Skocz do zawartości

WhateverGreen - plugin dla VGA AMD


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ciekawie, zaraz będę testował. Ktoś już potwierdził, że działa.

 

https://github.com/vit9696/WhateverGreen

 

 

Features

  • Fixes boot to black screen
  • Fixes sleep wake to black screen
  • Fixes boot logo distortion in certain cases (-radlogo)
  • Fixes transmitter/encoder in autodetected connectors for multimonitor support
  • Fixes certain HD 7xxx initialisation (radpg=15)
  • Allows enforcing 24-bit mode on unsupported displays (-rad24)
  • Allows booting without video acceleration (-radvesa)
  • Allows automatically setting GPU model name or providing it manually for RadeonFramebuffer
  • Allows specifying custom connectors via device properties for RadeonFramebuffer
  • Allows tuning autodetected connector priority via device properties (HD 7xxx or newer)

 

Sleep działa poprawnie na karcie AMD RX 280X z wyłączoną zintegrowaną kartą grafiki. :D

 

 

Edit 314TeR:

Linki do pobrania:

Lilu : https://github.com/v...6/Lilu/releases

WhateverGreen: https://github.com/v...rGreen/releases

Edytowane przez 314TeR
Dodałem linki do pobrania binarnych wersji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie... od czasu 10.9.5 czekaliśmy na rozwiązanie problemów z czarnym ekranem na kartach AMD. 

 

Ciekawie się robi wokół rozwiązań naokoło pluginu Lilu. Niedawno AppleALC załatwił temat dźwięku, inne mniejsze inne drobne uciążliwe bolączki, teraz bolączki z VGA AMD miejmy nadzieję odchodzą do lamusa.

 

Teraz tylko znaleźć przyczynę problemów z zapisem na NVRAM i znów haMaci zrobią się bezproblemowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w 10.12.6 po DisplayPort z 2 monitorami. W biosie   CMS wyłączony, Grafika na PCI-e.  w cloverze sekcja graphics dla MSI RX 580 

<key>Graphics</key>
	<dict>
		<key>FBName</key>
		<string>Dayman</string>
		<key>Inject</key>
		<dict>
			<key>ATI</key>
			<false/>
			<key>Intel</key>
			<true/>
			<key>NVidia</key>
			<false/>
		</dict>
		<key>LoadVBios</key>
		<false/>
		<key>NvidiaSingle</key>
		<false/>
		<key>VideoPorts</key>
		<integer>5</integer>
	</dict>

FCPX 10.3.4 działa aż miło.  

 

Jedyny problem to sleep podejrzewam o to moje monitory iiama  27" bo to samo miałem z natywnie działającym GTX 770 tzn. po DVI sleep działa, po Display Port komp usypia ale przy próbie startu bootuje płytę odcina zasilanie próbuje drugi raz i się resetuje, pomaga wyłączenie monitorów w sleepie i wtedy komputer prawidłowo się budzi i można włączyć monitory. Jakby ktoś miał pomysł jak to rozwiązać to proszę o info .....

post-2912-0-26295000-1501238022_thumb.png

post-2912-0-04942100-1501238029_thumb.png

post-2912-0-07771000-1501242865_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już wersja 1.0.1.

 

Przetestowałem na identyfikacji iMac14.2 + Radeon 7770 Gigabyte i działa wybudzanie po sleep. Karta ta wcześniej wymagała patchwania AMDRadeonX4000.kext lub wrzucenia verde.kext. Zamiast tego trzeba dodać flagę w bootargsach: 

radpg=15

Uwaga - wpisuję się ją BEZ minusa ( - ) poprzedzającego. Wszystko się odpala a sleep i wybudzanie działa. 

 

Zrzut ekranu 2017-07-31 o 16.34.15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze dopytam o podłączenie do monitorów, bo mam problem po Display Port.  Po DVI i HDMI działa ok natomiast przy podpięciu DP do DP komp zaczyna usypiać monitory usypiają gdy komp zakończy usypianie (wiatraki i dyski stają) monitory się wybudzają a potem gasną z komunikatem no signal. Następnie gdy budzę komputer zaczynają wiatraki chodzić, po czym komputer przerywa zasilanie próbuje jeszcze raz i potem się resetuje. Co ciekawe bios nie widzi partycji EFI ma dysku (tylko Mac os X). Pomaga wyjęcie wtyczek DP z kart wtedy komputer robi beep startowy po czym  chyba 4 beepy i mogę włożyć wtyczki do dp komputer startuje normalnie.

 

Czy ktoś testował sleep po DP ?

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wspominałeś nie raz, podejrzewasz monitory. 

 

Usuń jeszcze z configu frambuffer i videoports. W FAQ WhateverGreen odradzają ustawiania ręcznego. Może być też tak, że np connectors masz inne niż faktycznie są na karcie i stąd masz takie jaja... ale z drugiej strony skoro problem był taki sam na NVIDII to chyba nie tu szukasz problemu. 

 

A te monitory np pod windows działają OK? Szukałeś czy nie aktualizacji firmware do monitora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam wspominałeś nie raz, podejrzewasz monitory. 

 

Usuń jeszcze z configu frambuffer i videoports. W FAQ WhateverGreen odradzają ustawiania ręcznego. Może być też tak, że np connectors masz inne niż faktycznie są na karcie i stąd masz takie jaja... ale z drugiej strony skoro problem był taki sam na NVIDII to chyba nie tu szukasz problemu. 

 

A te monitory np pod windows działają OK? Szukałeś czy nie aktualizacji firmware do monitora? 

Jutro przetestuje z brakiem ustawień. Wingrozy nie używam w ogóle ...  to możliwe ;)  natomiast pewnie będę musiał przetestować z innymi monitorami UHD lub 4k po DP, firmware też poszukam, lub napiszę do iiamy że mi się np. Mac Pro nie wybudza z RX 580 i czy mają nowy firmware. Chciałem tylko potwierdzi czy komuś udało się po DP-DP  uzyskać sleep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.