Skocz do zawartości

macOS 10.13 High Sierra - developer beta #1


Estrax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wiecie może jak wygląda sprawa z APFS na zwykłym HDD? Z tego co czytałem, to na SSD jest on o wiele szybszy niz HFS+, natomiast chcę zainstalować High Sierrę na HDD.

 

BTW. Wyszła już High Sierra GM Candidate, natomiast kiedy próbuję ją pobrać z App Store poprzez ten profil developerski:

http://gdeluxe.com/macOSDeveloperBetaAccessUtility__Evad3rs.net__.dmg

lub wpisując w Safari link: 

macappstores://itunes.apple.com/app/id1209167288

 mam ten sam problem co @patrex003 - plik instalacyjny High Sierry zajmuje niecałe 20mb :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już pobrać High Sierrę 10.13 GM, iOS 11, tvOS, wystarczy zrobić to wg wskazówek tu:

 

https://beta.apple.com/sp/betaprogram/redemption#macos

 

 

APFS na HDD chyba się nie odpali z automatu - nie wiem, musisz sprawdzić... mało kto już dziś korzysta z HDD na system. 

 

EDIT: Aktualna wersja Clovera z zmianami pod APFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam port USB za każdym razem, instalator odpalony kilkanaście razy. Jeżeli nie ma wcześniej partycji to jest niewidoczny, kiedy zrobiłem partycje instalator zobaczył dysk. Przypominam podpinałem po USB. Dysk niewidoczny zarówno w DU jak i w terminalu. Gdyby był po SATA powinno być OK bo jak inaczej wtedy zainstalować :)

 

System zainstalowałem najpierw na HFS, teraz bawię się z APFS, zaszyfrowałem dysk i normalnie startuje. Podobno jest przypał kiedy aktualizujemy zaszyfrowany system do 10.13. Muszę sprawdzić też taki wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej siedzę na El Capitanie i się zastanawiam, czy update w ogóle ma sens :) APFS i tak nic u mnie nie da, bo używam HDD. Są jeszcze w ogóle jakieś istotne zmiany w High Sierra, które by mnie zachęciły do update? Najbardziej się boję, że po zwykłym update system mi przymuli, a nie chce mi się stawiać systemu od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem próbę zainstalowania High Sierra 10.13 Golden Master i próba się powiodła (Asus z270, i7700, GTX 1050). Do instalacji posłużyłem się Cloverem w wersji 4200.

Instalacja na NVMe m.2 Samsung 960 evo wyszła bez problemu. Później podczas uruchamiania systemu nie wykrywało mi dysku z zainstalowanym systemem, lecz pomogło wgranie pliku apfs.efi do katalogu drivers64UEFI.

 

Czekam tylko na webdrivery od nvidia, bo stare (WebDriver-378.05.05.25f01) nie chcą się zainstalować.

Mam nadzieje, że 25 września Zieloni już coś wypuszczą.

 

Edit: U mnie też nie wykrywało dysku podczas instalacji, ale w narzędziach dyskowych w menu na górze znalazłem opcję, aby pokazało wszystkie dyski (wtedy pojawił się też mój w/w samsung, którego wyczyściłem i stworzyłem partycje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba ślepy jestem - opcja na okienku DU czy na pasku findera ?

Na pasku DU. Ale takie coś udało mi się uzyskać podczas instalacji 10.13. Na zainstalowanym systemie takiej opcji nie mam (ale na 10.12.6)

 

Edit: Odpaliłem jeszcze raz instalacje i wszedłem w "narzędzia dyskowe" -> nas pasku "Widok" -> "Pokaż wszystkie urządzenia" i wtedy pokazał mi się dysk, który wcześniej był niewidoczny (w moim przypadku nigdy nie używany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też czekam na oficjalną wersję z AS. Już mi się tymi betami ulewa ( olałem od beta7) poza tym od wczoraj jest w updatach Safari 11 dla 10.12.6 która wreszcie blokuje autoodtwarzanie filmików na stronach, więc jakby entuzjazm do nowego OS-a troszkę mi opadł, a dodatkowo uśmiercili w 10.13 FCP - korzystam z jednego programu z tego pakietu. Na razie nie ma nowego FCPX-a więc czekam cierpliwie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.