Skocz do zawartości

Intel HD Graphics 620 - zbyt ciemny ekran


Misterius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powróciłem do hackintosha po zmianie laptopa na Acera F5-573G i pomyślnie odpaliłem wszystko oprócz WiFi i Nvidii (GeForce 940MX - da radę ją w ogóle ruszyć?)

 

Problemem jest to, że nie działa mi domyślna regulacja jasności, a sam ekran jest zbyt ciemny do komfortowego używania laptopa w widnym świetle.

 

Użyłem config.plist z tego linku - https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD615_620_630_640_650_spoof.plist
Plus instrukcji z tego filmiku - 

czyli wrzuciłem poprawki do configu z injectą karty i dorzuciłem kexty FakePCIID_Intel_HD_Graphics oraz FakePCIID

Widziałem temat wyżej (http://hamac.pl/topic/14338-kwestia-mobilnych-inteli-natywna-regulacja-jasno%C5%9Bci-dla-sierra-10124-i-nowszych/), ale instrukcję dotyczące DSDT są chyba trochę przestarzałe na forum (z roku chyba 2006 jak sprawdzałem, dotyczyły snow leoparda..) i pewnie coś się zmieniło w kwestii edycji DSDT. Nie da się tego poprawić jakimś małym wpisem w configu albo kextem? ewentualnie czy ktoś mógłby mnie naprowadzić jak wyedytować DSDT i dodać te poprawki? a może problem wcale nie dotyczy tego wyżej opisanego tematu?
 

MacOS 10.12.6

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na stary poradnik - od 10.12.6 jest natywna obsługa tej grafiki i nie trzeba używać fake id. Użyj tego configu:

https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD615_620_630_640_650.plist

do kextów dorzuć Lilu, IntelGraphicsFixup oraz IntelGraphicsDVMTFixup i powinna wstać.

 

Poradnik do odpalania regulacji jasności jest jak najbardziej aktualny. Działa to na Kaby Lake, osobiście sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpsx86 dziękuję za pomoc. Odpaliłem Twoim sposobem, w sumie nie ma większych zmian, karta wykrywana jest nadal jako unkown, akceleracja działa, ale to było też wcześniej. Przerzuciłem cały config, władowałem kexty do clovera i tyle.

 

jak mogę ugryźć ten DSDT? Są poradniki na forum czym i jak się tym zająć, ale są trochę stare. Mam po prostu skopiować z zawartości posta DSDT, skompilować (jak?) i przerzucić do clovera & dopisać linijkę żeby czytał to DSDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To nie to, prześlij plik DSDT.aml

 

Hej Danielosx86

 

Mam identyczny problem jak kolega Misterius z laptopem Acer Aspire F5-573G więc nie zakłądałem osobnego tematu. Nie działa mi regulacja podświetlania ekranu. Udało mi się napisać patch SSDT-DiscreteSpoof.aml do grafiki aby wyłączyć kartę Geforca dzięki czemu mogłem przystąpić do instalacji OS X (użyłem do tego również Lilu.kext, IntelGraphicsFixup.kext) . W załączniku zawartość mojego folderu Clover oraz plik DSDT.aml. Czy mógłbym cię również prosić o napisanie dla mnie poprawki do Clovera umożliwiającej sterowanie podświetlaniem ekranu?

 

System mam postawiony prawidłowo. Ale podczas pracy są błędy w wyświetlaniu niektórych elementów ponieważ pojawiają się czarne elementy interfejsu.

EFI.zip

DSDT.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.