Jump to content

Przenośny router LTE z akumulatorem


314TeR
 Share

Recommended Posts

Szukam jakiegoś sprawdzonego przenośnego routera LTE z akumulatorem, który udostępnił by po wifi sieć. Potrzebuję coś pod kątem wyjazdu za granicę aby móc sobie na miejscu kupić jakąś kartę lokalnego operatora i korzystać z internetu przez WIFI. 

 

Ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem, może coś polecić? Albo które urządzenia omijać szerokim łukiem. 

Link to comment
Share on other sites

Osobiście korzystam z mającego już swoje lata modemu Huawei E5377, w zestawie z kilkoma bateriami na wyjazdy (na baterii wytrzymuje do 5-6 godzin). Brak zastrzeżeń co do jego działania w Europie i Azji, ale na wyjazdy do USA/Kanady się ten sprzęt nie nadaje z racji braku obsługi tamtejszych pasm dla 3G i LTE. Na wyjazdach do Kanady i USA używam telefonu (iPhone 7+) jako hotspotu.

Link to comment
Share on other sites

długo się zastanawiałem kiedyś nad takim rozwiązaniem. Chciałem coś uniwersalnego ponadczasowego. Dawno temu kupiłem Tp-Linka TL-MR3040 - do tej pory go używam. Robi mi za router, extender i AP. Ma RJ45 i USB. Dzięki niemu rozwiązuje każde problemy sieciowe podczas wakacji. W niektórych hotelach słabe WiFi, ale jest WAN w pokoju to robię swojego hotspota. Jak jestem na basenie, a jest słaby sygnał to po drodze wrzucam na parasol mój router, który robi za extender. Wiem, że to brzmi słabo, ale taką mam pracę, że muszę być online na wakacjach... Do USB wkładam modem - posiadam Huawei E3272, a do niego kartę operatora i mam to co potrzebuję. Jak zmieni się standard to wymienię modem i dalej mam sprawne urządzenie. 

Na którymś wyjeździe zapomniałem zabawek i na miejscu kupiłem  Tp-Linka M7350 - kompaktowe urządzenie do którego wrzucasz kartę lokalnego operatora i robisz AP 4G. Nic nie wystaje (modem) więc wygodniejsze w transporcie. Na miejscu wrzucam podłączone pod USB w samochodzie i mam hotspota (miałem, bo auto sprzedałem, a w nowym mam już wbudowane...) 

Oba urządzenia działają i służą mi od dłuższego czasu, więc nie mogę złego słowa powiedzieć. 

Link to comment
Share on other sites

Ja na wyjazd do Tajlandii zabrałem TP-LINK M7350. Sprawował się bez zarzutu. Ma przystępny interfejs i appkę.

Jedyne na co mógłbym narzekać, to kalkulator zużycia danych. Ale na szczęście zawsze zawyża zużycie, a nie zaniża, więc z dwojga złego lepiej tak ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam TP-Linka MR3420, po LTE w Play udawało się wyciągnąć 15 Mbps z modemem Huaweia E3272, ale kluczowa jest zmiana kaszaniastego firmware TP-Linka na jakiś alternatywny, na stockowym się nawet nie zapinał po LTE. U mnie śmigał z Gargoyle by Obsy. Plus do modemu najlepiej podpiąć dodatkowe zasilanie, tańsze routery TP-Linka trzymają się sztywno specyfikacji USB i nie dadzą więcej niż 500mA na USB, a modemy LTE lubią zjeść 700mA i więcej ;)

Także ten model routera omijaj szerokim łukiem, natomiast sam modem Huaweia polecam, jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.