Skocz do zawartości

WWDC 2017 - nowości Apple - 10.13, iMac Pro, etc


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądacie? Właśnie ogłosili że APFS będzie w 10.13 High Sierra :) Poza tym nowe iMaki, ten sam wygląd ale z TB3, nowym ekranem i procesorami Kaby Lake.

I iMac Pro (!!) z 18 rdzeniowym (!!!!) Xeonem, czyżby to był koniec Maca Pro? :( przynajmniej będzie klawiatura bezprzewodowa z klawiaturą numeryczną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piękne i cudowne ale spodziewałem się jakieś zmiany designerskiej w Pro. Jest 2017 rok a te ramki nie wyglądają estetycznie - nie oczekuje bezel-less display ale do uja wafla Surface Studio wygląda wciąż lepiej. AFS dobrze się zapowiada, tupkam nóżkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę nowości na jakie długo czekaliśmy:

 

1. Nowe CPU - wreszcie coś z linii HEDT - pytanie czyt o będą obecne Broadwell EP na x99/x199 i znów zanim będzie dostępny to będzie przestarzały czy wsadzą już Kabylake-X, Skaylake-X na x299.

2. Radeon Pro Vega - jest oficjalnie wspomniany w iMacu Pro - to musi być wspierany. 

3. Ethernet 10Gb/s

4. Nowa pełnowymiarowa klawiatura bezprzewodowa w kolorze czarnym. Mi osobiście bardzo się podoba. 

 

 

Nowych maców Pro przed 2018/2019 nie zobaczymy i jest od dawna o tym wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę nowości na jakie długo czekaliśmy:

 

1. Nowe CPU - wreszcie coś z linii HEDT - pytanie czyt o będą obecne Broadwell EP na x99/x199 i znów zanim będzie dostępny to będzie przestarzały czy wsadzą już Kabylake-X, Skaylake-X na x299.

2. Radeon Pro Vega - jest oficjalnie wspomniany w iMacu Pro - to musi być wspierany. 

3. Ethernet 10Gb/s

4. Nowa pełnowymiarowa klawiatura bezprzewodowa w kolorze czarnym. Mi osobiście bardzo się podoba. 

 

 

Nowych maców Pro przed 2018/2019 nie zobaczymy i jest od dawna o tym wiadomo. 

 

 

Chyba nikt nie zauważył ale w Apple Store wraz z nowymi makami pojawiła się standardowa biała z polem numerycznym  (+150zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych iMacach też będą długo wyczekiwane Kabylake, oraz:

Radeon Pro 570 z 4 GB pamięci VRAM
Radeon Pro 575 z 4 GB pamięci VRAM
Radeon Pro 580 z 8 GB pamięci VRAM

 

Tylko weź kup te radeony, górnicy znów czyszczą wszystko z rynku. Pytanie też jak będą się zachowywać w haMacaach, czy np sleep będzie. 

 

W każdym razie w najbliższych miesiącach mamy dużo nowości do przetestowania. 

 

Nowe iMaci wychodzą z sierrą, więc co? będzie sierra 10.12.6? a może już "zaktualizowali" 10.12.5 o kebablejka. 

 

EDIT, jak ktoś przegapił transmisję WWDC, to o wszystkich nowościach może się dowidzieć szybko z tego filmiku:

https://www.macrumors.com/2017/06/05/recap-everything-apple-announced-at-wwdc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy będzie wsparcie USB-C w hamakach, w końcu KBL ma je natywne. Stare Radki można zmodyfikować na nowe ale fakt, będzie oficjalne wsparcie, kextów od AMD się namnożyło i są wszystkie DevID o ile mne wzrok nie myli :)

https://www.apple.com/pl/shop/product/MQ052Z/A/klawiatura-magic-keyboard-z-polem-numerycznym-angielski-mi%C4%99dzynarodowy?fnode=4c

a tutaj wspomniana klawiaturka - cena mnie dobiła

Ciemna dopiero w grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę łapać przewodowe póki są: "The wired version has been discontinued". A to może oznaczać dla wielu spory problem w haMacu - konieczność posiadania oryginalnego modułu BT aby odpalić klawiaturę Apple, bo tylko będą na BT. 

