Skocz do zawartości

Kexty nvidia 05b07


MrVanosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ma ktoś może wersję 10.12 (nie 10.12.1 itp.) Sierry i mógłby zainstalować te sterowniki od nvidii i podesłać mi kexty tych sterowników? Reinstalowałem maca i zapomniałem o tych sterownikach kompletnie a nowe wersje nie działają z moją kartą. Szukałem Sierry w wersji 10.12 ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej instalki, kopię Time Machine też wywaliłem i teraz nie mogę normalnie pracować przez glitche i inne artefakty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcifistem wypakujesz, bodajże też 7-zip może to ogarnąć. Są też ręczne metody wypakowania. Jest też aplikacja z starszego X-Code - Package Maker i jego wersja flat. 

 

Jest też aplikacja która pacyfikuje sterowniki webowe i zdejmuje z nich blokadę startu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc udało mi się wypakować Pacifistem ale niestety te sterowniki są jednak za stare. W 10.12.6 w panelu pokazuje się, że niby działają ale brak QE/CI. Oczywiście podmieniłem tam wersję systemu, żeby były obsługiwane przez tą co mam ale nie działa. Czyli zostaje mi czekać aż nazbieram fundusze na nową kartę graficzną bo te Fermi nie dają rady, widziałem na innym forum ktoś też miał ten problem i jedynie sterownik 05b07 dobrze działa. Jeszcze spróbuję poszukać instalki 10.12 bo na razie sprawdziłem tylko torrenty i tam już te wersje mają 0 seedów ale może w innych źródłach da radę coś znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprzęt, ze stopki. Systemu nie da się używać brak qe/ci mnóstwo glitchy np. w text edit jest cały czarny ekran

post-1400-0-14170300-1497095846.pngNa wersji 10.12 to tylko ten sterownik czyli 05b07 działał nowsza wersja do DP4(05b01) juz wywoływała te glitche a przed 05b07 był jeszcze 05b03 ale on to był do DP1 więc wątpię by działał na 10.12.6. Tutaj jeszcze błąd przy wgraniu tego 05b07 do 10.12.6 49w2FLg.jpg ten NVEnabler wrzucony tylko do testu. Z nim nawet system wstać już nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz listę wszystkich sterowników:

https://gfe.nvidia.com/mac-update

 

A tak nawiasem mówiąc - co się dzieje? 

 

Sprzęt ze stopki?  MSI itd. 

Ewentualnie jest jakaś metoda by odpalić QE/CI na applowych sterownikach? Z programów do obróki wideo korzystam rzadko, najczęściej wykorzystuję maca do robienia stron, aplikacji na Androida, zacząłem też uczyć się pisania aplikacji pod iOS więc jakaś większa wydajność graficzna nie jest mi potrzebna. W informacjach wykrywa kartę i pokazuje 1536 MB ramu(chociaż mam 1Gb ale to zawsze mi tak pokazywało). Jeszcze jak uda mi się na tych sterownikach uzyskać rozdzielczość 2560x1080 to mogę przy nich pozostać ale chciałbym mieć przezroczystość menu itp. czyli odpalić QE/CI. Zintegrowanej grafiki oczywiście nie mam bo mam Xeona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki webowe aktywowałem poprzez zmianę wpisu w Info.plist w NVDAStartupWeb.kext i na 99% ona zadziałała bo po tym w panelu od nvidii pokazuje mi się, że ten sterownik jest do tej wersji systemu a nie wyskakuje błąd, że muszę go zaaktualizować. Zapis do NVRAMu działa jak najbardziej bez żadnych poprawek(mam nawet spatchowany bios ale to pod PM (UEFIPatch))

 

Clover najnowszy 4173. Na mojej grafice nawet bez Inject Nvidia wszystko działa tak samo ale i tak mam cały czas to włączone

 

Tak ten Xeon nie ma zintegrowanej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zmiennych nvram masz wpis aktywujący stery? Pytam, bo na wyższym screenie jest błąd ładowania sterowników... 

