Jump to content
Sign in to follow this  
maly01495

mini ITX, i7-7700k, GTX 1080

Recommended Posts

Witam.

Planuję złożyć PC do grania jednak bardziej zależy mi na MacOS. Mój wysłużony Miniacz late 2012 domaga się emerytury. Zainspirowany tematem jednego z administratorów chcę złożyć małego potworka w obudowie NCASE M1. Jednak obudowa to nie wszystko. Płyta główna jest ograniczona ze względu na obudowę do mini ITX. Moim kaprysem jest i7-7700k i jakiś GTX 1080 ew 1070. Oto przykładowy zestaw jaki złożyłem:

*Płyta główna Asus MAXIMUS VIII IMPACT

*Procesor Intel Core i7-7700K

*Chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H105
*Pamięć HyperX Savage DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15
*Dysk SSD Samsung 960 Evo 250GB M.2
*Zasilacz Corsair SF600 600W
*Obudowa NCASE M1

Karty graficznej jeszcze nie wybrałem. Chodzi mi po głowie EVGA GeForce ® GTX 1080 FTW HYBRID ze względu na chłodzenie wodne ale nie wiem czy zmieści się w obudowie. Oczywiście chłodnica procesora musiałaby być mniejsza żeby obie się zmieściły na jednej ścianie obudowy (tutaj ten problem, nie wiem jak z miejscem).

Podstawowe pytanie to takie czy odpalę na tym MacOS. Czy ta płyta główna się nadaje? Jak z WIFI/BT, dźwięk z płyty jak i po HDMI? 

Z góry dzięki za wszystkie porady i sugestie ;)

Jest nadzieja w High Sierra ;) Rozważam też kupno karty graficznej od AMD porównywalnej z GTX 1080. Najwięcej problemów zdaje mi się, że stawia płyta główna na ten moment. WIFI/BT są niezbędne dla mnie jak i Sleep więc musi wszystko chodzić jak w zegarku.

Z integrą są problemy - nie wstaje ze sleepu. Na GTX10x0 bywały glitche po wybudzeniu ale na ostatnim GTX1070 od Asusa sleep działał cudnie bez glitchów.

10.13 będzie miał drivery do RX 580 więc jest szansa na ładne natywne wsparcie w przyszłości.