Skocz do zawartości

WWDC 2017 - nowości Apple - 10.13, iMac Pro, etc


Rekomendowane odpowiedzi

Srebrną już mam :)

Jedyne czego bym chciał to ciemna gdyż pasowało by to designem do reszty podzespołów jakie mam ;)

Według niektórych newsów ciemna klawiatura będzie do kupienia tylko w zestawie z iMac

https://www.theverge.com/2017/6/5/15743110/apple-imac-pro-space-gray-magic-mouse-keyboard-colors-wwdc-2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy.

 

Wg mnie nie ma powodu aby akcesoria w tym kolorze nie były dostępne osobno... Nowe macbooki z touchbarem też są w tym kolorze, a idę o zakład, że wiele osób też by chciało mieć klawiaturę czy mysz w takim samym kolorze. Wszystko się okaże za jakieś ~2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, jest to jedyna rzecz jakiej mi tak naprawdę brakuje, klawiatury apple maja bardzo przyjemny skok klawiszy, i jedyne czego im brakuje to właśnie podświetlenia.

Testowałem klawiaturę matias - która jest podświetlana i w barwach space gray, ale będąc szczerym nie jest nawet blisko tych od apple pod kątek jakości wykonania i komfortu pracy.

https://matias.store/products/copy-of-wireless-aluminum-keyboard-space-gray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No ale wyglada na to, że raczej ten 14ty jest realny. Widzę, że kilku gości od tzw YouTube’a dostało go jakiś tydzień temu i dziś jest wysyp „recenzji” nowego iMac’a pro

 

Przykład tu:

 

Plus, jak w przypadku iPhone’ow firmy 3cie maja już do niego akcesoria jak podstawka podnosząca go o parę centów ponad blat biurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wyglada na to, że raczej ten 14ty jest realny. Widzę, że kilku gości od tzw YouTube’a dostało go jakiś tydzień temu i dziś jest wysyp „recenzji” nowego iMac’a pro

Płatne testy i recenzje jak zwykle pojawiają się z wyprzedzeniem. Do klientów ten towar trafi IMHO najwcześniej w okolicach 20-22 grudnia, o ile nie kompletnie po nowym roku...

 

Plus, jak w przypadku iPhone’ow firmy 3cie maja już do niego akcesoria jak podstawka podnosząca go o parę centów ponad blat biurka.

Część firm sugeruje się tym, co się pojawiło już w sieci, część projektuje pod "stare" maszyny, a część po prostu współpracuje z Apple i dostaje komplet informacji wcześniej, by móc wyprodukować akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wraz z premierą iMac Pro, musi pojawić się macOS z wsparciem dla Skylake X, platformy x299 itp itd. Prawdopodobnie będzie to wraz z aktualizacją 10.13.3.

 

Notabene pierwsza beta aktualizacji 10.13.3 została już wypuszczona, ktoś sprawdzał zawartość?

 


EDIT:

 

Znalazłem garść następnych informacji. Wynik z geekbench modelu z CPU 10C:
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/5333497

 

Testowana kompilacja macOS 10.13.2 17C2111
CPU: Intel Xeon W-2150B - 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads - 3.0GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-8 tygodni tylko ze względu na CPU - a konkretniej modele 14c i 18c. Zmiana konfiguracji w kwestii GPU, SSD, RAMu - to nie wydłuża terminu dostawy, a jedynie sam CPU. Intel pewnie ma problemy produkcyjne.

Konfiguracje z CPU 8c/10c są dostępne z wysyłką około dwóch tygodni. Prognozowane dostawy modeli 8c/10c w PL to: 3-4 stycznia, w USA pierwsze będą ciut wcześniej: 28 grudnia - 5 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.macrumors.com/2017/12/15/bricked-mac-pro-how-to-restore/

 

Jeżeli nie będzie działać Apple Internet Recovery albo Time Machine i zostanie tylko DFU + drugi komputer to ja pierniczę taką imprezę :D Komp za 25-70k zł no litości...

W czasach PPC również nie było partycji odzyskiwania, odzyskiwania przez internet, a jak ktoś zgubił płyty lub siadł napęd pozostawał drugi maczek i przewód firewire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.