Skocz do zawartości

macbook a1342 problem z instalacją systemu


uzi_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem macbooka 2009, który miał problem z uruchomieniem. Zrobiłęm hard reset, po czym macbook się uruchomił. Nie otrzymałem hasła od poprzedniego właściciela, natomiast chciałbym wyczyścić dysk i zainstalować na nowo system na którym pracował czyli os x 10.9.5. Przeczytałem kilkanaście wątków na ten temat, i niestety kombinacja klawiszy command +  R nie uruchamia odzyskiwania systemu. Co w tym przypadku mogę zrobić, żeby legalnie zainstalować system os x 10.9.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz u kogoś dostępu do mączka to trochę będzie trudno. Ostatnim systemem Apple wydanym na płycie był Snow Leopard 10.6.x. Jak poszukasz dobrze to znajdziesz ISO. Po jego zainstalowaniu i zarejestrowaniu appleId powinieneś dać radę pobrać i zainstalować nowszy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ciągne z podobno sprawdzonego źródła mavericksa,(leci jak krew z nosa, ale idzie), spróbuje z pena bootowalnego zapodać Napisałem jeszcze wiadomość do poprzedniego właściciela z prośbą o hasło, mam nadzieje, że go serce nie ściśnie jak się dowie, że udało się uruchomić mączka :)Pytam już na zaś, jak otrzymam hasło, to czy da radę z poziomu systemu odświeżyć OS'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w sumie od rana nad tym, i udało mi się usunąć konto poprzedniego wpisująć dodatkowo w trybie command + s " /sbin/mount -uw / " Utworzyłem swoje konto, posiadam już appleid. Sprawdziłem dokładnie z poziomu systemu jest to macbook mid 2010. Jak utworzyc teraz partycję recovery, aby w przyszłości kolejny właściciel nie miał problemów z postawieniem OS X'a na nowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jop, udało mi się usunąć konto poprzez komendy. Stworzyłem swoje nowe konto administratora. Zalogowałem się na mac'u, pokazało mi się uaktualnienie do high sierra. Pomyśle zaaktualizowało mi do os x high sierra i teraz mam opcje odzyskiwania systemu w trakcie uruchamiania z przyciskiem alt (option). Także mój problem został, całkowicie rozwiązany. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca rozwiązany... w systemie mogło zostać wiele śmieci. 

 

Polecam Ci zrobić czystą reinstalację. W tym celu pobierz jeszcze raz High Sierrę z Mac App Store - ale nie instaluj. Następnie przerób instalator komendą "createinstallmedia", na klucz USB (potrzebujesz klucz minimum 8GB) i z takiego klucza zainstaluj na czysto system, z kasowaniem wszystkich danych i wymazaniem dysku. 

 

Polecam też wykasować NVRAM jak tego jeszcze nie zrobiłeś, na wyłączonym kompie przytrzymaj CMD + ALT + P + R i ciągle trzymając włącz maczka, niech zrobi z conajmniej dwa razy "bang". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

dzien dobry, posiadam Macbook A1342 z polowy 2010, niestety bez dysku, stary dysk ulegl uszkodzeniu. Wlozylem dysk ssd goodram cx400 120gb z systemem windows10 i macbook sie odpalil prawidlowo z windowsem - tak zeby sprawdzic czy w ogole dziala - eureka wszystko dziala, wykrywa wifi.

sformatowalem ten dysk i nie majac innej opcji postanowilem skorzystac z internet recovery, niestety opcja ta nie dziala, kombinowalem: command + alt + R, command + R ale bez zadnego rezultatu nic sie nie pojawia na ekranie.

 Napomne ze macbook nie ma baterii i chodzi tylko na zasilaczu.

Wedlug specyfikcji macbook ten powinein miec opcje internet recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.