Jump to content
Sign in to follow this  
HIDEE

Webdrivery NVidia

Recommended Posts

Zastanawia mnie dlaczego po każdym, nawet małym updacie systemu trzeba zmieniać sterowniki do kart graficznych od NVidii.

Mam kilka urządzeń (nieapplowych) i jakoś żadne z nich nie potrzebuje takich kombinacji.

Co wy o tym myślicie? Do czego to może zależeć?

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu, by nie "mnożyć bytów na Forum". Jeśli popełniłem błąd, to przepraszam. Pytanie: Jak sprawdzić, poza wizualną oceną, czy dana karta graficzna działa poprawnie, czy nie. Jak dowiedzieć się, czy karta wymaga sterowników od producenta, czy też jest w pełni wspierana przez system. Karty: GT 740, GT 710 i GeForce 210.

GT740 powinna zaskoczyć na systemowych sterownikach.

GT710 to Fermi, może być problematyczna - artefakty, zwiechy - Fermi nie były montowane w Makach.

G210 to stara już karta, ale powinna działać.

Dzięki za info. To teraz kilka słów więcej wyjaśnień. Chodzi przede wszystkim o GT740. Faktycznie zaskoczyła od razu, tj. jest prawidłowo rozpoznawana i  wyświetlana, jednakże odnoszę wrażenie, że tak jakby... wolniej działała. Strony otwierają się z lekkim opóźnieniem.. video na stronach zwalnia. Ogólnie obserwuję zachowanie typowe dla słabej karty graficznej. Gdy przełączę się na intelowską grafikę z płyty - wszystko pięknie śmiga. Tyle że rozdzielczość mnie nie zadowala. W 740 mam 4GB i używam monitora 4k.

710 mam zainstalowaną w innym hamaku i tutaj sprawia wrażenie, że wszystko jest OK. Ale to Sierra no i rozdzielczość niewielka bo to obsługa TV, więc satysfakcjonuje mnie w zupełności, choć faktycznie, coś z nią też jest nie tak, bo miałem problemy z instalacją OSX'a. Udało mi się, wkładając dysk na którym Sierrę zainstalowałem w innym hamaku i tak jest ok.

Jednak nie daje mi spokoju ta 740-ka na High Sierra. Czy ktoś może spotkał się z podobnymi problemami uaktualniając z 10.12.6 do 10.13.1 ?