Skocz do zawartości

Premiera iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X - 12.09.2017 godz 19:00


Rekomendowane odpowiedzi

Co do FaceID ? Używałem kilka telefonów z ta funkcja i nie jest to tak wygodne jak TouchID i nie wmówisz mi, że Apple nie zostawiłoby TouchID jeśli udałoby się im je wprowadzić.

No tak uzywales tego na badziewnym androidzie, tak samo syfiastym systemie jak windows. Zauwaz, ze Apple nic odkrywczego nie robi, przewaznie wprowadza rozwiazania bedace juz na rynku, tylko jak wprowadza to Apple to po prostu to dziala, dziala Apple Watch z calym ekosystemem firmy w odroznieniu od andka, dzialaja roznego rodzaju handsoffy itp, czego nie mozna powiedziec o innych systemach. U Apple wystarczy jeden program, aby zrobic to co uzytkownik wymaga i potrzebuje, na andku i windzie trzeba testowac dziesiatki, zeby byc zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, przystawianie twarzy aby telefon mógł ją zeskanować jest dużo mniej wygodne niż TouchID. Możesz produkować się ile chcesz i nic tego nie zmieni. Czas cisnął Apple bo rocznica i musieli pokazać coś innowacyjnego, a nie kolejnego iPhone 6 z zmienionymi bebechami, a że nie udało im się wprowadzić tego co planowali, cóż. Za rok prawdopodobnie zobaczymy powrót TouchID, bo na darmo Apple nie uzyskało patentu na ‚TouchID wbudowany w ekran’ tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak uzywales tego na badziewnym androidzie, tak samo syfiastym systemie jak windows.

I tak samo syfiastym jak i iOS. Używam zarówno telefonu z androidem (głównie Pixel XL) jak i iPhone (7+) i zaczyna mnie irytować coraz większa ilość limitacji w iOS, które podyktowane są jedynie "widzimisiem" Apple.

 

Zauwaz, ze Apple nic odkrywczego nie robi, przewaznie wprowadza rozwiazania bedace juz na rynku, tylko jak wprowadza to Apple to po prostu to dziala

No tak, bo na innym sprzęcie to niby nic nie działa... oj, chyba dawno nie miałeś w rękach czegoś z Androidem, w szczególności z linii Nexus/Pixel.

U konkurencji, już dwa lata temu Nexus Imprint przy modelu 5X działał wyraźnie lepiej (od strony szybkości skanowania + skuteczności samego zabezpieczenia) od TouchID w najnowszym w tamtym okresie iPhone 6s. Aktualnie, algorytmy Apple odnośnie przetwarzania danych biometrycznych rozwijają się i uczą znacznie wolniej od algorytmów opracowywanych przez Google.

 

dziala Apple Watch z calym ekosystemem firmy w odroznieniu od andka, dzialaja roznego rodzaju handsoffy itp, czego nie mozna powiedziec o innych systemach.

Na moim zegarku z Android Wear działa mi wszystko, z wyłączeniem dwóch funkcji - Handoff/Continuity i Universal Clipboard, których to w tym systemie brak.

 

U Apple wystarczy jeden program, aby zrobic to co uzytkownik wymaga i potrzebuje, na andku i windzie trzeba testowac dziesiatki, zeby byc zadowolonym.

Okej. W takim razie - chcę bez dostępu do jakiejkolwiek sieci komórkowej bądź wifi, po kablu - skopiować z iPhone na komputer zakupione, ściągnięte wcześniej z iTunes utwory muzyczne. Kiedy iTunes mi na to pozwoli? Kiedy nie będę musiał bawić się w rozbebeszanie paczki z backupu by te pliki wyciągnąć?

 

Nie zrozumiałeś mnie, przystawianie twarzy aby telefon mógł ją zeskanować jest dużo mniej wygodne niż TouchID. Możesz produkować się ile chcesz i nic tego nie zmieni. Czas cisnął Apple bo rocznica i musieli pokazać coś innowacyjnego, a nie kolejnego iPhone 6 z zmienionymi bebechami, a że nie udało im się wprowadzić tego co planowali, cóż. Za rok prawdopodobnie zobaczymy powrót TouchID, bo na darmo Apple nie uzyskało patentu na ‚TouchID wbudowany w ekran’ tego roku.

Apple w sofcie już to potwierdziło - większa część tego rozwiązania jest już zakodowana i docelowo ma pozwalać na wybranie dowolnej cechy biometrycznej do autoryzacji konkretnych działań, jak i na wymuszenie wykorzystania więcej niż jednej cechy biometrycznej do potwierdzenia tożsamości.

