Skocz do zawartości

Przenośny router LTE z akumulatorem


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś sprawdzonego przenośnego routera LTE z akumulatorem, który udostępnił by po wifi sieć. Potrzebuję coś pod kątem wyjazdu za granicę aby móc sobie na miejscu kupić jakąś kartę lokalnego operatora i korzystać z internetu przez WIFI. 

 

Ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem, może coś polecić? Albo które urządzenia omijać szerokim łukiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z mającego już swoje lata modemu Huawei E5377, w zestawie z kilkoma bateriami na wyjazdy (na baterii wytrzymuje do 5-6 godzin). Brak zastrzeżeń co do jego działania w Europie i Azji, ale na wyjazdy do USA/Kanady się ten sprzęt nie nadaje z racji braku obsługi tamtejszych pasm dla 3G i LTE. Na wyjazdach do Kanady i USA używam telefonu (iPhone 7+) jako hotspotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo się zastanawiałem kiedyś nad takim rozwiązaniem. Chciałem coś uniwersalnego ponadczasowego. Dawno temu kupiłem Tp-Linka TL-MR3040 - do tej pory go używam. Robi mi za router, extender i AP. Ma RJ45 i USB. Dzięki niemu rozwiązuje każde problemy sieciowe podczas wakacji. W niektórych hotelach słabe WiFi, ale jest WAN w pokoju to robię swojego hotspota. Jak jestem na basenie, a jest słaby sygnał to po drodze wrzucam na parasol mój router, który robi za extender. Wiem, że to brzmi słabo, ale taką mam pracę, że muszę być online na wakacjach... Do USB wkładam modem - posiadam Huawei E3272, a do niego kartę operatora i mam to co potrzebuję. Jak zmieni się standard to wymienię modem i dalej mam sprawne urządzenie. 

Na którymś wyjeździe zapomniałem zabawek i na miejscu kupiłem  Tp-Linka M7350 - kompaktowe urządzenie do którego wrzucasz kartę lokalnego operatora i robisz AP 4G. Nic nie wystaje (modem) więc wygodniejsze w transporcie. Na miejscu wrzucam podłączone pod USB w samochodzie i mam hotspota (miałem, bo auto sprzedałem, a w nowym mam już wbudowane...) 

Oba urządzenia działają i służą mi od dłuższego czasu, więc nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TP-Linka MR3420, po LTE w Play udawało się wyciągnąć 15 Mbps z modemem Huaweia E3272, ale kluczowa jest zmiana kaszaniastego firmware TP-Linka na jakiś alternatywny, na stockowym się nawet nie zapinał po LTE. U mnie śmigał z Gargoyle by Obsy. Plus do modemu najlepiej podpiąć dodatkowe zasilanie, tańsze routery TP-Linka trzymają się sztywno specyfikacji USB i nie dadzą więcej niż 500mA na USB, a modemy LTE lubią zjeść 700mA i więcej ;)

Także ten model routera omijaj szerokim łukiem, natomiast sam modem Huaweia polecam, jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.