 

Jak masz na 100% wgrane sterowniki webowe, oraz masz 100% pewność, że są aktywowane oraz, że w config.plist masz inject nvidia na true - to pozostaje eksperymentowanie z zmianą vBIOSów od karty. Nie mniej nie masz pewnie innej VGA by równolegle ją móc włożyć w komputer i go wystartować gdyby się okazało, że vBIOS uwalił kartę? 

 

BIOSy różne masz tu, możesz poszukać swojej VGA i zobaczyć czy nie ma innych np nowszych lub starszych biosów. 

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=NVIDIA&manufacturer=&model=GTX+550+Ti&interface=&memType=&memSize=&since=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - jak aktywujesz sterowniki webowe - masz działający zapis do NVRAM? 

 

Clover względnie najnowszy - tam było ostatnio wiele poprawek, m.in. do wstrzykiwania nvidii (intect nvidia). 

 

Ten Twój Xeon - on grafiki nie ma? 

Instalowałem teraz wszystkie sterowniki od najstarszych do najnowszych i zauważyłem, że w wersjach nowszych >10.12 wykrywa rozdzielczość 2560x1080(co jest dziwne bo na 10.12 i 05b07 wykrywało 1080p i musiałem switchresx ustawiać oraz stosować pixel clock patch) ale nie ma QE/CI a glitche zaczynają się od wersji 378.05.05.05f01(10.12.4) czyli od tej, w której wprowadzili obsługę pascali. Czyli na razie zostaję na sterownikach 367.15.10.45f01(10.12.4) bo tutaj mam natywną rozdzielczość ale brak QE/CI. Jakoś chyba dam radę przeczekać na nich do momentu zakupu nowej grafiki. A na tych najnowszych sterownikach pod 10.12.6 nie wykrywa natywnej rozdzielczości tylko 1080p... nvidia ale narozrabiałaś

Przykładowy glitch na kextach >od wprowadzenia obsługi pascali

post-1400-0-91544600-1503086016_thumb.jpg

Zdjęcie z telefonu bo po wgraniu screena na forum jak i na imgura nie było nic widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że w 99% wypadków DVI wcale nie przeszkadza a monitor/karta może się inaczej zachowywać. Po DVI jak masz monitor z dźwiękiem też jest przesyłany dźwięk. Poszukaj dobrze w specyfikacji karty/monitora - zdziwisz się. 

 

U Ciebie może te dwa urządzenia się zwyczajnie nie dogadują. 

 

Próbowałeś zrobić "okrojony" EDID? 

http://hamac.pl/topic/8953-marginesy-przy-bootowaniu-clover%C5%82adowanie-osx-monitor-rozpoznany-jako-tv/

 

Ja tym skryptem muszę spacyfikować mój LG 27", który błędnie jest wykrywany jako TV i macOS ustawia mu błędne parametry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś namiary? Moja karta to ta https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N550WF2-1GI#ovna stronce są tylko dwa biosy jeden dla pamięci Samsunga drugi dla pamięci Hynixa. Na razie rodzaju pamięci nie sprawdzę bo muszę do tego celu zainstalować Windowsa bo na macu chyba nie da się sprawdzić

Edit: ok sprawdziłem kości mam Hynixa, wersja biosu 70.26.43.00.03 a na stronie dostępna 70.26.3A.00.01 spróbuję ją zainstalować i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten bios co najnowszy bios co był na stronie producenta do mojej karty(na tamtej stronie była ta sama wersja) i żadnych zmian. Nadal brak QE/CI na starych sterownikach nvidii na nowych artefakty, glitche. Na applowych brak QE/CI po DVI brak obrazu. A po DVI nie mam dźwięku nawet na windowsie sprawdziłem nie pokazuje się wyjście nvidii. Kabel DVI-D bo np. DVI-I nie włożę do monitora

Edit: Nie wiem skąd wytrzasnąłeś, że po DVI też jest przesyłany dźwięk, wiki mówi coś takiego: DVI-D – przesyła tylko dane cyfrowe. Niektóre karty graficzne posiadają możliwość przełączenia się w tryb HDMI używając złącza DVI co pozwala na przesyłanie dźwięku, jednak nie jest to zgodne ze standardem i wymaga zastosowania przejściówki DVI –> HDMI[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim co zrobiłeś, wygląda, że pozostaje tylko zmiana VGA na inną. 

