Skocz do zawartości

Recovery Disk


112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem. Brak efektu. ;(

 

  <key>Scan</key>

  <dict>

   <key>Entries</key>

             <dict>

               <key>Hidden</key>

                 <true/>

                  <key>Type</key>

                <string>OSXRecovery</string>

            </dict> 

   <true/>

   <key>Legacy</key>

 

 

 

EDIT by oswaldini:

 

źle dodane wpisy ! Ma być tak jak w poście 17: http://hamac.pl/topic/14320-recovery-disk/?p=128574

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem to. Choć po pewnych, niewielkich (?) modyfikacjach i uproszczeniu. Jakich?

W sekcji GUI dodałem wpis:

 

<key>Hide</key>

<array>
<string>XXX</string>
</array>
 
Gdzie 'XXX' to nazwa partycji, którą chcę ukryć. Bo u mnie partycja recovery nie nazywa się 'OSXRecovery' (jak w Twoim przykładzie), tylko 'Recovery HD'. Fragment kodu jest mniejszy o dwie linijki, no i nie w Custom/Entries tylko w GUI. Ale naprowadziłeś mnie, czy raczej - zmobilizowałeś. Dzięki @oswaldini.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, tak czy inaczej przeanalizuj jeszcze to co Ci podałem, powinno działać. Zapoznaj się musowo z wiki clovera ! OSXRecovery to nie nazwa partycji tylko typ partycji.

 

 

 

  • Type - The type of OS that is being scanned for. Valid types are OSX, OSXInstaller, OSXRecovery, Windows, Linux, LinuxKernel. If Type is not one of these it will be treated as all types.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - typ.  :roll:

No więc ten typ u mnie nazywa się "Recovery HD", tak jak w oryginalnym systemie Mac OS X. O czym każdy przekonać się może wpisując w terminalu komendę "diskutil list". Akademicka dyskusja. A ja nie czuję się na siłach by dyskutować z Tobą. [-X Dla mnie najważniejsze że cel osiągnięty.  \:D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie jest to akademicka dyskusja. Nie jest to nazwa partycji tylko typ partycji, koniec kropka. Tak jak widzisz wyżej:

OSX - każda partycja z systemem macOS niezależnie od wersji macOS oraz nazwy dysku z macOS

OSXInstaller - każda partycja/dysk z instalatorem macOS niezależnie od nazwy dysku/partycji

OSXRecovery - partycja Recovery HD z macOS

Windows, Linux - windows i linux niezależnie od wersji systemów.

 

Co za tym idzie masz 3 dyski z wndowsami o nazwach Win1, Win2 i Win3 idąc Twoim sposobem trzeba dopisać 3 ścieżki do ukrywania partycji i trzeba mieć jeszcze driver NTFS, żeby Clover wczytał nazwę dysku NTFS. Idąc moim sposobem przez customentries wystarczy dopisać wpis na ukrywanie wszystkich partycji Windowsowych i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widzę, że jak grochem o ścianę i podanie przykładu nie daje do myślenia. No i co z tego że masz Recovery HD, a ja piszę o Windowsie...

 

Ostatnia rzecz na plus w moim sposobie - pierdylnie Ci macOS i potrzebujesz dostać się do Recovery HD aby naprawić system albo go odzyskać z Time Machine, moim sposobem klikasz F3 w GUI i pojawia się ikona Recovery HD, w Twoim sposobie jesteś udupiony, jak masz bootloader na penie i innego kompa to pal licho, jak masz bootloader na EFI to pozamiatane.

 

Ciebie zadowala ukrycie partycji to się ciesz. Widzę, że próba edukowania ludzi jednak mija się z celem bo wszyscy karmią się papką na gotowo od Tonego, zero myślenia i czytania ze zrozumieniem, kopiuj wklej, jak coś nie działa to płacz co "kliknąć".

 

Ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem i życzą sobie podania wszystkiego na tacy i przeklepania jeszcze raz łopatologicznie tego co jest kilkanaście razy tłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem u siebie, wszystko działa. Polecam jednak troszkę czasu poświęcić na czytanie ze zrozumieniem.

Temat zamykam.

 

post-388-0-12983900-1497990177_thumb.jpg post-388-0-33067700-1497990187_thumb.jpg

	<key>GUI</key>
	<dict>
		<key>Custom</key>
		<dict>
			<key>Entries</key>
			<array>
				<dict>
					<key>Disabled</key>
					<false/>
					<key>Hidden</key>
					<true/>
					<key>Type</key>
					<string>OSXRecovery</string>
				</dict>
			</array>
		</dict>
	</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.