 

EDIT: jest nawet gorzej - Kalwiatura na USB jest już NIE dostępna w sklepie Apple - karamba a chciałem sobie zmienić po 10 latach na świeży egzemplarz w układnie Angielski US... wrrrr....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę łapać przewodowe póki są: "The wired version has been discontinued". A to może oznaczać dla wielu spory problem w haMacu - konieczność posiadania oryginalnego modułu BT aby odpalić klawiaturę Apple, bo tylko będą na BT. 

 

EDIT: jest nawet gorzej - Kalwiatura na USB jest już NIE dostępna w sklepie Apple - karamba a chciałem sobie zmienić po 10 latach na świeży egzemplarz w układnie Angielski US... wrrrr....  

A ja własnie dosłownie tydzień temu zwróciłem takową do MediaMarktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nowe CPU - wreszcie coś z linii HEDT - pytanie czyt o będą obecne Broadwell EP na x99/x199 i znów zanim będzie dostępny to będzie przestarzały czy wsadzą już Kabylake-X, Skaylake-X na x299.

Podejrzewam, że czekają na Skylake-EP, dlatego też iMac Pro pojawi się pod koniec roku. Aktualne Broadwell-EP z linii E5 nie pasują do tego, co na stronie umieściło Apple:

 

8-, 10-, or 18-core Xeon processor

Turbo Boost up to 4.5GHz

Up to 42MB cache

Dostępne aktualnie CPU Broadwell-EP przy 8 rdzeniach mają zegar max 4 GHz, a nie sądzę, że Apple zechce robić OC. Dodatkowo, wspomniane procesory dostępne w tej chwili mają przy 18 rdzeniach 45 MB cache, a nie 42 MB, jak to na swojej stronie umieściło Apple. Nie sądzę, że jest to literówka.

 

3. Ethernet 10Gb/s

Prawdopodobnie od Intela. Nie zdziwiłbym się też, gdyby w Macu Pro 2018/2019 pojawił się Ethernet 40 Gb/s.

 

4. Nowa pełnowymiarowa klawiatura bezprzewodowa w kolorze czarnym. Mi osobiście bardzo się podoba.

Mi również - nawet mimo ceny, jak będzie tylko dostępna, to się na nią skuszę.

 

Nowych maców Pro przed 2018/2019 nie zobaczymy i jest od dawna o tym wiadomo.

Jeśli dzięki temu okaże się, że był on warty czekania, to nie mam nic przeciwko. Może dzięki tandemowi iMac Pro + Mac Pro się ten segment u Apple ruszy. Poniekąd to i lepiej (przynajmniej dla mnie), że sprzęt ten będzie najwcześniej w 2018 roku, bo póki co, i tak nie widzę sensu zmiany sprzętu z E5-2690 lub 2x E5-2697v2 na coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze mówiąc ja nie stawiam, że będą to na 100% Xeony, mogą też być to wymieszane Xeony i Skylake X. Informacja o nowych iMac Pro wyszła wcześniej niż intel ujawnił nazewnictwo przyszłych procesorów. W każdym razie czekam z niecierpliwością co tam zostanie włożone i która wersja macOS 10.3 zacznie wspierać nową platformę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jest w kolorze srebrnym, wyparła ona dotychczasową klawiaturę na kablu - niestety cena zabójcza w porównaniu do starej:

https://www.apple.com/pl/shop/product/MQ052B/A/klawiatura-magic-keyboard-z-polem-numerycznym-angielski-wielka-brytania

 

Pewnie po wprowadzeniu już oficjalnie iMaca Pro, będą do kupienia i ciemne klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.