Skocz do zawartości

Retina 5k w Apple Thunderbolt display


hapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przeglądałem ostatnio youtube i zauważyłem jak pare osób przerabiało popsute iMaki w działające monitory, na ebay można dokupić elektronikę, dołożyć zasilacz i z iMaka można mieć monitor, dodatkowo tak samo można zrobić z samymi matrycami, ja wpadłem na inny pomysł, czy mając matrycę 5k działającą, z tą całą elektroniką dałoby się ją włożyć do budy Thunderbolta? W teorii matryca jest taka sama, kwestia czy byłoby miejsce tam na dwa układy - coś takiego: http://www.ebay.pl/itm/371797590106?ul_noapp=true(nie dokładnie to, ale generalnie wygląda to tak), bo zasilacz wyszedłby na zewnątrz...

 

Tutaj jeszcze dwa filmy:

- podłączenie matrycy

i iMak jako monitor: 

(choć tutaj trochę inna bajka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przeglądałem ostatnio youtube i zauważyłem jak pare osób przerabiało popsute iMaki w działające monitory, na ebay można dokupić elektronikę, dołożyć zasilacz i z iMaka można mieć monitor, dodatkowo tak samo można zrobić z samymi matrycami, ja wpadłem na inny pomysł, czy mając matrycę 5k działającą, z tą całą elektroniką dałoby się ją włożyć do budy Thunderbolta? W teorii matryca jest taka sama, kwestia czy byłoby miejsce tam na dwa układy - coś takiego: http://www.ebay.pl/itm/371797590106?ul_noapp=true(nie dokładnie to, ale generalnie wygląda to tak), bo zasilacz wyszedłby na zewnątrz...

 

Tutaj jeszcze dwa filmy:

- podłączenie matrycy

i iMak jako monitor: 

(choć tutaj trochę inna bajka)

 

Wszystko można. Można też wykorzystać obudowy po PowerMakach, czy Makach Pro. Tylko po co? Po to żeby mieć oryginalnego ogryzka? Jak już tak ci na tym zależy, to kup sobie naklejkę.

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440 z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440[/size] z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

Jeśli bym miał wydawać aż 2k za display 2560x1440, to ja bym już wolał dołożyć trochę i kupić rewelacyjnego (po kalibracji :P ) Della P2715Q z matrycą 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, tylko matryce 5k od iMacow są klejone z szyba, a i tez tam jest wykorzystane raczej eDP niż LVDS.

 

Dzięki za info, to niestety widzę że szyba będzie problemem nie do obejścia ... :/ jeszcze przeglądnę czy jest w ogóle szansa żeby jakoś to obseparować.

 

Wszystko można. Można też wykorzystać obudowy po PowerMakach, czy Makach Pro. Tylko po co? Po to żeby mieć oryginalnego ogryzka? Jak już tak ci na tym zależy, to kup sobie naklejkę.

A wracając do tematu. Od 1000 do 2000 kupisz nowy, matowy monitor o rozdzielczości 2560x1440 z pełną gwarancją, który nie będzie walił fleksami po oczach. Będzie miał też wszelkie dostępne łącza.

 

Po co? W sumie dla fanu, jak tutaj masa osób robi, różne fajne rzeczy, tak samo jak fajne jest zrobienie hacka ze starego iMaka, czy przerobienie Power Maka, może się nie opłaca, ale to nie jest kwestia opłacalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem monitory na TV montując zamiast sterownika oryginalnego coś takiego:

https://www.banggood.com/V56-Universal-LCD-Controller-Driver-Board-V56-Baffle-Iron-Stand-p-956017.html?rmmds=search

 

Jeśli matryca ok to za ok. 50 zł można sobie zrobić całkiem całkiem telewizor (z zewnętrznymi głośnikami).

Jest to też dobre wyjście jak padnie w telewizorze płyta główna (zasilacz i matryca sprawna) - niewielkim kosztem można naprawić telewizor :-)

Ale tak jak admin pisze - to wszystko po LVDS. Czy jest wersja z eDP nie wiem, nie szukałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bym miał wydawać aż 2k za display 2560x1440, to ja bym już wolał dołożyć trochę i kupić rewelacyjnego (po kalibracji :P ) Della P2715Q z matrycą 4k.

 

P2715Q to jeden z lepszych monitorów z fajnym stosunkiem ceny do jakości, ale z "kalibracją" fabryczną to on nie bryluje... dopiero porządna kalibracja wyciąga co on potrafi, lecz to wciąż są mniej więcej widełki dE2 do dE3, o referencyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.