Skocz do zawartości

Intel X540-T2 10Gb w macOS


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej krótki przepis jak uruchomić zwykłą (generic) kartę intela X540-T2 pod macOS. Small Tree produkuje karty dla macOS na układzie X540. Niestety w sterownikach jest zabezpieczenie które sprawdza czy karta jest od Small Tree i jeśli tak to dopiero ładuje sterownik. 

 

1. Pobieramy i instalujemy sterowniki Small Tree z tej strony: https://www.small-tree.com/support/download_category?cat_id=6

W momencie pisania tekstu aktualnym sterownikiem dla systemów 10.9 do 10.12 była wersja 3.3.11 https://www.small-tree.com/cdn-files/SmallTreeIntel8259x-3.3.11.dmg.zip

2. Dodajemy do clovera taki mały patch obchodzący blokadę sterowników:

<dict>
  <key>Comment</key>
  <string>Intel X540-T2 10Gb patch - credits reyder haMac.pl</string>
  <key>Disabled</key>
  <false/>
  <key>Find</key>
  <data>
  D4XbAAAA
  </data>
  <key>Name</key>
  <string>SmallTreeIntel8259x</string>
  <key>Replace</key>
  <data>
  D4TbAAAA
  </data>
</dict>

I cieszymy się w pełni działającą kartą 10Gb Ethernet. 

 

msg-1-0-20162100-1481234617.png

msg-1-0-26397600-1481234620.png

msg-1-0-44404800-1481234611.png

 

Wszystkie podziękowania za znalezienie obejścia należą się reyder, ja tylko testowałem kartę. 

 

 

Karta jest o tyle ciekawą propozycją, że u chinoli można ją już kupić od ~$100 w porównaniu do $599.00 za Small Tree wydaje się być ceną do zaakceptowania. Szczególnie, że posiadając dwie takie karty możemy zbudować szybkie połączenie między NAS Synology z obsługą kart PCI-E jak np DS1517+ czy DS1817+ o przepustowości do 20Gb/s realnie pewnie w okolicy 2GB/s przesyłu po sieci, w porównaniu do 1Gb/s i ~120MB/s to wyraźny skok prędkości. Rozwiązanie polecam szczególnie pod uwagę osobom które zajmują się montażem video i potrzebują dostępu do ogromnej ilości danych z dużymi prędkościami. Zamiast inwestować w drogi RAID sprzętowy kompatybilny z macOS (np ATTO) można wykorzystać NAS Synology. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na wersji 3.5.0 niestety nie działa podany patch. Na 3.3.11 jest OK. Jak coś czysty sterownik w załączniku.

@reyder jakbyś popatrzył będę zobowiązany, jak potrzebne wsparcie w tym temacie w postaci $$ lub zwrotnej pomocy w innym temacie nie ma sprawy.

SmallTreeIntel8259x.kext-3.5.0.zip

EDIT: chyba zmieniła się pozycja do wyszukania z 0F 85 DB 00 00 00 na 0F 85 BA 00 00 00, zaraz sprawdzę patcha, czyli szukamy 0F 85 BA 00 00 00 i zamieniamy na 0F 84 BA 00 00 00. Dam znać jak sprawdzę.

Sprawdzę jeszcze czy zadziała FakePCIID_Intel_GbX.kext

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini - obczaj ten temat: https://forums.macrumors.com/threads/modify-retail-intel-10gbe-nics-to-use-small-tree-macos-drivers.1968456/

Możesz zmodyfikować subvendor id karty, tak aby przedstawiała się jakby była kartą small-tree. Wtedy w teorii powinny się załadować sterowniki bez popychania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@314TeR kiedyś robiłem z intelem 2x1gbps i niestety nie poszło pomimo zmienionego ID, może ustawiłem zły przez pomyłkę hgw.

@reyder dopiero teraz miałem czas sprawdzić, niestety nie działa :( dalej lecę na 3.3.11 w 10.14.6, niestety jest niestabilnie, wiesza sieć/koma co jakiś czas, wystarczy wypiąć, podpiąć ponownie i system działa ponowne ale wiadomo, że to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reyder przy bliźniakach nie jestem w stanie się umówić na godzinę :D Nie mniej temat odkładamy bo sprawdziłem jeszcze raz FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX - działa tylko kexty musza się ładować w odpowiedniej kolejności. FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX muszą być w Other, a SmallTreeIntel8259x.kext musi być w 10.1x - tylko w takim przypadku zrobi się spoofing Device ID i Subsystem ID, ja dodatkowo zmodyfikowałem sobie jeszcze nazwę modelu karty sieciowej w FakePCIID_Intel_GbX

			<key>FakeProperties</key>
			<dict>
				<key>RM,device-id</key>
				<data>
				KBUAAA==
				</data>
				<key>RM,subsystem-id</key>
				<data>
				CgAAAA==
				</data>
				<key>model</key>
				<string>Intel Ethernet Controller 10G X540-AT2</string>
			</dict>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.