 

 

Odnośnie samego FaceID, to od strony kodowej jest to jedno z najdurniejszych rozwiązań tego typu, jakie miałem możliwość kiedykolwiek widzieć i bez większego problemu będzie się ono dało obejść z pomocą pojedynczego zdjęcia, tak jak i będzie można zobaczyć przypadki, w których ktoś z zarostem - po goleniu nie będzie w stanie odblokować urządzenia inaczej, niż kodem.

Zamiast faktycznie "rozpraszać" i zdejmować po kolei punkty z obrazu z kamery - z kilku pozycji, w celu potwierdzenia wystąpienia konkretnego elementu cechy biometrycznej - zgodnie z aktualnie dostępnymi algorytmami, których skuteczność jest w zupełności wystarczająca... Apple poszło o jeden krok za daleko, ale tym razem w tył. FaceID wykorzystuje techniki dostępne od około pięciu lat na rynku, z których między innymi bankowość (m.in. UBS, Lloyds UK) wycofała się jakieś dwa lata temu, uznając je za mało bezpieczne.

 

FaceID wykonuje prostą detekcję twarzy na obrazie z kamery (totalnie nic zaawansowanego; ot dla człowieka znającego bibliotekę OpenCV, z której korzysta też Apple, jest to w porywach godzina, może półtorej godziny spędzone na kodowaniu rozwiązania), a następnie (ta druga część już trochę bardziej czasochłonna :P ), po wykryciu twarzy, zapisuje jedną klatkę na której ta twarz się znajduje, po czym obraz ten wrzucany jest do konwolucyjnej sieci neuronowej (wykonującej głównie skierowaną regresję na wolumetrycznej, trójwymiarowej reprezentacji geometrii twarzy, zbudowanej na podstawie obrazu 2D), która operuje na pojedynczym obrazie 2D zawierającym twarz. Nie wymaga to specjalnego ustawiania się "do zdjęcia", wszelkiej maści emocje widoczne na twarzy, jak i przedstawienie samej twarzy w różnych pozach - mają wpływ na wynik - nie jest znaczący, ale nie jest też zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o spoconych rękach :)

Z tym sobie można bardzo łatwo poradzić, wystarczy skorzystać z innego typu klasyfikatora (od strony softu) i skanera o większej czułości (hardware). Konkurencja oba te rozwiązania zaimplementowała dwa lata temu - patrz Nexus Imprint w Nexusach 5X/6P, a następnie Pixel Imprint w Pixelu i Pixelu XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instalował już ktoś może iOS 11? Zastanawiam się czy wrzucić go na iPhona 6. To mój główny tel I trochę brak mi czasu na ewentualny downgrade.

Ja zainstalowałem dzień po premierze iOS 11 GM na moim iPhone 7, działa dobrze, nie muli, błędów żadnych się nie dopatrzyłem. Z tym, że na iPhone 6 może on działać troszkę gorzej (1gb ram :/ )

 

Tak jak mówisz, życie zweryfikuje. Ja zostaje przy swoim iP 7, dzisiaj jeśli miałbym zmieniać to na S8, żona ma S6 Edge i powiem wam bardzo fajny telefon, jedyne czego by mi strasznie brakowało to integracja iOS z macOS :/

 

Mój poprzedni telefon to był S6 Edge, zamieniłem go na iPhone 7 i wg mnie iPhone jest o wiele lepszy. Ale to w sumie kwestia indywidualna, byłem już zmęczony Androidem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zwyczajnie przeraża wielkość wszystkich nowych telefonów. Lubiłem 5s. Teraz, od kilku miesięcy mam 7 i co chwila mi wypada z rąk. Do tego stopnia mnie to denerwuje, że postanowiłem kupić sobie SE.

X completnie do mnie nie przemawia.

jeden ma dłonie jak kobieta a drugi jak bochen chleba O:)  O:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javazlaz to też zależy od klawiatury ;) Ja np. mam duże dłonie i nie wyobrażam sobie mniejszego telefonu niż 5.5" wszyscy mówią że nie da się go ogarnać jedną ręką to zawsze im udowadniam że nie mam z tym namniejszego problemu ( bez tego maginczego trybu jednej ręki co pomniejsza ci interfejs) ja na czytnik linii papilarnych w moim OP3 nie mogę złego słowa powiedzieć ;P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mamy 3 wielości telefonu/ekranu, No teraz z X'em bedzie 4-ty do wyboru każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma co udowadniać która wielkość jest ta jedyna słuszna.

 

Ja preferuje 4,7", ale bacznie przyglądam się plusowi, właśnie ze względu na wielkość ekranu. Czasami się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.