 

Możesz mi uwierzyć lub nie, ale praktycznie wszystkie karty od ATI HD 3xxx i nvidii 2xx, które mają DVI w tym DVI też jest tor audio. Wynika to z konstrukcji i podobieństw DVI i HDMI. Porównaj sobie sygnały elektryczne jakie są w złączu DVI i HDMI. Jako tako sygnał w DVI i HDMI do rozdzielczości 1920x1200 w ogóle się nie różni, są dokładnie te same sygnały puszczone w w taki sam kabel. Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie jak jest miksowany tor cyfrowy obrazu i audio, ale to akurat nie jest istotne, ważne że całość trafia w strumie TMDS. To czy VGA potrafi puścić audio zależy czy VGA posiada cyfrowy kodek na każdym z wyjść, a z tego co wiem praktycznie każdy chip od czasów premier w/w układów ma zaimplementowane kodeki audio w sobie. NVIDIA i ATI projektują chipy tak aby były uniwersalne, żeby producenci kart mogli sami sobie zdecydować czy na wyjściu A chcą mieć DVI czy HDMI, dlatego też kodeki znajdują się na każdym wyjściu. Kodek audio będzie uaktywniony jak monitor przedstawi się EDID zawierającym informacje o możliwości puszczenia audio. 

 

U Ciebie podejrzewam, że raczej monitor nie ogarnia toru audio na wejściu DVI, pewnie jakbyś połączył kablem VGA DVI -> HDMI Monitor to dźwięk by się znalazł. To oczywiście nie wpływa w ogóle na Twój problem, bardziej piszę to jako ciekawostkę aby nie dyskwalifikować/zakładać, że skoro DVI to dźwięku ma nie być i koniec.  

 

PS Po DVI powinieneś mieć kable Dual Link - taki sprawdzałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVI-I a DVI-D to sprawa oczywista i są różne, DVI-A umożliwia przesył toru analogowego. Natomiast DVI-D występuje w dwóch wersjach, single link i dual link. Widziałem kablem single link które miały wszystkie piny w wtyczce, ale nie miały wszystkich połączeń elektrycznych, przez co taki kabel nie działał na monitorach z rozdzielczością 1920x1200. 

 

Jak masz miernik, to możesz zweryfikować czy wszystkie piny w kablu są "drożne".

 

To i tak chwytanie się brzytwy... bo jak VGA by miała działać, to by działała na HDMI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz VGA? 

 

Mam walającą się w szufladzie ASUSa Radeona 7770 z dobrym i cichym chłodzeniem DirectCU. Działa na niej metal, OpenCL dla np FCPX, a w obliczu wciąż braku sterowników od nvidii dla 10.13, oraz rozwiązania problemów z sleepem możliwe, że będzie trzeba się przerzucać na Radeony... 

 

Jakbyś był zainteresowany to pisz na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem zainteresowany gdzieś po 1 będę kupował nową kartę nie ukrywam, że będę do tego biorę jeszcze jakiegoś hdd'ka na nim będzie Windows i od czasu do czasu pogram w jakieś gierki więc taki Radeon do gry na wyższych detalach się nie nada. A czaję się na GTXa 1060 ale chyba najpierw się wstrzymam do jakiegoś GM'a High Sierry, żeby zobaczyć czy nvidia wyda jakieś stery czy nie bo jak nie to wtedy będę jakiegoś RX'a kupował. Ale wątpie by Nvidia porzuciła maca przecież ludzie mają pokupowane egpu i korzystają z nvidii na macu więc raczej ich tak szybko nie porzucą :P Tak czy siak dzięki za propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.