam w całość. Używam go do wycinania reklam z filmów. Usuwam fragmenty ze środka z dokładnością do jednej klatki. Nie zawiodłem się ani razu. - Movavi Split Movie 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś player albo jak np można włączyć taką opcję podglądu np w VLC?

 

Spróbuj użyć jakiegoś rozszerzenia, np. Clipper, Jump to time lub Time v3. Wrzucasz plik .lua do /Applications/VLC.app/Contents/MacOS/share/lua/extensions/ i resetujesz VLC. Pojawią się w menu VLC -> Rozszerzenia

 

https://addons.videolan.org/p/1154005/

https://addons.videolan.org/p/1154013/

https://addons.videolan.org/p/1154032/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.