Skocz do zawartości

WhateverGreen - plugin dla VGA AMD


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam wspominałeś nie raz, podejrzewasz monitory. 

 

Usuń jeszcze z configu frambuffer i videoports. W FAQ WhateverGreen odradzają ustawiania ręcznego. Może być też tak, że np connectors masz inne niż faktycznie są na karcie i stąd masz takie jaja... ale z drugiej strony skoro problem był taki sam na NVIDII to chyba nie tu szukasz problemu. 

 

A te monitory np pod windows działają OK? Szukałeś czy nie aktualizacji firmware do monitora? 

 

 

Kable, Kable, Kable   :)

 

W końcu działa OK

 

Zacząłem wgłębiać się w problem Display port i podłączenia do monitorów. Z lektury wynika że jest masa problemów z tym (np Dell 4k, moje iiama 27") i z wybudzaniem nawet w windowsach. Problem częściowo dotyczy pinu 19 i 20 i chyba firmware. Mając oryginalne kable od monitora iiama, tyle że mini display port do display port monitora znalazłem na ebayu coś takiego

 

 http://www.ebay.pl/itm/Display-Port-Male-to-Mini-DisplayPort-Female-Adapter-Apple-LED-Display-24-27/252523950093?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

No i po złożeniu wszystkiego tj. karta AMD RX580, DP, przejściówka DP  do mini DP, kabel oryginalny o monitora mini DP do DP, monitor wejście DP sleep działa :)

 

Pozdrawiam MK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, pewnie jakbyś kupił porządne kable, to by działało. To co często jest w sklepach jest to najtańszy najgorszej jakości chinol. 

 

 

No tak tylko kupiłem właśnie kable 2m po ok 45 zł Delocka wiec wydawały mi się w miarę dobre. Musiałbym je przedzwonić jak mają podpięty ten 19 pin i czy jego wyłączenie powoduje poprawnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No i możemy pozbyć się WhateverGreen na rzecz opcji w Cloverze o nazwie RadeonDeInit - wymagany Clover min 4296.

	<key>Graphics</key>
	<dict>
		<key>RadeonDeInit</key>
		<true/>

 

A possibility to de-init Radeon cards.
It was very old problem since ElCapitan that AMD Radeon HD6xxx and up will not wake after sleep if used as first card.
If the card is secondary and CSM enabled then the card works fine. So the differences is initialisation.
The solution was found by vit9696 and used in private WhateverGreen.kext. Then Mieze proposed the solution as ACPI patch.

 

 

http://www.insanelymac.com/forum/topic/304530-clover-change-explanations/?p=2531908

http://www.insanelymac.com/forum/topic/328549-tracing-back-the-amd-gpu-wakeup-issue-to-its-origin/

http://hamac.pl/files/file/6-%7B%3F%7D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście działa, ale kartę RX580 widzi teraz jako R9 xxx 8192 MB. Nie wiem co lepsze? Z Lilu i WhateverGreen też nie jest tak perfekcjnie. Niby wszystko działa, ale niektóre pluginy do FCPX po wybudzeniu kompa nie chcą działać - nie wyświetlają okien edycyjnych. Pomaga jedynie reset kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z RadeonDeInit problem z pluginami jest taki sam jak w przypadku WhateverGreen ? Nie ma co przywiązywać uwagi do kosmetyki w postaci nazwy, ważne aby dobrze działało.

 

PS: nazwę można zmienić przez patch w Cloverze - patchowanie domyślnego framebuffera. Podrzucę wieczorem bo mam kompa z RX 580 8GB

 

EDIT:

 

R9 xxx w HEX to 523920787878, RX 580 to 525820353830

R9 xxx w Base64 to UjkgeHh4, RX 580 to UlggNTgw

 

Patch powinien wyglądać tak:

<dict>
	<key>Comment</key>
	<string>Rename R9 xxx to RX 580</string>
	<key>Disabled</key>
	<false/>
	<key>Find</key>
	<data>UjkgeHh4</data>
	<key>Name</key>
	<string>AMD9500Controller</string>
	<key>Replace</key>
	<data>UlggNTgw</data>
</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemem z wtyczkami ( ColorFinale, CrumplePop itp) to sprawa losowa, czasem po wybudzeniu działają, a czasem nie. Przed chwilą sprawdziłem z RadeonDeInit i działa wszystko OK, ale... Nie wiem co jest w tym Twoim Cloverze :) legalny ColorFinale domaga się ponownej aktywacji. Muszę odpalić ze starszej wersji Clovera i dezaktywować licencję, a następnie aktywować na nowym kompie - bo tak to właśnie wygląda, jakbym miał now/inny komputer. ICloud też mi zgłosił niemożność zalogowania się na konto - po podaniu hasła zalogował, ale jak odpalam kompa ze starego Clovera 4289 to ColorFinale jest aktywowany, a iCloud znów chciał hasła. Chyba mam "trudny dzień"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uaktualniam Clovera - mam taką nadzieję. Jeśli instalator czegoś nie zmienił, to musi być ta sama sekcja SMBIOS. Zaraz sprawdzę linia po linii. Ale przywróciłem poprzedniego Clovera - tak na chama kasując cały folder EFI i kopiując folder EFI z backupu i nic to nie dało. CF nadal domaga się aktywacji. Mam na szczęście na osobnym HDD kopię systemu ( robię raz w tygodniu klona CarbonCopyClonerem) i startując z niego, deaktywowałem licencję i aktywowałem na tym "niby nowym" kompie. Chcę się pobawić tym nowym sposobem RadeonDeInit, więc na kilka dni zostawię bez Lilu&Wh...

 

@Oswaldini zmiana nazwy działa z 9500, więc na razie tak zostawiam. Muszę zrobić jakiś test wydajności grafy czy te dwie metody mają jakiś wpływ na prawdziwą pracę, ale czas mnie strasznie goni... więc ciągle odkładam - nie mam nawet czasu na 10.13.1 żeby sprawdzić czy coś się zmieniło w stosunku do 10.13.0. Na pierwszej wersji FCPX miał kłopoty z zapamiętaniem preferencji.

 

Noż k...a burak ze mnie zapomniałem Ci podziękować.... dziękuję za podpowiedzi odnośnie RX580 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.