Skocz do zawartości

Karta graficzna do Mini ITX


hapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Udało mi się upchnąć wszystko obudowie Cube (trochę więcej przerabiania, ale sprzęt już działa, co prawda póki co na windowsie, ale niedługo postawie Maca) i okazuje się że jeszcze może się tam zmieścić karta graficzna na mini itx, generalnie płyta: GA-Q87TN ma niestety tylko dwa złącza x4 (25W) i Mini x1, stąd zapewne musiałbym użyć risera z x1 (z x4 jeszcze nie znalazłem) z molexem i tutaj rodzi się pytanie jaką kartę polecacie, zasilacz mam 210W, procesor i5-4690K + 8GB Ramu (docelowo 16GB).

 

Pomyślałem że karta przyda się do podstawowej obróbki video + może ewentualnie pod windowsem bym zagrał w coś :)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na rynku sporo kart w rozmiarze "mini", z tego co widziałem to nawet do GTX1080Ti włącznie. Niestety, obawiam się, że zasilacz 210W będzie za słaby nawet dla energooszczędnych kart pokroju GTX1050. Przed takim upgrade, osobiście polecam wymienić zasilacz na inny, o większej mocy - optymalnie w okolicach 450-500W, a następnie dołożyć GTX1060/1070 mini, na przykład od Zotaca czy Gigabyte - bardzo fajnie spisuje się w pracy z zestawem Adobe, a i zagrasz na tym zestawie w niemalże wszystkie nowoczesne tytuły na detalach wysokich/ultra. W przypadku, gdy chcesz pracować z video w FCPX, zdecydowanie przyda się jakiś Radeon, jednak nie spotkałem się z czymś mocniejszym w wersji mini, niż RX570. Będzie wyraźnie lepszy w FCPX, ale w innych zastosowaniach GTX1070 zjada go na śniadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie bierzemy pod uwagę wymiany zasilacza, to ja polecam GT1030. Szybsza od GT640 i wyraźnie nowsza, a i zużywa 2x mniej prądu niż GTX750, przy czym nie odstaje aż tak bardzo. Z drugiej strony, GTX1050 powinien być energetycznie "na styk", a wydajnościowo już to całkiem sensowna GPU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, generalnie przy tej płycie Gigabyte jest zasilacz zewnętrzny przy tej płycie pisze:

Connector Dimension: 7.4 x 5.1mm, 180W = 19V / 9.47A

Stąd nie wiem czy płyta przyjmie więcej mocy gdy potrzeba... bo jak coś mógłbym połączyć dwa wzmacniacze i zwiększyć moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta droga z tą obudową. Problem będziesz miał z odprowadzeniem ciepła. JAk zapuścisz cokolwiek liczące aplikację to się to ugotuje w tej obudowie. To jest bardzo ładna obudowa (designerska) i idealnie sprawdza się jako komputer do przeglądania netu i aplikacji office. Ma dwa wyjścia video tak że działa z 2 monitorami (można kupić dopasowane z serii acrylic od appla). Natomiast jeśli chcesz mieć ładną maszynkę do liczenia (fcpx) to możesz zmodować obudowę G4 (quicksilver) bardzo łatwo lub G5 z PPC trochę więcej zabawy. tam upchniesz wszystko nawet 2x vga i na szynie 16x 

 

No tak na chłopski rozum wsadź 200w żarówkę w podobnej wielkości pudełko i zobacz co się stanie ;)

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź lulek, generalnie zainspirowałem się tym zestawem sprzed 5 lat https://www.tonymacx86.com/threads/sleppeks-cube-2-1-build-core-i7-3770t-ga-z77n-wifi-16gb-ram-500gb-ssd-ati-6670.96127/gdzie został włożony Radeon 1GB, stąd wpadłem na pomysł że skoro u mnie jest miejsce to dlaczego by nie :) Ale fakt mój procesor nieco bardziej grzeje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze muszę trochę poczytać (trochę się rzuciłem z motyką na słońce, ale mimo wszystko obudowa jest piękna :)), wpadłem na pomysł aby riserem wyjść poza obudowę i zrobić kartę zewnętrznie z osobnym zasilaniem - nie ciągniętym z płyty, wtedy wielkość karty mnie nie ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.