Skocz do zawartości

Składać zestaw pod Intel Coffee Lake?


Soker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, planuję zakupić owe CPU (intel coffee lake), co myślicie? Warto? czy to jest aż taki duży bum jak mówią? Nie działam profesjonalnie na PC, używam go zazwyczaj do podstawowych rzeczy jak granie itp. Czasami zdarzy się odpalić jakiś photoshop lub premiera.

Może lepiej jest odpuścić nowe procesory i kupić 7 generacje?

Mój typ na dzisiaj to i5 z odblokowanym mnożnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z udanymi premierami AMD (Ryzen i Threadripper) intel zaczął postępować chaotycznie. Wypuszcza nowe CPU wcześniej, sztucznie ogranicza użycie np 8-smej generacji CPU na chipsetach 7-dmej generacji i odwrotnie, nie odpalisz starszego CPU 7-dmej generacji na chipsetach 8-smej generacji. Do tego informacje, że ice lake mają być szybciej niż się spodziewamy, że będzie nowy chipset Z390 do nowych CPU, a obecny Z370 zaraz wypadnie wraz z prockami 6-ścio rdzeniowymi, po prostu jeden wielki misz-masz. 

 

Ja osobiście siedzę wciąż na Haswellu i7-4790K + płyta na Z97 i mi mocy do niczego nie brakuje, nawet takie tytuły jak Ghost Recon Wildelands idą na pełnych (ULTRA) detalach w 1920x1080 przy FPS 50+.

 

Ja osobiście wstrzymuje się z jakimikolwiek zmianami i inwestycjami dopóki sytuacja na runku się nie wyklaruje. Tak samo kupno jakiejkolwiek platformy pod macOS jest ryzykowne, jeśli nie wiemy czy Apple jej użyje w swoich maczkach. Tu akurat raczej perspektywa wypuszczenia 6-ścio rdzeniowych iMaców będzie na tyle kusząca dla Apple, że raczej nie powinniśmy długo czekać na nowe modele. Tak samo na jesieni ma być iMac Pro z bebechami Skylake-X i chipsetem X299, więc robi się ciekawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego potrzebujesz. I7-4790K to mocny CPU, działa na standardowym zegarze 4GHz + Turbo 4,4GHz. OC i tak niewiele da, pewnie max ~4,5GHz. Ten CPU jest wolniejszych zaledwie od parę % od późniejszych odpowiedników Sky/Kaby-lake. Wg mnie Haswell to chyba najbardziej udana nowoczesna platforma pod macOS. Praktycznie nic się nie kopie, HD4600 odpala z GPU, nie trzeba odblokowywać VGA, USB 3.0 działają bez zarzutu... a to, że pamięci DDR3... liczy się całokształt a nie to, że nie jest to najnowocześniejszy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sprzętu który pozwoli mi odpalić Chroma, Wiedźmina i przeskakiwać pomiędzy okienkami bez przecinania. Nie potrzebuję potwora wydajnościowego, nie będę grał w 4k, nic z tych rzeczy.

 

Oczywiście to zakup na parę lat, więc nie chcę po roku martwić się o brak mocy. Jeśli mam dołożyć 200-300 zł na sprzęt, który posłuży dłużej to jestem skłonny coś wyskrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj rynek - jeśli chcesz się pakować w Haswella to kluczowy jest zakup płyty. Nowej już niestety nie kupisz, tylko oferty z drugiej ręki. 

 

Policz sobie ile wszystko kosztuje, ile kosztuje i5-4590K a ile i7-4690K i sam zdecyduj co dla Ciebie jest istotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście złożyłem komputer pół roku temu na i5 6600k i z170 pro gaming + Rx480 i wszystko działa bez najmniejszego problemu, szczerze polecam a mocy mu nie brakuje (oczywiście do moich zastosowań :))

 

Procek działa ok od kopa - zero modyfikacji w clover

 

z170 - działa wszystko z kextami - w nowym systemie nawet wszystkie porty usb, sleep dziala i wszystko inne też

 

Rx480 - teraz już też działa bez problemu (kexty)

 

Jedyne co zrobiłem więcej to wyciągnąłem kartę wifi/bt ze starego maca mini :) aby wszystko działało w systemie tak jak na nim - zanim się spierdzielil udało się jeszcze wyciągnąć s/n i resztę bajerów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ odpalają...

 

Nie mniej - Skylake - od pewnej wersji BIOS - brak natywnego zapisu do NVRAM.

Kabylake - żaden z biosów które widziałem nie mają zapisu do NVRAM.

Skylake i Kabylake cierpią na problemy wieku dziecięcego jeśli chodzi o obsługę pamięci DDR4 na płycie - po prostu wiele pamięci nie chce działać z płytami XYZ i znalezienie kompatybilnej pary może być uciążliwe.

Na obu platformach nie bardzo chce działać poprawnie iGPU, przez co aby odpalić sensownie obraz trzeba dedykowane GPU = koszty. DO tego nvidia wymaga fixów i AMD też. Tu zbawienne jest LILU i jego pluginy, ale trzeba je stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a powiedz mi co sądzisz o wspomnianym zestawie i5 6600k i z170 pro gaming? Koszta są dość przyjemne oraz są dostępne nowe płyty.

 

Dobry wybór czy raczej byś odradził? 

 

Próbuję znaleźć taki zestaw który będzie nowy i opłacalny pod względem kosztu do mocy. Na procesor i płytę chcę wydać max 1700 więc co będzie najlepszym pomysłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowione i5 7600K - teraz płyta, oczywiście asus, ale jaki?

 

 

Co powiecie o tej płycie? Czy lepiej ASUS Z170 Pro Gaming?

 

BTW. Posiadam dedykowane GPU GeForce GTX 750 Ti - więc nie będę korzystał z wbudowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postanowione i5 7600K - teraz płyta, oczywiście asus, ale jaki?

 

http://allegro.pl/pl...6871929412.html

 

Co powiecie o tej płycie? Czy lepiej ASUS Z170 Pro Gaming?

Ja jadę na H270I STRIX.

UnibootX+Instalka+w sumie 5 kextów i patch do Clovera zdejmujący ograniczenie portów usb.

PM/Sleep działa z tabeli SSDT. Nie wiem jak audio bo używam Fiio, ale pewnie się da się odpalić.

Chipset Hxxx nie nadaje się do kręcenia, jakbyś chciał wykorzystać to K przy procku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE mieszamy generacji!!!

 

Jak dla mnie z170 ze względu na problemy z obsługa ram jest dla mnie na straconej pozycji. Nie tykam go i nikomu nie polecę. Za dużo słyszałem jak sprzęt nie chciał działać z ranem firmy XYZ. Do tego wciąż drożejący RAM DDR4, kiedy używane G.SKILL ddr3 2400 2x8GB można kupić po 200PLN za kompelt to analogiczne DDR4 już kosztują po 750PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tych informacji: https://www.purepc.pl/procesory/procesory_intel_coffee_lake_maja_zmodyfikowany_uklad_pinow

 

W ogóle bym nie tykał ani Z170 ani Z270 - to całkowicie nierozwojowe wg nie platformy. 5.10 ma być premiera coffelake - prawdopodobnie wtedy dowiemy się wszystkiego o nowych CPU i ich kompatybilności. U intela duże zmiany, ale też chaos naprędce tworzonych nowych CPU.

 

Mam nadzieję, że Apple będzie chciało szybko zaadoptować nowe CPU w iMacach... w końcu to +50% więcej mocy przy tej samej cenie CPU. Nowe i7 6c mają kosztować tyle samo co dzisiejsze 4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.