Skocz do zawartości

macOS 10.13 beta - instalacja na Mac Pro 3.1 (2008)


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, że da się podobnie jak 10.2.x, która działa idealnie. Ściągnąłem plik instalacyjny systemu, patcher dla High Sierra, stworzyłem instalacyjnego pendrivie przy pomocy patchera i zainstalowałem na czystym dysku.

Niby ok, ale przy próbie uruchomienia dostaję znak zakazu (czyli przekreślone kółko). Google podpowiadaja, że znaczy to brak możliwości odszukania katalogu system i więcej nic. Więcej porad nie znalazłem poza informacjami o sukcesach i poprawnym działaniu na MP 3.1

Może ktoś sobie poradził?

P.s.

Piszę tutaj, a nie na myapple, bo tam żyją jeszcze głównie w epoce Capitana i nie lubią tematów nietypowych. :)

Większość nietypowych tematów wędruje do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.2 ? Przecież Sierra to 10.12.5 a HighSierra to 10.13 Beta...

Nie zrozumieliśmy się. Pracuję pod Sierrą 10.12.5 (sorry za literówkę) i pod nią przygotowuję instalację na osobnym czystym dysku. Ten dysk i pondrive dla instalatora mam sformatowany jako HFS. Z tego co czytam, to instalator powinien zapytac jaki wybieram system plików pod 10.13, ale tego nie robi i instalacja przebiega prawidłowo na HFS. 

Po restarcie pojawia się sławne kółko i koniec. Teoretycznie patcher przygotowując pendrive, powinien nadpisać poprawki dla starych maszyn, ale jak widać coś szwankuje.

Tak więc - albo mam do kitu patcher, albo robię jakiś błąd.

---EDIT---

Ponownie robię od początku. Teraz według

http://www.softantenna.com/wp/tips/macos-high-sierra-patcher-tool/

Tłumacz google nieźle tłumaczy z chińskiego :)

Poprzednio nie zauważyłem, albo nie było pozycji macOS post instalation. Jeżeli będzie, to chyba się uda, bo patch musi być zapisany także na HD.

---Załatwione---

Wystarczy uruchomić po instalacji (powtórnie wczytując z pendrive) pozycję "macOS post instalation". Tutaj uwaga - niektóre patchery sa uszkodzone i nie maja tej opcji - wtedy kicha jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.